Квасоля: сіємо і вирощуємо

Здавалося б, квасоля теплолюбна, але сіють її у відкритий грунт.

Квасоля: сіємо і вирощуємо- Квасоля: сіємо і вирощуємо, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Ідеальний грунт – легкий нейтральний суглинок середній вологості. Добре, якщо під попередню культуру вносили органічні добрива. При зниженні температури до 0°С сходи пошкоджуються, а якщо температура ґрунту надовго опускається до +10°С, насіння загнивають. Тому квасолю сіють, коли ґрунт добре прогріється на глибині 10-15 див. В Московській області це третя декада травня (у цей час сіють огірки у відкритий грунт). Ранні кущові сорти можна сіяти на звільнені після редиски, шпинату або салату місця до 5-10 червня.

Кущові сорти квасолі висівають рядами з відстанню 50 см, з компактним кущем – 40 див. На глибину 3-5 см в одне гніздо зашпаровують по 3 насінини на відстані 25 см або по 2 насінини на відстані 15 см між лунками. В'юнкі сорти висівають двухстрочными стрічками на відстані 75 см одна від іншої, в ряду – 10 см або гніздами на відстані 50-75 см одне від іншого. Загущення посівів знижує врожай. В'ється квасолю можна вирощувати як куліси для огірків. Компактні кущові і кучеряве сорти висаджують по кілька рослин разом: так вони "підтримують" один одного і не завалюються.

Для полегшення сходів на важких грунтах посіви мульчують шаром торфу, тирси, піску – це зберігає вологу в ґрунті, запобігає утворенню кірки. Сходи з'являються через 7-8 днів. Якщо очікуються заморозки, їх треба накрити лутрасілом.

Догляд за квасолею нескладний. Потрібно рихлити міжряддя на глибину 5-6 см. Основна частина коренів  зосереджена в шарі ґрунту товщиною 20-25 см і поширюється в усі боки у радіусі до 50 див Коли рослини досягнуть фази 4-5 листків, їх злегка підгортають – це сприяє утворенню

додаткових коренів, і рослини не так сильно вилягають. З двох сторін рядка рослини присипають землею на висоту 5-7 см. Це допомагає у боротьбі з бур'янами. Між рядами утворюється борозенка, яку обов'язково потрібно рихлити, особливо після дощів і поливів.

На малородючих ґрунтах квасоля один раз за сезон підгодовують комплексним мінеральним добривом з розрахунку 30-40 г на 1 кв. м. Підгодівлю поєднують з підгортанням і розпушуванням, закладаючи добриво в грунт.

У суху погоду посіви поливають по междурядьям. Щоб уникнути грибних захворювань, наприклад антракнозу, не допускайте дощування і попадання зайвої вологи на самі рослини. Поливи краще завершити в першій половині дня, щоб до вечора все підсохло.

Квасоля: сіємо і вирощуємо- Квасоля: сіємо і вирощуємо, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

По мірі зростання для витких сортів встановлюють опори. Наприклад, можна взяти кілки довжиною до 2 м, вкопати їх під нахилом одне до одного і по ним пустити виткі пагони. Через 2-3 тижні після початку цвітіння можна збирати перші плоди. Якщо квасоля кущова, просто висмикніть кущ і обірвіть відразу всі боби. У витких сортів урожай достигає нерівномірно, тому боби знімають з куща по мірі дозрівання.