Легко виростити спаржу і чи варто заводити її дачникам?

Спаржа-це городня культура, є родичем лука. Культивують її з початку XIX століття, вона широко використовується в кулінарії, в країнах Північної Америки і Європи.

Легко виростити спаржу і чи варто заводити її дачникам? -

У нашій країні ця рослина практично не відомо і вкрай рідко вирощується на дачних ділянках, можливо тому, що це процес трудомісткий, а урожай можна отримати лише через кілька років.

Спаржа являє собою рослина з довгими цупкими стеблами, які можуть досягати 1.5 метра в довжину і голчастими листками. Примітний факт, що спаржа відноситься до дводомних рослин. Саме жіночі особини мають зав'язі і дрібні ягоди, всередині яких приховані насіння. У свою чергу на чоловічих особинах розпускаються квіти з пилком необхідної для запилення.

Пророщування насіння і догляд за розсадою. Восени на ділянку відведену під розсаду, вноситься компост і перекопується. Навесні грунт бажано удобрити суперфосфатом, приблизно 40 г на 1кв. м, потім грунт обов'язково перекопати.

Легко виростити спаржу і чи варто заводити її дачникам? -

Насіння замочують в теплій воді на добу, потім пророщують 5-7 днів. Коли грунт прогріється до температури не нижче +15°, пророщені насіння можна висаджувати у відкритий грунт. Сіють спаржу не заглиблюючи, досить 3-4 см і відстані між ними 10 див. Потім грядку необхідно вкрити або злегка замульчувати. У спекотну погоду землю навколо розсади необхідно рихлити і прополювати. Через 2 місяці, саджанці підгодувати настоєм корівника або розчином сечовини з розрахунку 12 г на кв. м. Восени з настанням холодів, розсаду обов'язково вкрити товстим шаром торфу (не менше 5 см) або компосту, таким чином зимові заморозки їй не страшні.

Навесні розсаду викопують і сортують. Для пересадки на постійне місце, слід відібрати найбільш міцні саджанці, з розвинутою кореневою системою і декількома листками біля основи.

Легко виростити спаржу і чи варто заводити її дачникам? -

Вирощування спаржі. Постійне місце вирощування спаржі, не повинно бути заболочених. Грунт має бути добре удобрений і глибоко перекопана. Саджанці висаджують з першими появами нирок.

Готується траншея глибиною 25-30 см, в неї акуратно висаджуються рослини, на відстані 30-35 см один від одного і 40-50 см між рядами.

Догляд за саджанцями. Спаржа не вимагає ретельного догляду. Час від часу грунт потрібно прополювати і рихлити. Полив проводиться при підсиханні грунту, в ідеалі земля завжди повинна бути злегка зволожена.

У середині жовтня, до настання заморозків стебла зрізують, а знизу рослина підгортають. У підсумку земля повністю рівняється і приховує спаржу. Навесні наступного року спаржу можна підгодувати добривами з вмістом калію та фосфору.

Легко виростити спаржу і чи варто заводити її дачникам? -

Пагони для вживання в їжу, з'являться тільки на 3 або навіть 4 рік після висадки насіння. Якщо навесні ділянку зі спаржею вкрити темною, щільною плівкою, паростки з'являться раніше на 1.5-2 тижні. Коли проб'ються пагони з головкою у формі шишки, спаржу можна збирати. Для цього рослина откапывается і зрізається біля кореня, потім знову рівно присипається землею. Збирають спаржу у вегетативний період, як правило він триває 1-1.5 місяця в році, з березня до початку травня. Зберігають пагони в холодильнику при температурі +3°.

Після завершення періоду вегетації, рослину необхідно підживити, якщо цього не зробити врожайність у наступному році істотно знизиться. Добре підійдуть комплексні мінеральні добрива з вмістом калію та азоту, з розрахунку 30 г на 1 кв. м

Легко виростити спаржу і чи варто заводити її дачникам? -

Спаржа дуже корисний продукт, вона багата вітамінами B, C, каротин, мікроелементи і антиоксидантами. Вона корисна для чоловічого і жіночого здоров'я, здатна замінити всі необхідні вітаміни в період виношування дитини.

Крім того, з неї готують найрізноманітніші страви, в тому числі дієтичні. Безсумнівно виростити спаржу не просто, проте її корисні і смакові якості окуплять витрачені зусилля.

Легко виростити спаржу і чи варто заводити її дачникам? -
Дата публикации: 7.12.18