Хвороби груші: причини та методи боротьби

При вирощуванні будь-яких культур городники та садівники неминуче стикаються з різними шкідниками та захворюваннями. Щоб отримати гарний врожай і врятувати рослина, необхідно не тільки дотримуватися всі правила з висадки та догляду, але і знати про найбільш поширених хворобах, якими може страждати та чи інша культура.

Хвороби груші: причини та методи боротьби -

Це необхідно, щоб вчасно розпізнати проблему і відреагувати на неї. Якщо не приділяти увагу саду, він швидко може перетворитися на справжній розсадник хвороб і шкідників. В результаті боротися з такими серйозними проблемами буде набагато складніше.

Розглянемо, від яких хвороб найчастіше може страждати груша в саду, і як з ними впоратися.

В першу чергу, необхідно визначити вид захворювання і його причину. Існує 2 основних фактори, які можуть викликати захворювання у груші.

Хвороби груші: причини та методи боротьби -

Кліматичні умови

Найчастіше такі захворювання вражають дерево в липні-серпні, коли на вулиці дуже висока температура в поєднанні з вологістю повітря. Найбільш поширені серед таких захворювань – це септоріоз, рак. Часто груші уражаються також паршею і гниллю.

Одна з причин – це наявність заражених рослин, які знаходяться недалеко від саду. Деякі мікроорганізми переносяться за допомогою вітру на досить велику відстань, тому запобігти зараженню дуже важко.

Хвороби груші: причини та методи боротьби -

Чим ближче заражені рослини знаходяться до дерева, тим більше шанс зараження. Як тільки ви виявили на рослині ознаки хвороби, необхідно відразу ж видалити частини рослини, які нею вражені. Всі зрізані гілки та листя обов'язково спалюють. Досить ефективним є обробка груші хімічними засобами, серед яких можна відзначити йод, фитоспирин, а також циркон.

Будь-яку хворобу простіше попередити. Щоб груша не заразилася, необхідно закупорювати всі відкриті ділянки дерева, наприклад, тріщини або пошкодження. Такі поверхні обробляють соком щавлю. Потім їх необхідно покрити садовим варом.

Хвороби груші: причини та методи боротьби -

Щоб груша могла протистояти хворобі, вона повинна мати сили. Тому необхідно своєчасно вносити всі необхідні підгодівлі. Ослаблене дерево, якому бракує поживних речовин, має набагато більше шансів захворіти.

Хвороби внаслідок ураження шкідниками

Шкідники теж здатні значно погіршити стан груші, а значить і знизити врожайність. Існують комахи, які воліють паразитувати саме на цьому плодовому дереві. Це трубковерт, квіткоїд, а також ткач-пильщик. Крім того, грушу можуть вражати й загальні шкідники саду. Наприклад, боярышница, плодожерка.

Хвороби груші: причини та методи боротьби -

До боротьби з комахами необхідно підходити комплексно.

  1. Необхідно створити для них неприйнятні умови, тобто позбавити живильного середовища і відповідних місць розмноження.
  2. Рослини обробляють спеціальними засобами – інсектицидами.

Запобігання та боротьба з зараженням

  1. Як тільки ви помітили, що дерево має ознаки ураження шкідником (це може бути передчасне опадання плодів, плями на частинах дерева, пошкоджені листя, наявність гусениць), необхідно очистити простір навколо. З землі необхідно прибрати листя, так як в ній може жити маса комах. Крім того, слід прибрати уражені плоди, павутину.
    Хвороби груші: причини та методи боротьби -
  2. Щоб запобігти потраплянню багатьох плазуючих комах на крону, можна обмотати низ стовбура липкою стрічкою.
  3. Під деревом і поруч з ним бажано прибрати квітучі рослини, які залучають шкідників.
  4. Якщо такі заходи не приносять результатів, проводиться обробка цидиалом або хлорофосом.
  5. Якщо груша в цьому році піддавалася впливу шкідників чи страждала від захворювання, необхідно вже наступної весни проводити профілактику. Грушу обприскують сечовиною.

Хвороби груші: причини та методи боротьби -
Хвороби груші: причини та методи боротьби -
Дата публикации: 7.12.18