Харчова сода на допомогу садівникові

При вирощуванні рослин в саду і на дачній ділянці часто можна обійтися без покупок дорогих хімікатів і добрив. Іноді досить використовувати те, що знаходиться завжди під рукою. Наприклад, харчова сода, яка є на кожній кухні. Її можна використовувати для боротьби з шкідниками культур і в якості добрива.

Харчова сода на допомогу садівникові -

Сода не заподіє шкоди врожаю, тільки важливо дотримувати наступні правила:

  • не використовуйте для приготування розчину металевий посуд;
  • не нагрівайте воду більше +55 градусів.

Сода – найкращий лікар саду

Розчин харчової соди допоможе позбавити плодові і овочеві культури від самого поширеного грибкового захворювання – борошнистої роси. Народні рецепти дозволять позбавити ваш город від напасті:

  • розмішайте 1 ст. ложку соди, 1 ст. ложку соняшникової олії і 1 склянку рідкого засобу для посуду в 1 літрі води. Цим розчином обприскати рослини: кабачки, огірки. Можна використовувати засіб для садових чагарників – аґрусу, винограду. Повторіть обробку з тижневим інтервалом.
  • на 5-літрове відро води візьміть 2 ст. ложки соди і 20 г рідкого мила. Ретельно перемішаний розчин використовуйте для обприскування рослин. Максимального ефекту можна досягти, якщо використовувати метод 5 разів за літо.

Ці рецепти можна використовувати для боротьби не тільки з борошнистою росою, але і з фітофторозом.

Харчова сода на допомогу садівникові -

Бур'яни загрожують заполонити весь ділянку? Вони ростуть скрізь, навіть між тротуарними плитами на садових доріжках? Міцним содовим розчином (2-4 ст. ложки на 1 літр води) залийте щілини між плитками і пролийте борозни між грядками. Чим концентрованіше буде розчин, тим менше буде бур'янів. Однак пам'ятайте, що сода – це луг, її можна використовувати на кислих ґрунтах, але не можна – на лужних.

Шкідників у саду не місце

Звичайна харчова сода допоможе позбавити ваш садовий ділянка від небажаних гостей, здатних знищити врожай. Гусениці, які живляться молодими капустяними листя, піде шукати поживу в іншому місці, якщо перемішати в рівних кількостях соду і борошно, потім розсипати суміш по грядці і рослинам.

Харчова сода на допомогу садівникові -

Врятує сода від попелиці під час цвітіння декоративних рослин або в період дозрівання врожаю, коли небажано використовувати хімічні засоби проти шкідників. Для боротьби з шкідником потрібно зробити содовий розчин – 12-15 г на півлітра води і обприскати їм рослини, які облюбувала попелиця.

Сода – на сніданок, сода на обід

Не для нас, звичайно, для рослин. Для солодощі і соковитості томатів їх рекомендується обприскувати 0,5% розчином харчової соди, можна використовувати прикореневій полив розчином більшої концентрації.

Не відмовиться від содової підгодівлі і виноград. В період дозрівання врожаю проведіть обприскування 5% содовим розчином. Ягоди будуть солодкими і цукристими.

Харчова сода на допомогу садівникові -

Харчова сода допоможе омолодити кущі троянд. Для розчину візьміть:

  • 1 ч. ложку соди;
  • 1 ч. ложку сульфату магнію;
  • 0,5 ч. ложки нашатирного спирту.

Розчиніть всі компоненти в 5 літрах води і обприскати кущі троянд отриманим розчином. Таке харчування активізує утворення молодих пагонів.

Харчова сода на допомогу садівникові -

Способів застосування соди в дачному господарстві багато. Вона допоможе змінити кислотність ґрунту, для цього достатньо розчинити 100 г соди в 1 літрі води і пролити розчином кислий грунт, потім розпушити грунт граблями. За допомогою соди можна позбутися від неприємного запаху, що розповсюджується від компостної ями. Просто додайте в купу трохи соди. Квіткового аромату не гарантуємо, але і неприємне амбре зникне.

Дата публикации: 7.12.18