Хороші сусіди – огірок та кріп!

Від сусідства рослин на грядці може залежати урожай, тому досвідчені городники при плануванні посадок дотримуються рекомендацій агрономів про те, які культури посадити на одній грядці.

Крім того, грамотне планування розташування городніх культур на грядках дозволяє раціонально використовувати площу ділянки, часто обмежену горезвісними «шістьма сотками». Позитивно впливають на розвиток плодів «сусіди» дозволяють домогтися більшої врожайності, і зробити це можна шляхом «ущільнення» грядок.

Хороші сусіди – огірок та кріп! -

З ким «дружить» огірок

Планувати розміщення рослин на городі потрібно заздалегідь, при цьому враховувати не тільки співдружність культур, але і їх чергування. Так, огірки дадуть кращий урожай, якщо щорічно пересаджувати їх на нове місце. Бажано, щоб попередниками огірка на тепличної грядці були капуста або бобові культури.

Хороші сусіди – огірок та кріп! -

На сумісність рослин на грядці впливає їх потребу в поживних речовинах, температурних умовах, вологи. Оскільки у всіх культур ці показники різні, якісь рослини можна вирощувати в безпосередньому сусідстві, а якісь-ні.

Огірки люблять вологу і споживають велику кількість азоту. Кращими їхніми супутниками є:

  • капуста білокачанна;
  • кольрабі;
  • бобові культури – горох і квасоля;
  • буряк;
  • цибуля ріпчаста;
  • кріп.

Хороші сусіди – огірок та кріп! -

Чим корисне сусідство огірки з кропом

Досвідчені городники вважають найкращим сусідом для огірки в теплиці кріп. Дійсно, у догляді не примхливий, за сезон можна зняти не один урожай. А що зрівняється за смаком з свежесорванным хрустким зеленцом, який хочеться з'їсти тут же, не відходячи від грядки, доповнивши смак пряної кропової зеленню!

На розвиток рослини більшою мірою впливають грунт і мікроклімат в теплиці, ніж сусідство, однак зеленим ліанах не зашкодить співдружність з рослинами, які здатні захистити їх від несприятливих факторів. Якщо сіяти його ближче до центру, а до стінок висадити огіркові ліани, вони менше будуть піддані протягам.

Хороші сусіди – огірок та кріп! -

Огірок і кріп – городні культури з різними вегетаційними періодами. Якщо ранньою весною у теплицю висіяти рядками першу партію насіння кропу, тоді до часу розміщення там огіркової розсади він вже дасть розвинутися хорошим «парасолькам», в тіні яких молодим кущиків огірків будуть забезпечені захист від продування і сприятливий розвиток.

Кріп не завадить розвиватися зеленцам огірків, більш того, за спостереженнями досвідчених городників, він здатний збільшити врожайність овочів з одного куща. Ароматна зелень пряної трави приваблює у теплицю корисних комах, які успішно борються з огірковим шкідниками.

Хороші сусіди – огірок та кріп! -

Огірки люблять вологий і теплий клімат, кріп теж не любить пересихання ґрунту, однак на обох культурах застій води, надлишок її при надмірному або частому поливі позначається негативно. Сприятливий для овочевої культури мікроклімат у теплиці позитивно позначається і на пряної зелені, тому в співдружності вони дають відмінний урожай.

Дата публикации: 7.12.18