Гарбуз: догляд

Гарбуз: догляд- Гарбуз: догляд, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Так як гарбуз – тропічна рослина, листя у неї ростуть інтенсивніше, ніж плоди. Тому в умовах короткого літа середньої смуги треба штучно прискорити процес утворення і дозрівання плодів.

Для цього у рослини обрізають пагони, обмежуючи їх двома-трьома. Головний стебло прищипують після утворення на ньому 2-5 зав'язей діаметром 15-17 див. Якщо ви хочете отримати великі гарбузи, залиште 2-3 зав'язі у кущових сортів і 1-2 у плетистих і пріщіпніте стебло через 5-7 листків після останнього плоду. Але майте на увазі: смачніше гарбуза середніх розмірів, крім того, їх легше переносити.

Уважно стежте за запиленням. Якщо квітки тільки жіночі та чоловічі зовсім немає, можна запилювати гарбуз іншими гарбузовим культурами (кабачком, патиссоном, навіть огірком). Але насіння з таких рослин вже не збирають.

Коли плоди збільшаться в розмірах, все листя, що закривають їх, обламують, відкриваючи їх сонцю. Часто бічні пагони з плодами присипають землею, щоб утворювалися додаткові корені.

При вирощуванні гарбуза на шпалерах, парканах, вертикальних опорах плоди треба укладати в сітки або мішки, які підв'язують до опори. А під плоди, що лежать на землі, підкладають дошки.

Плоди гарбуза прибирають після перших заморозків. Гарбуз дозріла, коли у неї затверділа кора. Крім того, спробуйте продавити гарбуз нігтем: кора не продавлюється – значить, можна збирати урожай. Довго зберігатися тільки неушкоджені плоди при мінімальних плюсових температурах (+3-8 °С). Правда, зараз виведені сорти, які непогано зберігаються при кімнатній температурі.

Дата публикации: 1.05.17