Кадило сарматське – цілющий бальзам на вашій дачі

Це багаторічна трав'яниста рослина з ясноткових хоч за зовнішнім виглядом нагадує кропиву, займає особливе місце серед цілющих і пряно-ароматичних трав. І все із-за вмісту в ньому великої кількості кумаринів, флавоноїдів і ефірних масел. Не випадково Кадило так і називають «лісовий бальзам». Коли кадило цвіте, навколишня територія наповнюється запашним медовим ароматом і над ним постійно кружляють бджоли. Латинська назва цієї рослини — Melittis melissophyllum. По-грецьки меліса — бджола, меле — мед. І не випадково в останні роки кадило стало дуже популярним і його все частіше розводять на присадибних ділянках.

Кадило мелиссолистное (Melittis melissophyllum) — єдиний вид роду Кадило (Melīttis) сімейства Яснотковые. У сучасній класифікації Кадило карпатське (Melittis melissophyllum subsp. carpatica), або Кадило Сарматське (Melittis melissophyllum subsp. sarmatica) є підвидом Кадила мелиссолистного.

У природі кадило росте в широколистяних лісах, в основному, на території Середньої і Південної Європи. Це давньо-реліктовий середземноморський вид. Зустрічається кадило і в західній частині СНД. Занесена до багатьох червоні книги, оскільки знаходиться під загрозою зникнення, багато в чому із-за своїх лікувальних і ароматичних якостей.

Кадило сарматське – цілющий бальзам на вашій дачі- Кадило,мелиссолистное,сарматське,догляд,вирощування,розмноження,лікарські рослини,фото

Застосування і корисні властивості кадила

Трава має приємний запах кадила і використовується для ароматизації чаю, спиртних напоїв, будучи одним з основних компонентів всіляких бальзамів. При цьому напої набувають смарагдово зелений колір і неповторний смак. У медичному відношенні кадило володіє відмінними ранозагоювальними властивостями, нормалізує роботу шлунково-кишкової системи, усуває коліки і біль. Ефективно кадило і при різних захворюваннях і наривах у роті та горлі. Настоянку з трави п'ють при захворюваннях печінки і серця.

Ось таке чудове рослина кадило. Воно може рости у Вас на дачі і бути завжди під рукою у потрібну хвилину. В принципі це рослина не дуже вибаглива, добре росте при певному відході без пересадки 15-20 років. У культурі особини кадило значно крупніше, характеризуються рясним цвітінням і насіннєвою продуктивністю. Але необхідно знати деякі секрети при його вирощуванні.

Кадило сарматське – цілющий бальзам на вашій дачі- Кадило,мелиссолистное,сарматське,догляд,вирощування,розмноження,лікарські рослини,фото

Вирощування кадила

Розмножують кадило зазвичай насінням. Можна зібрати насіння з дикорослих рослин (наприкінці червня – початку липня) або придбати їх у магазині. Висівають насінням в липні. Необхідно пам'ятати, що у кадила насіння при зберіганні досить швидко втрачають схожість, тому краще висівати свіжозібраними. Цим рослинам необхідна родюча, багата речовинами, структурована і добре дренований грунт. Пам'ятайте, що кадило не любить яскравого сонячного світла, його краще посадити в півтінь. Перед посівом грунт розпушують на глибину 20-25 см, вносять органічні добрива (приблизно з розрахунку 2 кг на м2), а самі насіння кадила висівають на глибину 2-3 див. Відстань між лунками зазвичай 40 див. Перші сходи з'являються на наступний рік, у травні. На першому році вони виростають до 30 див. В генеративну фазу саджанці кадила вступають з другого року розвитку.

Кадило сарматське – цілющий бальзам на вашій дачі- Кадило,мелиссолистное,сарматське,догляд,вирощування,розмноження,лікарські рослини,фото

Альтернативним способом насіннєвого розмноження для кадила є вегетативне: живцями і діленням куща. Поділ кадила проводиться зазвичай на початку вегетації, у квітні, або восени (вересень-початок жовтня), коли сформовані бруньки відновлення. А живцювання кадила краще проводити в період цвітіння. Живці вкорінюються під поліетиленовою плівкою в тіні зазвичай через місяць, причому укорінюваність досягає 60%.

Якщо Ви будете дотримуватися цих нехитрих правил, Ваш сад навесні наповниться запашним ароматом, Ви завжди зможете запропонувати гостям вишуканий ексклюзивний напій з кадила, а під рукою у Вас буде відмінний природний лікарський засіб.

Дата публикации: 9.04.17