Гарні наші огірки! Поради городників

Свіжі хрусткі огірочки особливо смачні свіжозірваними, однак від маринованих або консервованих зеленцов взимку теж ніхто не відмовиться. Про того, яким буде урожай огірків, залежить, чи будуть на столі взимку смакоту.

Огірки – не тільки смачні, але й корисні. Крім 95% води вони містять фосфор і залізо, магній і кальцій, мідь і йод, необхідні нашому організму. Свіжий огірковий сік корисний для серця, шлунку, а мариновані огірки допомагають виводити з організму сіль.

Гарні наші огірки! Поради городників -

так Молодо зелено

Щоб прискорити дозрівання огірків, багато городники використовують посадку пророщених насіння під плівкою. Зробити це можна двома способами:

  • насіння висівають в грунт і накривають її плівкою. Після появи паростків, через 2-3 тижні плівку прибирають і далі доглядають за кущами, як звичайно;
  • плівку розстеляють на грядку, щоб не здуло вітром, по краях її присипають землею. Через отвори у вологу землю висаджують пророщені насіння огірків. Плівка буде лежати на грядці все літо. Поливають рослини через отвори.

Гарні наші огірки! Поради городників -

Такий спосіб дозволять отримати перші плоди набагато раніше, ніж при звичайному способі вирощування. Забезпечується необхідна вологість ґрунту, яку люблять огірочки.

Дайте водиці – огіркам напитися

Оскільки огірки-на 95% складаються з води, вони п'ють багато. В теплиці повинна постійно підтримуватися підвищена вологість повітря і грунту. Для цього крім рясного поливу використовують дощування, ставлять у теплиці ємності з водою.

Гарні наші огірки! Поради городників -

При цьому важливо знати, що теплолюбні огірки не люблять сильну спеку: при +300С огіркова пилок гине. Але як підтримувати оптимальну температуру, якщо примхливий огірок ненавидить протяги?

Відкривати вікна або кватирки для провітрювання можна, але з одного боку. Для зниження температури в парнику туди ставлять ємності з водою.

Щоб хрустів огірочок

На смакові якості огірків впливає і температурні умови, і кількість дісталася рослинам вологи. Не любить овоч похолодання і різкі перепади нічних і денних температур.

Збільшити врожай і прискорити дозрівання плодів допомагає підвищений вміст в повітрі вуглекислоти. Для цього в теплиці ставлять відро з коров'яком, який потрібно регулярно перемішувати.

Гарні наші огірки! Поради городників -

Шкідники, геть!

Головні небезпеки для огірка – павутинний кліщ, баштанна попелиця, борошниста роса. Для профілактики захворювань використовують промислові і народні засоби боротьби. Популярним є обприскування рослин розчином господарського мила з додаванням йоду і молока. Обробляючи огіркові кущі кожну декаду, можна вберегти їх від багатьох захворювань.

Господарське мило допоможе позбутися від попелиці. 1 склянка деревної золи і 10 г господарського мила потрібно змішати з 2 літрами окропу і обприскати рослини. Спочатку у воду додають золу і витримують протягом двох діб, потім додають мило і обприскують огіркові батоги. Зола містить безліч мікроелементів, корисних для городньої культури.

Гарні наші огірки! Поради городників -

Від борошнистої роси позбавить змішаний з 3 літрами води 1 літр молочної сироватки. Обприскуйте таким розчином хворі і здорові рослини.

Дата публикации: 7.12.18