Картопля цвіте – пора підгодувати його

Навіть починаючим садівникам і городникам не варто говорити про те, що для кращої врожайності городніх культур необхідні регулярні підгодівлі. Не виняток – і картоплю.

Картопля цвіте – пора підгодувати його -

Потрібно видаляти квіти?

Давно існує і широко поширена думка, що при цвітінні картоплі потрібно видаляти бутони і позбутися від верхніх листків. Думка помилково, воно не призведе до кращого розвитку бульб, навпаки, - будь-яке подібне втручання кущ сприймає як хворобу і прагне наростити зелену масу і викинути нові пагони та квіти. Віддаючи на це свої сили і корисні мікроелементи, кущ не дозволяє розвинутися хорошим великим бульб.

Картопля цвіте – пора підгодувати його -

Друга причина – ризик заразити здорові рослини від хворих, які можуть бути присутніми на ділянці, особливо якщо він великий. На секаторе, рукавичках городника можуть залишитися спори патогенних грибків, личинки комах-паразитів. Сам того не відаючи, огородник заразить здорові кущі і поставить урожай під загрозу.

Вчені давно встановили, що цвітіння картоплі ніяк не позначається на її врожайності, тому не варто приділяти час марною, а іноді й шкідливої процедурою.

«Меню» для картоплі

Картопля – культура, яка любить «обід з трьох страв». Підгодовувати за сезон її потрібно тричі. Підживлення сприятливо діють на утворення і розвиток бульб.

Картопля добре росте на ґрунті, попередньо добре удобреному. З цієї причини при весняній перекопування городу під посадку картоплі на полі вносять гній. В якості альтернативи можна використовувати рослини-сидерати. Вони здатні збагатити грунт необхідними поживними речовинами.

Перед посадкою можна внести в грунт мінеральні добрива:

  • сечовину або аміачну селітру (1 кг на сотку навесні);
  • подвійний суперфосфат (те ж кількість навесні або восени);
  • сірчанокислий калій (2 кг на сотку восени або навесні);
  • деревну золу (5 кг на сотку);
  • нітрофоску або нітроамофоску (5 кг на сотку).

Картопля цвіте – пора підгодувати його -

Перший раз за літо підгодівлю проводять не раніше середини літа, інакше дозрівання бульб може надовго затриматися. У період активного росту бадилля під картопляні кущі вносять сечовину і перегній, можна використовувати рідкі підгодівлі бур'янів.

Норми внесення добрив на 1 пог. метр картопляної смуги:

  • 1 ч. ложка сечовини;
  • 1,5 склянки перегною.

«Другу страву можна подавати» картоплі, коли почнеться бутонізація рослини. У цей період вносяться добрива, які прискорять цвітіння куща:

  • 3 ст. ложки деревної золи;
  • 1 ч. ложка сульфату калію.

Картопля цвіте – пора підгодувати його -

Третій раз «годувати» картопляне поле, коли кущі починають активно цвісти. Це допоможе прискорити утворення бульб. Підгодівлю проводять суперфосфатом, з розрахунку 2 ст. ложки на 1 пог. метр.

Якщо кущ вражає своєю зеленню і ветвистостью, а квіточок не видно, - рослина страждає від надлишку азотних добрив, «жирує». Тоді бадилля на 1/4 потрібно підрізати, а під кущі розсипати золу (по 1 склянці на 1 пог. метр).

Картопля цвіте – пора підгодувати його -

Щоб підживлення пішли на користь

Всі підживлення виробляються у вигляді водного розчину. Необхідну кількість добрива потрібно розчинити у воді, а проводити живильний полив краще у вечірній час, краще всього відразу після дощу.

Важливо, щоб розчин при поливі потрапляв тільки на ґрунт, а не на листя картоплі. Кореневе підживлення буде ефективнішим, якщо проводити її таким чином: зробити в грунті біля куща кілька проколів і влити живильний розчин.

Картопля цвіте – пора підгодувати його -

Можна проводити і «сухі» годування, розсипавши добриво під кущі, а потім полив грядку чистою водою. Після внесення добрив грунт між кущами картоплі потрібно добре розпушити.

Дата публикации: 7.12.18