Карбамід: застосування в саду і на городі

Карбамід, або сечовина – найвідоміше азотне добриво. Його можна використовувати скрізь: вдома, в саду, оранжереї і на городі. Карбамід відрізняється високою ефективністю, невеликою вартістю, і його можна купити в будь-якому садовому магазині

Карбамід: застосування в саду і на городі- Карбамід: застосування в саду і на городі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Як правильно вносити карбамід

Карбамід можна використовувати для підживлення будь-яких культур, декоративних, плодових, овочевих. Добриво містить аміачний азот, який швидше, ніж неорганічні азотні солі, засвоюється в тканинах рослини, інтенсивно використовується в біохімічних процесах, і тому його застосування ефективніше, ніж інших азотних добрив.

При внесенні в грунт гранули карбаміду потрібно відразу ж закласти в грунт на глибину 3-4 див. В ґрунтах з високою біологічною

активністю сечовина перетворюється у вуглекислий амоній за 2-3 дні, а це сполука легко розкладається на повітрі до газоподібного аміаку, тобто частина азоту просто випаровується. Тому поверхневе внесення сечовини без загортання в ґрунт неефективно.

 

чи Потрібно вносити карбамід  під посадку овочевих і ягідних культур

Перед посадкою гранули перекопують разом з грунтом з розрахунку 5-10 г/м2. Однак газоподібний аміак, виділяючись, може пошкодити молоді паростки. Тому під посіви карбамід краще внести заздалегідь, за 1-2 тижні до посівів. Негативний ефект від впливу аміаку на молоді паростки можна практично повністю нейтралізувати при використанні калійних добрив. При цьому ефективність добрив збільшиться.

 

Підживлення рослин сечовиною

Для підживлення багаторічних квітів у період росту використовують 20-30 г карбаміду на 10 л води. Полив проводять з розрахунку 1 л на одну дорослу рослину.

 

Підживлення дерев і чагарників карбамідом

Плодово-ягідні та декоративні дерева і чагарники підгодовують один-два рази за сезон. Карбамід вносять по всій проекції крони, розсипаючи по поверхні перед поливом. При використанні органічних добрив дозу карбаміду знижують на третину або навіть половину. У середньому під дорослу плодоносящую яблуню чи грушу вносять від 150 до 250 м, під зливу – 100-140 г, під смородину – 30-40 р.

Підживлення овочевих культур: при використанні в сухому вигляді – 5-20 м на 1 м2.

Під огірки і горох вносять не більше 5-8 г/м2 сухої сечовини,

під кабачки і патисони вносять – 10-15 г/м2 сечовини,

під томати і перець – до 20 г/м2 сечовини.

Для поливу овочевих культур можна приготувати розчин: 20 г карбаміду на 10 л води. Поливають з розрахунку 1 л готового розчину на одну рослину.

 

Позакореневе підживлення карбамідом

При ознаки азотного голодування у рослин, а також у разі осипання зав'язей корисно провести позакореневе підживлення карбамідом. У сечовини є перевага перед селітрою та іншими азотними добривами: вона менше обпікає листя рослин. Витрата розчину карбаміду при позакореневому підживленні – приблизно 3 л робочого розчину на 100 м2.

Крони плодових дерев обприскують в концентрації не більше 0,5% (50 г сечовини на 10 л води). Бажано щоб розчин сечовини в дрібнокапельму стані потрапляв як на верхню, так і на нижню сторону листа, рівномірно змочуючи його.

Для кімнатних рослин розчин сечовини для позакореневого підживлення готують з розрахунку 5-8 г карбаміду на 1 л води. Якщо у рослин дуже бліді листя (що говорить про дефіциті азоту), то на 1 л розчину потрібно додати 3 г сульфату магнію (сірчано-кислий магній). Застосування сульфату магнію зменшить ризик виникнення опіків і підвищить ефективність підживлення, оскільки магній входить до складу хлорофілу.

Позакореневе підживлення проводять у ранковий або вечірній час.

Карбамід як засіб захисту рослин

Карбамід можна використовувати і для боротьби з шкідниками і хворобами. При настанні перших теплих весняних днів (середньодобова температурі повітря +5 °C і вище) до початку набрякання бруньок концентрований розчин сечовини (500-700 г сечовини і 50 г мідного купоросу на 10 л води) використовують для обприскування плодових дерев від шкідників, а також від парші та інших хвороб. Ранньовесняне обприскування сприяє затримці цвітіння і знижує ймовірність пошкодження квітів весняними заморозками у теплолюбних культур (алича, абрикос та інші).

Для захисту яблунь від парші та інших інфекційних захворювань дерева можна обприскати розчином (500 г сечовини на 10 л води) з осені, на початку листопаду.

Карбамід: застосування в саду і на городі- Карбамід: застосування в саду і на городі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Основні правила застосування карбаміду (сечовини) в саду і городі

  1. „„На відкритому повітрі аміак випаровується. Щоб уникнути його втрат, добриво слід закладати в грунт на глибину не менше 3-4 див.
  2. „„Між гранулами карбаміду і свежепосеянными насінням обов'язково має бути прошарок грунту. Краще застосовувати карбамід спільно з калійним добривом.
  3. „„Карбамід з іншими добривами можна змішувати тільки в тому випадку, якщо вони сухі, і лише перед розсівом, так як він збільшує гігроскопічність суміші. Не можна змішувати карбамід з простим суперфосфатом, вапном, доломітом і крейдою.
  4. „„Розчин сечовини при позакореневих підживлення не обпікає листя (5-10 г на 1 л води) на відміну від аміачної селітри. Вже через 48 годин після обприскування карбамідом азот виявляється в складі білка рослин.
  5. „„Зберігають невикористані гранули добрива у сухому місці, так як сечовина добре вбирає вологу.

ДОВІДКА ПРО ПРЕПАРАТІ

Карбамід: застосування в саду і на городі- Карбамід: застосування в саду і на городі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Карбамід, або сечовина, – хімічна сполука, яка являє собою амід вугільної кислоти CO(NO2)2. Це органічна сполука, однак його прийнято відносити до мінеральних азотних добрив.

Зовнішній вигляд карбаміду. Являє собою безбарвні кристали без запаху. Готовий продукт виглядає як округлі гранули білого, сіруватого або злегка жовтого кольору.

Склад карбаміду. Це саме концентроване з азотних добрив: у чистій сечовині міститься близько 46,2% азоту!

Властивості карбаміду. Добре розчинна у воді, при підвищенні температури розчинність збільшується. У водному розчині сечовина гідролізується з утворенням аміаку і вуглекислого газу, що обумовлює її застосування в якості мінерального добрива.

Застосування карбаміду. Використовується для кореневих і позакореневих підживлень, а також для боротьби з шкідниками і хворобами.

Дата публикации: 1.05.17