Групи і сорти квасолі

Починаючи з середини дев'яностих років минулого століття було виведено достатню кількість сортів і гібридів вітчизняної селекції квасолі, є у продажу і насіння голландських і німецьких сортів.

Групи і сорти квасолі- Групи і сорту квасолі, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

За формою квасоля буває кущова, полувьющаяся і кучерява. Кущові рослини бувають від 20 до 70 см у висоту, полувьющіеся – не більше 1,5 метра, а стебла витких форм досягають в довжину 5 м і більше.

Всі сорти квасолі можна поділити на три групи: лущильні, полусахарные, цукрові.

Групи квасолі:

1. Лущильні, або зернові, – їх вирощують виключно для отримання зерен, так як стулки цих бобів мають пергаментным шаром. Більшість з них в середній смузі Росії вирощувати недоцільно – вони не дозрівають, а в недозрілому вигляді їх використовувати не можна.

2. Полусахарные – боби зі слабким чи пізно з'являються пергаментным шаром, у них є неприємні грубі волокна, які перед приготуванням треба обов'язково видаляти, що, природно, не дуже зручно.

3. Цукрові, або спаржеві – вони не містять пергаментного шару. Серед них особливо популярні ті сорти, в яких немає жорстких волокон між стулками.

Сорти квасолі:

'Секунда'- ранньостиглий сорт цукрового квасолі. Рослина кущова, компактна. Незрілі боби циліндричні, без волокон, зелені, довжиною 10-12 див.

'Сакса' - скоростиглий сорт спаржевої квасолі. Боби відрізняються ніжним смаком і мясистостью.

'Сакса без волокна 615' - скоростиглий сорт кущової квасолі. Сорт з цукровими ніжними бобами, дуже смачний, з тривалим періодом плодоношення. Насіння зеленувато-жовті.

'Рожева' - високоврожайний середньостиглий сорт в'юнкий квасолі. Від сходів до першого збору лопатки проходить 65-85 днів. Боби довгі, мармурово-рожеві, мечовидної форми, без пергаментного шару і волокна, в кожному по 6-10 зерен.

'довга Плоска' - ранньостиглий високоврожайний сорт в'юнкої квасолі. Період від сходів до першого збору лопатки – 45-50 днів, дозрівання насіння – 70-75 днів. Боби темно-зелені, мечовидної форми, плоскі, довжиною 24-25 см, без пергаментного шару і волокна.

'Вогненно-червона' - високоврожайний безволокнистый сорт квасолі. Боби готові для збору через 90 днів після посіву. Боби темно-зелені, плоскі, довжиною до 30 див.

'Фіолетовий' - середньостиглий сорт в'юнкої квасолі. Період від сходів до технічної стиглості – 65-85 днів. Боби довгі, без пергаментного шару, округло-плоскі, слабоизогнутой форми, фіолетові, в кожному по 6-10 зерен.

По термінах дозрівання

сорти діляться на ранньостиглі (до 65 днів), середньоранні (65-75 днів), , середні (75 - 85 днів), середньостиглі (85-100 днів), пізні (понад 100 днів).