Кавун в теплиці

чи Знаєте ви, що серед розмаїття тепличних культур не останнє місце займає і кавун. Звичайно вирощується він таким чином не для виробничих цілей, і не на півдні, але показує відмінні результати і цілком влаштовує по смаковим якостям своїх сміливих господарів. Однак агротехніка тепличних посадок дещо відрізняється від вирощування у відкритому грунті і перш, ніж посадити кавун в теплиці, потрібно дізнатися, чим саме.

Кавун в теплиці- кавун,в теплиці,вирощування,догляд,посадка,як виростити,фото

Вибираємо сорт для вирощування кавуна в теплиці

Серед розмаїття пропонованих сучасною селекцією сортів, для тепличного вирощування підійдуть лише ті, що мають максимально короткий термін дозрівання і невеликі за масою плоди, до 2 – 3кг. Це може бути знайомий багатьом "Вогник", "Попелюшка", "Сибіряк", "Ультраранній". Від сходів до збору врожаю у них налічується близько 80 днів і при невеликій вазі ягоди відзначаються високі смакові якості. Замахуватися на сорти з більш тривалим вегетаційним періодом не варто, лише з тієї причини, що можна так і не дочекатися врожаю.

Посадка розсади кавуна

У середині квітня підходить час висаджувати насіння кавуна на розсаду. Для цього готують невеликі, краще торф'яні горщики, діаметром 10 см і поживна ґрунтосуміш (наявний грунт додають сульфат калію і деревну золу). У кожен стаканчик на глибину 2 – 3см поміщають 1 – 2, попередньо замочених у теплій воді кавунових насіння і виставляють на південне вікно. Незважаючи на те, що насіння проростає при температурі вище 17° С, температура повітря в приміщенні повинна становити від 25 до 35°C в денний час і від 18 до 20°C вночі, – це дозволить рослинам якісно формуватися.

За весь період росту розсади кавуна добре провести одну, краще два підживлення комплексним мінеральним добривом, перша з яких повинна пройти через два тижні після висіву насіння. По мірі розвитку рослин горщики розсовують, щоб розсада не стосувалася один одного листочками. Як тільки на молодих растеньицах утворюється 3 – 5 справжніх листочка – їх можна висаджувати у теплицю. Зазвичай це відбувається через 25 – 35 днів.

Кавун в теплиці- кавун,в теплиці,вирощування,догляд,посадка,як виростити,фото

Висадка арбузов у теплицю

Якщо теплиця обігрівається – висадку арбузов можна виробляти вже в середині травня, якщо ж ні – варто дочекатися поки стійка температура на вулиці досягає відмітки в 20 – 25°C.

Посадку розсади проводять у заздалегідь підготовлені гребені, заввишки 20 см і шириною 40 – 50 см, на відстані 40 – 50 см один від одного. При цьому рослинки не заглиблюють.

Важливим нюансом є висота теплиці і підтримувана в ній вологість. Для того, щоб кавуни відчували себе комфортно показники вологості повинні підтримуватися на рівні 60 – 70%, а висота стелі теплиці складати – 180 – 200см.

Догляд за кавунами в теплиці

Так як кавун має довгі батоги – його необхідно підв'язувати. Сам він чіплятися за мотузку не буде. Тому, роблячи щоденний обхід грядок, потрібно обкручувати відрослі кінці рослин навколо шпалери проти годинникової стрілки. Крім того, в тепличної культурі кавун формують в одне стебло, тому все, що утворилася до висоти 40 см (бічні пагони, квітки) вищипують.

Через 60 днів після посадки рослини починають цвісти. Першими на них з'являються чоловічі квітки, через 10 днів – жіночі. У цей період дуже важливо провести запилення. У регіонах з більш теплим кліматом для цього періодично відкривають кватирки теплиці, надаючи можливість зайнятися своєю роботою комах, в північних регіонах запилення виробляють вручну. Для цього зривають чоловічий квітка і прикладають його тичинками до жіночого. Як відрізнити чоловічий і жіночий квітки? На жіночому спочатку проглядається маленький кавун.

Кавун в теплиці- кавун,в теплиці,вирощування,догляд,посадка,як виростити,фото

Якщо відбулося запилення – зав'язь почне рости і згинатися вниз, якщо не відбулося – квіточка буде тягнутися вгору. Тут теж потрібно бути напоготові. І по мірі того, як арбузики почнуть досягати розміру зі сливу, відраховуючи вгору від кожного з них 7 листочків, обривати верхівки пагонів. Кращим варіантом вважається, якщо на одній рослині дозріває один плід, при наявності на батоги кількох ягід урожай виходить дрібним.

При досягненні арбузиками розмірів з тенісний м'ячик на кожен з них одягають сітку і підв'язують до верхньої шпалері. Якщо цього не зробити, рослина впаде від прибавляющегося ваги. Через місяць після утворення зав'язі – можна збирати урожай.

І ще... Листя у арбузов не проріджують, їх порізане будова не затінює плодів, зате постійно з'являються бічні пагони сильно відтягують момент дозрівання – вискубують їх регулярно. Крім того, кавун не любить, щоб біля його коріння росли бур'яни, тому необхідно стежити за чистотою теплиці. І, якщо плоди утворилися біля самої основи батоги – не потрібно підв'язувати, однак укладаючи на землю, під арбузики необхідно підкласти дерев'яну дощечку, інакше існує велика ймовірність їх загнивання.

Полив і підживлення кавуна

Незважаючи на існуючу думку, що кавун любить полив, насправді це рослина посухостійка і поливати його потрібно дуже акуратно. Найбільше він потребує у воді у перший період росту – до цвітіння і в момент початкового розвитку зав'язей. Поливати його краще теплою водою з розрахунку 10 л на 8 – 10 рослин. І як тільки плоди досягнуть зазначеного в описі сорту розміру припинити полив.

Разом з щотижневим поливом добре проводити і підгодівлі. Для цього необхідно змішати 1 ст. ложку азофоски, 1 ст. ложку суперфосфату, 1 ч. ложку сульфату калію і 2 ч. ложки будь-якого мікродобрива. Всього проводять не більше 4 підживлень, так само до моменту досягнення ягодою сортового розміру.

Дата публикации: 8.04.17