Хвороби та шкідники капусти

Капусту люблять всілякі шкідники - капустяна попелиця, хрестоцвіті блішки, капустяний довгоносик, капустяна муха, капустяна совка, репная і капустяна білани, ріпаковий пильщик. Захистити рослину можна, правильно підібравши йому "сусідів".

Хвороби та шкідники капусти - Хвороби та шкідники капусти , Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Посадіть поруч часник - його не люблять личинки капустяної мухи, а базилік, кріп і томати позбавлять від попелиці. Пряні чабер і шавлія відженуть капустяну совку. Шорсткі листя бораго - огіркової трави - відлякають слимаків. А якщо недалеко від капустяної грядки будуть рости полин гіркий, м'ята перцева і пижмо, то вони врятують рослини від капустяної мухи і гусениць капустяної білянки. Деякі стверджують, що захистити капусту від слимаків допомагає кропива, прикопанная біля рослин і по кутах грядки.

А шкаралупа яєць, розвішаний на паличках серед капустяних рослин, відлякає метеликів. Кажуть, що капустянки, що збиралися відкласти на листках яєчка, приймають її за інших метеликів і вважають "поляну" вже зайнята. Звучить це якось не дуже переконливо, але спробувати можна. У всякому разі, шкоди цей метод вже точно не принесе.

Якщо ви маєте намір виростити екологічно чистий продукт і зовсім відмовитися від хімічних засобів для боротьби з комахами, то ваші сили будуть нерівні. Правда, останнім часом досить дієвим засобом захисту капусти від багатьох шкідників стали неткані матеріали - агрил, лутрасил, спанбонд. До рослин, прихованим ними, більшість шкідників, особливо літаючих, не можуть підібратися.

А якщо на капусту все-таки напали совка, білянка, міль, спробуйте обприскати рослини настоєм листя лопуха, бадилля томатів або цибульного лушпиння. З попелиць можна спробувати поборотися за допомогою відвару цибулиння і настою томатної бадилля, а також традиційного зольно-мильного розчину.

Але треба розуміти, що всі ці методи боротьби не такі радикальні, як хімічні засоби захисту, тому обприскувати доведеться не раз і не два. Нарешті, можна просто збирати гусениць руками.

В крайньому випадку, якщо всі народні засоби виявляться безсилими, доведеться застосовувати інсектициди. Звичайно, тоді про екологічно чистої капусті доведеться забути.