Літній душ для огірка

Тепло і певна вологість – два чинники, які дозволять городникові зібрати хороший урожай огірків. У середній смузі Росії погода влітку непередбачувана, але і тут часом спека здатна погубити з таким трудом вирощувані плоди.

Щоб підтримувати в теплиці оптимальний мікроклімат, крім частого поливу рекомендується обприскувати огіркові ліани теплою водою.

Літній душ для огірка -

Навіщо огірку водні процедури?

Огірки не люблять холодну погоду, але і спека на користь хрустким зеленцам не піде. Оптимальною для рослини є денна температура повітря у теплиці +21-260С, вологість-75-85%. В період утворення плодів вона може досягати 9о%.

В жарку погоду підтримувати такі умови в теплиці складно, одним провітрюванням не обійтися, крім того, огірок боїться протягів, з-за чого рекомендується відкривати в теплиці фрамуги тільки, якщо всередині температура перевищує +28-300С, та й то лише з одного боку. Для огірочків небезпечні як протяги, так і різкі перепади температури і вологості.

Літній душ для огірка -

Щоб знизити температуру повітря в огіркової теплиці і підтримати вологість, у жаркі сонячні дні крім провітрювання використовують різні способи:

  • зашторювати, затінюють скла;
  • обприскують скла крейдяної суспензією, захищаючи від сонячних променів;
  • збільшують частоту поливу;
  • встановлюють у теплиці ящики з сирим піском.

Але найефективнішим способом допомогти рослинам врятуватися від спеки є обприскування. Огірочки з задоволенням приймуть теплий душ і відгукнуться на турботу хорошим урожаєм хрустких плодів.

Літній душ для огірка -

Як провести дощування

Дощування допоможе зменшити випаровування вологи з широких листя огіркової ліани, тому в спекотні дні рекомендується проводити його часто, двічі в день. «Душові процедури» проводять теплою пом'якшеною водою, що не містить шкідливих домішок. Для пом'якшення у воду можна додати деревну золу (5 ч. ложок на 10-літрове відро води).

Для дощування можна використовувати звичайну лійку або з допомогою облаштування парникових дощувателів і різного типу обприскувачів, використовуючи прогріту на сонці воду. Для цього використовують відкриті баки, в яких вода прогрівається в денні години.

Літній душ для огірка -

Рослинам у теплиці душ організують вдень, у спеку, а культурам, висадженим у відкритому ґрунті, можна проводити дощування вранці або ввечері, коли сонце не палить, оскільки осіли на листі крапельки води під прямими сонячними променями можуть зіграти роль лінзи, що призведе до опіків на листках. Зелень зів'яне, пожовтіє, висохне і може впасти.

Небажано проводити процедуру пізно ввечері – краще, якщо до настання ночі листя встигнуть висохнути, оскільки інакше вони стануть доброчинної середовищем для розвитку патогенних мікроорганізмів і грибків, що обожнюють вологу. Не можна проводити дощування і при наявності хвороб рослини. В цьому випадку краще залишити тільки прикореневій полив, а від верхнього - відмовитися.

Літній душ для огірка -

До кінця літа частоту поливу скорочують, а прохолодні ночі дозволять відмовитися і від дощування, щоб рослина не відчували дискомфорту від перепадів температур.

Дата публикации: 7.12.18