Коли у різних рослин наступає період вегетації, в який краще всього проводити обприскування

Привіт, мої читачі! Часто садівники стикаються з таким поняттям, як період вегетації рослин. Практично в кожній статті про обробку дерев, ми читаємо, що її треба проводити саме в цей період. Тому у багатьох виникає цілком логічне запитання: обприскування в період вегетації це коли?

насправді все дуже просто – це тоді, коли рослина з періоду зимівлі або спокою переходить в період швидкого розвитку, тобто з ранньої весни і практично до осені. В цей час йому вкрай потрібна підтримка у вигляді додаткового догляду, підтягування, захисту від шкідників.

Вегетація – що це і коли відбувається

Коли у різних рослин наступає період вегетації, в який краще всього проводити обприскування-

Період вегетації - що це таке задаються питанням дуже багато початківці садівники. Так от, це такий відрізок часу, коли умови для розвитку рослини найбільш сприятливі. Він може наставати в різний час, в залежності від місцевості та індивідуальних особливостей виростає культури. Так, в більш теплих краях, він настає набагато раніше, ніж у більш холодних.

Вегетація - це що означає як термін і для рослини? Саме слово означає зростання і розвиток. Саме в цей час слід уважніше ставитися до рослин, захищати їх від нападу комах, підживлювати різними добривами. Коли почнеться цвітіння і дозрівання плодів, вплинути на них буде вже набагато складніше.

Плодові дерева

Коли у різних рослин наступає період вегетації, в який краще всього проводити обприскування-

Ми вже згадували, що вегетація може протікати не завжди однаково. Її терміни для різних рослин можуть відрізнятися.

Докладніше розглянемо, які етапи входять в період вегетації плодових дерев:

  • Формуються нирки.
  • Нирки вже прокинулися, з цього моменту садівники і починають проводити з деревами різні процедури, такі як обприскування від комах і підживлення різними комплексами.
  • Цвітіння.
  • Збір врожаю – цей момент завершує період вегетації. Після того, як плоди дозріли, немає потреби підживлювати рослину і захищати його від шкідників.

Візьмемо, наприклад, виноград. Деякі садівники не вирішуються його садити, так як догляд за ним вважається набагато більш складним, ніж за іншими садовими культурами.

Етапи вегетації винограду:

  1. Перший етап відбувається ранньої навесні. Є підготовкою рослини до подальшого формування листків, бруньок, квіток і плодів. В цей час рослина жадібно поглинає воду, щоб запастися харчуванням, якого в період вегетації знадобиться багато.
  2. Формування і розпускання бруньок – для винограду цей процес досить тривалий, досягає півтора місяців. Поживні речовини розподіляються по дереву, рослина готується до формування плодів.

Розглянемо овочі

Коли у різних рослин наступає період вегетації, в який краще всього проводити обприскування-

Овочі сильно відрізняються в циклі розвитку від дерев і чагарників. Формування квіток і плодів у них відбувається трохи інакше.

Розглянемо вегетацію у овочів на прикладі томатів. Від сорту залежатиме, наскільки швидко дозріють їх плоди. Для порівняння, скоростиглі томати готові дати врожай протягом двох місяців, а пізні – протягом чотирьох з моменту сходів. У зв'язку з цим і догляд за різними сортами відрізняється.

Догляд за томатами в період вегетації проводять у проміжку між формуванням бутонів, квіток і закінченням збору врожаю. В цей час їх кілька разів з рівними проміжками підгодовують фитофторином, щоб уберегти від хвороб, і обприскують різними препаратами, які відлякують комах.

Чагарники – трохи про них

Так як чагарники, на відміну від овочів, є багаторічними, можна визначити приблизні дати, коли їх вегетація почнеться і підійде до кінця. Наприклад, аґрус починає свій розвиток значно раніше своїх побратимів. Цвітіння починається в середині травня, а плодами можна насолодитися вже в липні. В період формування плодів, а також коли вони вже з'явилися, чагарник піддається нападу самих різних видів комах, тому не варто забувати про обприскуванні.

Прискорення вегетації

Коли у різних рослин наступає період вегетації, в який краще всього проводити обприскування-

Для того, щоб швидше отримати заповітні плоди, потрібно докласти багато зусиль. Створіть рослині максимально комфортні умови:

  • якщо воно теплолюбна, а погода, як на зло, не радує, «поселіть» його в теплицю, якщо це овоч;
  • постеліть біля основи чорну плівку, яка буде накопичувати тепло, якщо це дерево.

Найчастіше такий метод застосовують для прискорення росту винограду. Не забувайте про обприскуванні препаратами від хвороб і шкідників, а також про своєчасних підгодівлі.