Фрукт або овоч чайот?

чи Любите ви пробувати нові овочі? Тоді спробуйте знайти рослина, яке буде рости продуктивно в нашій спеки влітку. Одне з них – це чайот, плоди якого дуже смачні.

Вирощені овочі виявляються напрочуд гарними, свіжими і смачними, набагато краще, у деякому роді, ніж кабачки або огірки: м'якоть щільна і масляниста, з легким тонким смаком і гладкою текстурою, що робить їх дуже універсальними на кухні.

Фрукт або овоч чайот?-

© B. navez

Його походження мексиканське або американське, хоча це є таємницею, оскільки, на відміну від багатьох інших овочів, не було знайдено залишків волокна, насіння або шкірки овоча. Разом з тим, була згадка про чайоте іспанськими загарбниками – то що овоч був споживаємо ацтеками.

Фрукт або овоч чайот?-

© Forest & Kim Starr

Використовується майже всі рослина – їстівні крохмалисті бульбові частини коренів (використовуються як картопля), пагони (спеції), молоде листя (замінник шпинату або в якості лікарського чаю), овочі чайота і насіння з горіховим смаком всередині плоду цінуються кухарями. Вони однаково смачні сирі або приготовлені і добре поєднуються з горіховим, солених, пряних або кислим смаком. Особливо добре їх готувати з кокосовим горіхом, сочевицею, арахісом, помідорами, гострим перцем і цитрусовими. Прекрасний чайот з тертим сиром, нарізану в салатах, смажений в олії, злегка варена, печена, у вигляді цукатів, солоний, приготовлений у вигляді пюре, супу пюре або доданий в суп, або каррі, хороший він і в тушенном вигляді. Відомо, що бульби, обсмажені в оливковій або рослинному маслі, мають грибним  смаком, як картопля з грибами.

Фрукт або овоч чайот?-

© B. navez

Чайот буде найкраще зростати в багатому грунті. Можна використовувати суміш гною,  листового перегною і садового компосту. Рослини вимагають потужних підпір, їх потрібно часто поливати. Прищипують і підв'язують рослини по мірі зростання. Чайот взагалі багаторічник, проте в холодному кліматі доцільніше вирощувати як однорічник.

Фрукт або овоч чайот?-

© Forest & Kim Starr

Рослина може захворіти павутинним клещем або борошнистою росою. У разі захворювання обробляють тими ж засобами, які звичайно вживаються для інших рослин.