Горох все літо

Таку овочеву культуру, як горох, можна зустріти практично на кожному городі. Але, що ми знаємо про неї? Те, що вона відноситься до бобових, має властивість акумулювати на своїх клубеньках азот, любить чіплятися вусиками за опори... І, мабуть, все! Проте культура ця не настільки примітивна, як здається на перший погляд, і тому горох варто не тільки вирощувати, але й експериментувати з ним.

Горох все літо- горох,сорти,продовжити урожай,все літо,овочі,посадка,догляд,вирощування,фото

Яким буває горох?

Розглядаючи горох, варто відзначити, що це однорічна рослина з простим або ветвящимся стеблом здатним досягати довжини до 250 див. Окремі його сорти мають кущову (або штамбову) форму, інші полегающую. Існує відмінність й у формі плодів, їх розміром, забарвленням. Але найцікавіше для нас, городників, що горох буває лущильным (його ще називають городнім), полусахарным і цукровий (або стручковим).Лущильні сорти відрізняє присутність всередині боба, так званого, пергаментного шару, що робить стулки стручка досить грубими і непридатними до їжі. Однак горох даного типу добре лопається, легко лущится, має гладку форму горошин, відмінно зберігається і тому вирощується для консервації і заморожування або просто – зеленого горошку.

Горох все літо- горох,сорти,продовжити урожай,все літо,овочі,посадка,догляд,вирощування,фото

цукрових сортів відсутній пергаментний шар, в технічній стиглості стручки мають зелене забарвлення, погано вимолочуються, тому вживаються в їжу цілком. При цьому чим більше м'ясистий стулки стручка, тим сахаристее горох. Самими солодкими з цукрових сортів вважаються карликові, з невеликими лопатками і дуже маленькими горошинами.

Полусахарный горох так само має пергаментний шар, однак він слабо виражений і помітний в основному в повністю доспілих бобах.

Крім того, добре знати про те, що горох за формою насіння ділиться на круглий, зморшкуватий (мозковий) і перехідний. Третя група відрізняється здавленої формою горошин зі зморщеною або гладкою поверхнею. Мозковий горох має найбільший вміст сахарози – до 9%, саме з нього отримують консервовану і заморожену продукцію найвищої якості.

Існують відмінності і в скоростиглості, і стійкості до знижених температур. Якщо хочеться отримати урожай гороху раніше – варто придивитися до сверхранним гладкозернистым сортам. Вони настільки стійкі до несприятливих умов, що можуть висіватися навіть у лютому. При цьому їх сходи з'являються над поверхнею ґрунту вже при температурі +4 – + 7 °С і можуть витримувати заморозки до – 6 °С.

Якщо є бажання щоб горох був більшим і солодким – необхідно вибирати сорти мозкового типу. Вони бувають різного строку дозрівання і їх можна висівати з урахуванням того, щоб збирати урожай протягом усього літа. В цілому ж горох поділяється на дуже ранній, ранній і сорту основного і пізнього урожаю.

Горох все літо- горох,сорти,продовжити урожай,все літо,овочі,посадка,догляд,вирощування,фото

Вирощування гороху

Перш ніж говорити про те, як домогтися врожаю гороху на весь літній період, варто згадати про те, що ця культура має свої агротехнічні прийоми вирощування.

Підготовка до посадки

Перший з них – перевірка насіння гороху. З-за того, що насіння бобових піддаються нападкам шкідників і часто продаються пошкодженими, перед посівом їх необхідно замочувати. Цей нехитрий прийом, дозволяє не тільки виявити нежиттєздатні горошини, запобігає розмноженню несприятливих "прибульців" на ваших грядках, але і стимулює проростання насіннєвого матеріалу. При цьому, не варто чекати появи корінців, висаджувати в грунт необхідно тільки проклюнулися здорове насіння гороху, без явних ознак присутності під шкіркою шкідників.

Горох все літо- горох,сорти,продовжити урожай,все літо,овочі,посадка,догляд,вирощування,фото

Посадка гороху у відкритий грунт

Другий. Незважаючи на те, що горох не боїться холодів, і деякі лущильні сорти городники висівають ще в мерзлу землю, цукрові сорти рекомендується сіяти в грунт пізніше – з настанням стійкої теплої погоди, часто в кінці квітня – початку травня (залежно від кліматичної зони). Але не можна чекати високих температур, так як сходи даної культури не переносять спеку і засмучують неабияким випаданням.

Третє. Вибирати під посадки гороху необхідно добре освітлені ділянки. Посів проводити за принципом дворядкового стрічки, залишаючи відстань між стрічками близько 50 см, а між рядками – близько 40 см для цукрових сортів і близько 20 см для лущильних. При цьому в рядку розташовувати насіння можна досить щільно, на відстані 4 см, так як горох одне з тих небагатьох рослин, яким загущення йде на користь, забезпечуючи більшу стійкість рослин і деякий притінення кореневої системи. Глибина загортання насіннєвого матеріалу становить 3 см на важких грунтах і до 5 см на легких.

Горох все літо- горох,сорти,продовжити урожай,все літо,овочі,посадка,догляд,вирощування,фото

Для того, щоб продовжити терміни збору врожаю гороху, по-перше, посіви необхідно проводити з кроком в 10 днів (до кінця травня), по-друге, – підбирати сорти з різними строками дозрівання, і по-третє, – в спеку забезпечити культурі своєчасний полив і якісне мульчування, так як підвищені температури в сукупності з недоліком вологи виснажують рослини, значно скорочуючи розміри стручків і якість врожаю.

Догляд за горохом

Існують і вимоги до поливу. Найбільшим чином горох потребує вологи в період цвітіння, тому в цей час його поливають не менше 2-х разів на тиждень, а то й частіше, орієнтуючись на погоду. До цвітіння полив може бути нечастим, але рясним – один раз в 7 днів. Після поливів і сильних дощів міжряддя гороху обов'язково розпушують, щоб збагатити ґрунт киснем. І, звичайно ж, не варто забувати про підгодівлі – тут кращим вибором може стати коров'як.

Горох все літо- горох,сорти,продовжити урожай,все літо,овочі,посадка,догляд,вирощування,фото

Велику роль у збільшенні виходу продукції відіграє і продумана підтримка рослин. По-перше, вона може бути надана допомогою загущених посадок, по-друге, – з допомогою сусідніх культур-компаньйонів, і в третє передбачена у вигляді спеціальних опор, зроблених з решітки, гілок або прутів. Це забезпечує гороху природні темпи зростання і допомагає відчувати себе комфортно, що і позначається на врожайності.

І, звичайно ж, ще одне правило. Для того щоб ваш горох не гальмував у формуванні стручків, необхідно вчасно знімати урожай. Робити це можна ножицями, можна акуратно відщипувати стручки нігтями, але (!) не очікуючи повного достигання стручків!

Горох все літо- горох,сорти,продовжити урожай,все літо,овочі,посадка,догляд,вирощування,фото

Сорту гороху за термінами дозрівання

Надранні сорти гороху (висіваються в кінці лютого – березні):

  • Марення, Піонер (цукрові сорти);
  • Little Marvel, Feltham First, Meteor, Kelvedon Wonder (лущильні гладкозернистые сорту).

Ранні сорти гороху:

  • Амброзія, ранній Дитячий, Диво Кельведона, Оскар (цукрові сорти);
  • Коник, Onward, Медовик, Hurst Green Shaft, Віра, Ранній Грибовський 11 (лущильні сорти).

Сорту гороху основного врожаю:

  • Жегалова – 112, Цукровий 2, Невичерпний 195, Орегон, Цукровий Орегон (цукрові сорти);
  • Alderman Senador, Вусатий 5, Хавский перли, Московський делікатес, Переможець Р-33, Фрагмент (лущильні сорти).

Пізні сорти гороху (до зняття першого врожаю близько 90 днів, висіваються дуже рано):

  • Телефон, Трійка (лущильні сорти).

Мелкосемянные сорти гороху:

  • Waverex (цукровий сорт).
Дата публикации: 9.04.17
http://massage-list.ru/sr-116/?page=33 как делают тайский массаж боди.