Любить картоплю засмагати?

Всі ми з нетерпінням чекаємо літо, але воно несе для городника не тільки радість очікування врожаю, але і турботи. Особливо у спеку, коли доводиться думати не тільки про підгодівлі і поливах, але і про те, як врятувати врожай від літньої спеки і посухи.

Любить картоплю засмагати? -

Як врятувати картоплю від спеки

Страждають від спеки всі городні культури, в тому числі й картопля, який займає на садових ділянках велику територію. Захистити їх від спеки і знизити температуру на грядці, а також зберегти вологу при поливі допоможуть спеціальні заходи:

  • мульчування;
  • притінення грядок;
  • дощування і більш часті поливи.

Любить картоплю засмагати? -

Як правило, всі ці заходи проводять у комплексі. Для картоплі спека – згубна, але без сонця не отримати повноцінного врожаю. Можуть допомогти розпушення та підгортання, які полегшують доступ повітря і води до кореневої системи рослини.

У спеку можна спостерігати, як у картоплі жовтіють і скручуються листочки, затримується ріст пагонів. Більш рясні, ніж зазвичай, поливів може не вистачати: з розігрітій грунту навіть увечері, коли сонце вже не так пече, як вдень, волога швидко випаровується, навіть не встигаючи проникнути вглиб ґрунту. Набагато ефективніше притінення грядок.

притінити картопля

Затінити весь город не вийде, тому від спеки вкривають ніжні і молоді рослини. Палюче сонце може завдати шкоди рослинам, обпалити листя. Для затінення в міжряддя встановлюють дуги або кілки, натягують на них агроволокно або спеціальну сітку. Вони м'яко розсіюють сонячні промені, при цьому підтримується хороша циркуляція повітря.

Поливати картопляні грядки потрібно часто, але з розумом:

  • не можна поливати вдень – з'являється небезпека отримати опік листя;
  • не можна поливати холодною водою: різкий контраст температур викликає сильний стрес кореневої системи;
  • не можна рясно рихлити ґрунт після поливу: у спеку кірка на поверхні ґрунту може послужити хорошу службу – вона захищає коріння рослини від сонця.

Любить картоплю засмагати? -

Не поспішайте видаляти бур'яни: так, вони забирають з ґрунту поживні речовини, але при цьому закривають поверхню грядки від проникнення сонячних променів. Якщо говорити про користь і шкідливість бур'янів у спеку, то краще потерпіти, залишивши їх на грядці, тільки не допускайте цвітіння бур'янистих трав і утворення насіння.

Освіжаючий «душ» для картоплі і корисний плед

В жаркий сезон освіжити рослини, полегшити їх стан допоможуть встановлені на полі дощувальні установки. Мелкокапельные установки не дадуть не виросло ще картоплі спектися в землі, не встигнувши зрости.

Знизити стреси від спеки і сонця допомагають промислові препарати:

  • Іммуноцітофіт;
  • Новосил;
  • Гумат натрію.

Для захисту городніх рослин від спеки і палючих променів сонця часто рекомендують висаджувати високорослі рослини, своєю тінню створюють захисні лаштунки. У разі картопляних посадок вони не зможуть захистити весь ділянку, тому потрібно чергувати ряди картоплі та «кулісних» рослин або використовувати інші методи захисту.

Любить картоплю засмагати? -

Наприклад, мульчування. Розкидані в міжряддя пучки скошеної трави, тирсу, сіно, солома сприяють збереженню вологи в землі й захисту грунту від перегріву. Шар мульчі потрібно робити не менше 5 см.

Під мульчею буде накопичуватися нічна роса, яка теж буде зволожувати землю, а в самій грунті створюється сприятливе середовище для розвитку корисних мікроорганізмів. Завдяки їх життєдіяльності грунт стане рихлою і родючою.

Любить картоплю засмагати? -

В середній смузі Росії спека буває не так часто. Період посухи може тривати певний проміжок часу, але вже в серпні нічні температури помітно знижуються, що дає рослинам «перепочинок», допомагає накопичити вологу.

У жаркі і посушливі дні важливо оберігати город від перегріву, використовуючи комплексний підхід до захисту.

Дата публикации: 7.12.18
Информация услуги кремации здесь.