Готуємося до липня

Липень – розпал літа, пора визрівання багатьох овочів, ягід і літніх сортів плодових культур. При неодночасність дозрівання ягід урожай збирають у два – три прийоми. Аґрус, призначений для переробки, збирають недостиглі. У холодильнику ягоди чорної смородини можуть зберігатися не більше п'яти, червоної і білої смородини, а також агрусу — 10 днів.

Триває збір врожаю пізніх сортів суниці.

Готуємося до липня-

Малину збирають кожні два – три дні, щоб не допустити перестигання.

Підживлення овочевих рослин, як і раніше, залишається в центрі уваги садівника – любителя.

Плантації суниці, плодоносившей чотири роки треба ліквідувати, удобрити і перекопати грунт і посадити кріп або іншу скороспілу зелену культуру.

протягом літа підтримують у вологому стані грунт з пришпиленими відведеннями аґрусу, смородини, горіха.

Реальну загрозу таїть спалах фітофторозу, яка може знищити весь урожай томатів. Намагаючись хоч щось зберегти, багато практикують дуже ранню прибирання зелених плодів, але такі помідори несмачні і дуже некрасиві. Для боротьби з цим захворюванням краще всього застосовувати практично нешкідливі препарати. До них належать 1 %-ний розчин бордоської рідини, яким обприскують всі рослини.

Першу обробку необхідно провести на початку місяця і потім повторювати її через 10 – 14 днів або після кожного сильного дощу. Ураження фітофторою можна зменшити, якщо до поширення захворювання накрити посадки плівкою. Передвісником появи хвороби на томатах є ураження (почорніння і побуріння) гички на картоплі. Буквально через кілька днів інфекція поширюється на томатні рослини. Не пропустіть момент для обробки! Бордоська рідина всередину плоду через оболонку не проникає і небезпеки для людини не представляє.

У середині місяця починає дозрівати вишня. Для захисту врожаю від дроздов і воробйов навколо дерев натягають сітку з вічками розміром не більше 5×5 див. відлякують Птахів смужки фольги, стрічки поліетиленової плівки, розвішані на гілках.

При сухій погоді необхідно рясно поливати культури, в яких йде активне зростання зав'язей -малину, смородину, аґрус, вишня, літні сорти яблунь. Після кожного поливу при підсиханні грунту під молодими деревами обов'язково розпушуйте пристовбурні круги. У дощове літо траву під дорослими деревами не підкошують, так як вона активно відсмоктує вологу з грунту.

Готуємося до липня-

© starmist1

У період наливу ягід малину, смородину і аґрус потрібно підгодувати розчином коров'яку (1:8) з додаванням 50-90 г суперфосфату і 100-150 г золи або 80 г калійних солей на відро. Цієї кількості розчину достатньо для підгодівлі малини на ряд довжиною 2 м або 1 м2 посадок аґрусу чи смородини.

Якщо грунт під малиною покрита шаром тирси або дрібних стружок (мульча), то перед підгодівлею їх згрібають і тільки після цього підгодовують рослини по канавках глибиною не більше 10 див. В кінці роботи канавки засипають, а мульчу відновлюють.

Якщо шкідники все – таки розмножилися і виникли хвороби, застосуйте всі можливі нешкідливі для людини рослинні препарати, а також біологічні, агротехнічні та механічні способи захисту.

Готуємося до липня-

© Mbz1

До механічних засобів відносяться в першу чергу знищення кладок яєць капустяної і ріпової білани, після регулярного огляду рослин – збір і знищення гусениць, яйцекладок, личинок і дорослих особин колорадського жука на картоплі, обробка ґрунту в міжряддях всіх рослин.

Найбільш ефективний агротехнічний спосіб боротьби з шкідниками і хворобами рослин – вирощування стійких сортів і гібридів овочевих культур, налагодження і суворе дотримання культурооборот, дотримання всіх агротехнічних прийомів, що підвищують врожайність і опірність рослин до хвороб.

Проти попелиці ягідні кущі обприскують карбофосом (70 г на 10 л води), але не пізніше першої декади місяця; на яблуні, груші та сливи обприскування можна проводити весь місяць.

Продовжуйте накладати на стовбури плодових дерев ловчі пояси проти яблуневої плодожерки.

В середині місяця треба посіяти насіння зимових сортів редьки ("кругла чорна" і "біла кругла"), але не редиски, який при літньому посіві дає одну "цветуху".

Приступайте до сонячної сушіння ягід чорної смородини, малини та вишні.

Якщо до моменту дозрівання плоди вишні деформуються, м'якоть майже відсутня і, крім того, починається літній листопад, – це явні ознаки захворювання коккомікозом. Листовий опад спаліть.

Проти цієї хвороби ефективно весняне обприскування мідьвмісними препаратами.

Розетки, які зрізають з суничних плантацій двох - трирічного віку, можна посадити на дорощування в невеликій парничок з багатою грунтом. Через два місяці у вас буде своя розсада.

B третій декаді липня приступають до окулірування сливи, вишні, груші. Для окулірування необхідні підщепи (дички) діаметром 7-9 мм (товщиною з олівець) на рівні 3-5 см від поверхні грунту і живці бажаного сорту (щепи).

За кілька днів до окулірування проводять підготовчі роботи. Для кращого відставання кори

Готуємося до липня-

підщепи рясно поливають. Зачищають стовбури у підщепи на висоті 10 – 15 см від землі, зрізують всі бічні розгалуження і листя. Разокучивают основаниие підщепи, відгрібаючи від стовбура землю до кореневої шийки. Місце щеплення протирають вологою ганчіркою.

Безпосередньо перед окуліруванням нарізають необхідне число визрілих пагонів з добре сформованими бруньками. З них відразу ж видаляють листові пластинки і прилистки, залишаючи лише черешки довжиною приблизно 0,6-0,8 див.

Для більшої гарантії приживлюваності окулірування виконують двома очками (з різних сторін дичка).

Можна зрізати головки цвітної капусти ранніх сортів. На початку місяця висаджують розсаду середньоранніх сортів, а в кінці місяця – ранніх сортів. Перед посадкою ділянку добре заправляють компостом і перекопують.

Гряди з морквою розпушують і підгортають, щоб запобігти позеленіння верхньої частини коренеплодів.

Після викопування раннього картоплі і збирання ранніх овочів можна посіяти ріпу Петровську. Восени ви отримаєте хороший урожай міцних соковитих коренеплодів.

Томатні грядки треба поливати рясно, але не часто. Для прискорення дозрівання плодів листя до кисті обривають. Ця культура не любить застою повітря, тому на грядах не повинно бути ні бур'янів, ні високих культурних рослин інших видів.

Баклажанів дають другу підгодівлю. В кінці місяця можна починати збирати перший урожай. Зривають плоди недозрілими. При дозріванні шкірка втрачає блиск, стає матовою, на ній з'являються бурі смуги, а підшкірна м'якоть набуває гіркуватий смак.

Готуємося до липня-

© Forest & Kim Starr

На огіркових грядах при зборі врожаю намагайтеся менше турбувати листя рослини, не перевертати стебла і не змінювати їх розташування.

У липні безперервно збирають зелень петрушки, кропу, салату, роблять нові посіви цих культур.

Любителі квітів з дворічним циклом розвитку (мальви, маргаритки, братки, незабудки) повинні висіяти їх насіння на розсаду. Від строку сівби і тривалості періоду проростання насіння залежить час пікіровки сіянців. Наприклад, мальви, пікірують, коли на сіянцях два-три аркуші. Рослини садять за схемою 20×30 див. Розсаду дворічної гвоздики розміщують за схемою 5×5 див.

Турецьку гвоздику, посіяну в червні, распикировывают відразу після появи сходів (початок липня), а в кінці місяця висаджують вже на постійне місце. Братки і маргаритки пікірують у фазі трьох листочків за схемою 3×4 див.

Готуємося до липня-

© Cillas

Починаються роботи з тюльпанами. Окремі сорти добре зимують і розвиваються без щорічної викопування. Проте радимо проводити цю операцію з кінця червня до кінця липня (в залежності від сорту, географічного місцезнаходження ділянки, характеру погоди).

Через два тижні після викопування приступають до очищення і сортування цибулин. Спочатку видаляють землю стару материнську цибулину, відокремлюють невеликі дочірні цибулинки. Всі операції треба виконувати дуже обережно. Пам'ятайте, що завершили річний цикл розвитку цибулин всі розломи і відділення проходять дуже легко. Якщо ви відчуваєте, що для поділу цибулин потрібно зусилля, краще відкладіть їх в сторону, а через тиждень спробуйте знову. Швидше за все операція пройде без ускладнень. Цибулини ділять на три розбору: до першого відносять цибулини з колом довжиною більше 12 см, до другого – 11 – 12 і до третього -10 – 11 див.

Якщо вас влаштовує різнобарв'я тюльпанів і не цікавить сортова чистота, отримані при сортуванні цибулини зсипають в один ящик і ставлять в сухе провітрюване приміщення, наприклад, в сарай або підвал.

Липень – місяць заготівлі насіння всіх культур.

В кінці місяця заготовляють насіння вишні (Володимирської, Шубинки, Родючої Лаврушина, Гриота московського), а також вишні-черемхи ВП-1 для вирощування насіннєвих підщеп. Щоб насіння зійшло, треба провести їх стратифікацію. Вона проходить у три етапи: 60 – 70 днів при температурі 10 – 15 °С у добре зволоженому субстраті (пісок, мох, тирсу); 90 – 120 днів при температурі 4 – 6 °С і 60 – 80 днів при -1 °С (з моменту наклевиванія насіння до посіву їх на грядки). Останні два етапи проходять у підвалі.

Кріп починають прибирати, коли насіння в парасольках почнуть буріти, а листки на стеблах підсихати і жовтіти. Парасольки зрізають рано вранці разом зі стеблом, зв'язують у снопики і після сушіння в провітрюваному приміщенні обмолочують.

Боби гороху і квасолі зривають не повністю дозрілими. Добре просушені побурілі боби через місяць після збирання обмолочують.

Якщо зеленні культури на насіння вирощують лише самі дбайливі господарі, то від улюблених сортів огірків і томатів насіння намагаються отримати дуже багато садівники-любителі.

У огірків на насіння залишають плоди з пазух першого або другого аркуша кожної батоги. Над п'ятим аркушем прищипують і на плід вішають етикетку. Це необхідно оскільки рослини огірка сильно гілкуються, швидко ростуть і дуже часто сподобався, але не позначений етикеткою плід як би "зникає". Насіннєві плоди дозрівають через 35 – 40 днів після появи зав'язі. Зняті насіннєві плоди кладуть на дозрівання (два – три тижні), коли вони стають м'якими, розрізають і виймають насіння.

Вирощуючи різні насіннєві рослини, слід пам'ятати, що багато з них дуже добре переопиляются, втрачаючи при цьому свої найкращі якості, тому рекомендуємо розмножувати один сорт огірків, кабачків, патисонів, айстр, горошку і багатьох інших культур.

У томатів перезапилення не буває, тому можна розмножувати багато сортів. На насіння вибирають плоди на другий і третій кистях, позначають їх тасьмою і знімають у стадії повної стиглості.

З матеріалів Попова Б. і Борисова Н. – календар робіт

Дата публикации: 8.04.17
Смотрите как правильно стричь газон на сайте.