Мангольд – вітаміни цілий рік

Як багато в світі неусвідомленого і незвіданого. Ми звикли вживати в їжу приблизно десять видів овочів, в той момент, коли японці – більше ста. Свої грядки я намагаюся урізноманітнити всілякими новими рослинами. Ось, наприклад, Мангольд, і дуже шкода, що про нього багато городників навіть не знають.

На відміну від столового буряка, у цього овоча в їжу вживають листя і черешки. Причому листя ніжніше, ніж листя буряків. Використовувати листя можна в різні страви, як супи, салати, голубці, а також вони добре асоціюються зі щавлем до зеленого борщу. Черешки дуже смачно приготувати як цвітну капусту або спаржу, – обсмажуючи в сухарях з яйцем. На зиму їх можна заморожувати, висушувати або ж замаринувати.

Мангольд – вітаміни цілий рік-

© Frank VincentzЦе рослина не примхливо, буде рости де завгодно. Прибирати урожай випливає, зриваючи найбільш розвинені нижні 2-3 листків з однієї рослини. За період вегетації налічується таких 38-45 листів, які зривати треба в міру їх дозрівання. Мангольд зазвичай висівають у три етапи – у квітні, червні і в серпні. І вже через півтора-два місяці після посадки, можна збирати урожай.

Якщо висаджуєте в квітні, насіння повинні бути сухими, і закладаємо їх на глибину 1-1,5 см. При наступних посівах насіння потрібно замочити і замульчувати торфом або землею. З кожної насінини виростає по кілька рослин, і коли сходи підростуть до 5-7 див., необхідно буде залишити один найсильніший росток. Щоб листки були завжди красивими і соковитими, необхідно раз в 10-20 днів підгодовувати рослини коров'яком або настоєм з трав і добре поливати. Якщо раптом трапляються заморозки, Мангольд слід викопати і перенести в підвал. Найміцніші ми вибираємо для насіння, тим самим зрізавши у них листя на 1.5-3 див. вище головки коренеплоду і залишаємо його на зберігання у вологому піску. Інші коренеплоди закопуємо в такого ж виду грунт, у якому він жив до викопування, і ще на протязі 2 місяців насолоджуємося свіжими салатами, поповнюючи раціон вітамінами.

Мангольд – вітаміни цілий рік-

© Claus Ableiter