Екстрена допомогу садівникам. Позбавляємося від капустянки на довгі роки

В надії на відмінний урожай, садівники віддають всі свої сили і кошти на ведення своєї ділянки. Нерідко трапляється, що вони виявляються, розчаровані результатом. Причин може бути багато, чи то погані погодні умови, малородюча грунт та інше. Але найбільш згубним чинником для відмінного врожаю є комахи шкідники.

Екстрена допомогу садівникам. Позбавляємося від капустянки на довгі роки -

Особливий шкоди вашому городу завдає капустянка. Як же з нею боротися, запитаєте ви. Сьогодні проблема усунення шкідників набирає актуальності, тому придумано безліч способів боротьби, які допоможуть позбутися від шкідників на довгі роки. Серед них різноманітні пастки, отрути, спеціальні загороджувальні споруди. Детальніше про них ви дізнаєтеся в цій статті.

Знайомство з шкідником

Щоб зуміти грамотно протистояти вредителю, для початку потрібно як слід дізнатися, з ким ми маємо справу, так само важливо вчасно почати діяти. Якщо ви помітили, що на вашій ділянці з'явилися вибоїни або галявини, немов скошеної трави, негайно бийте на сполох! На вашу ділянку проникла капустянка.

Шкідник проявляє активність тільки вночі, вдень же час, капустянка криється під землею. Живиться переважно бульбами (редис, картопля, редька), але так само не проти поживитися корінням дерев і чагарників. Капустянка може пристосовуватися до змінюваному умовам, тому вирішити її не так-то й просто.

Екстрена допомогу садівникам. Позбавляємося від капустянки на довгі роки -

Гніздо капустянка будує на невеликій глибині, його можна виявити по куполообразному горбика. У кладці знаходяться сотні яєць, з яких згодом виводяться личинки, за формою і будовою нагадують дорослу особину.

Основні методи боротьби

Якщо ви поставили за мету усунути «ворога», досвідчені садівники приготували для вас кілька корисних порад.

Механічний метод

Починати слід ранньою весною, як тільки відійшли заморозки, так як комаха «відходить» від зимової сплячки ближче до кінця весни. Вам варто добре перекопати ділянку, щоб зруйнувати гнізда і підземні ходи, це ускладнить харчування та пересування шкідника. Під час проростання культур слід проводити розпушування землі на глибину 20-25 сантиметрів.

Екстрена допомогу садівникам. Позбавляємося від капустянки на довгі роки -

Метод огорожі

Городники рекомендують висадити по периметру ділянки чагарники або квіти. Це не тільки додасть вашій ділянці неповторно красивий вигляд, але і чудово захистить від паразита. Найкраще підходить черемха або чорнобривці. Ці рослини капустянка просто не виносить. Парник або теплицю можна захистити, викопаної траншеєю, заповненої сумішшю з тирси, золи і яєчної шкаралупи, политої гасом.

Екстрена допомогу садівникам. Позбавляємося від капустянки на довгі роки -

Пастки

  • хороші рекомендації отримала пивна пастка. Викопуємо яму, в яку поміщаємо скляну банку, далі закопуємо так, що горлечко розташовувалося на рівні поверхні грунту. Далі заповнюємо банку пивом приблизно на одну третину. Отвір необхідно закрити, але залишити при цьому зазор розміром 1,5-2 сантиметри, щоб у нього могла проникнути капустянка.
  • широко відомо, що одним з улюблених ласощів і місць проживання капустянки є гній. Цю особливість можна використовувати в своїх цілях. В середині травня потрібно розкидати гній по всій площі ділянки, потім дочекатися поки в ньому з'являться кладки яєць, далі зібрати і просто спалити.
  • якщо вам відомо розташування ходів шкідника, можна використовувати розчин на літр води і мила, в пропорції 9:1. Отриману рідину потрібно залити в нори, після чого дочекатися, поки шкідник сам покине місце потопу.

Екстрена допомогу садівникам. Позбавляємося від капустянки на довгі роки -

Хімічна атака

Існує величезний спектр хімічних препаратів для усунення шкідників. Це, мабуть, самий дієвий спосіб боротьби з паразитами. Але слід зазначити, що досить токсичні хімікати, тому вони можуть завдати шкоду, як рослинам, так і людині. Використовувати ці кошти, необхідно дотримуватися необхідних заходів безпеки.

  • розчини. Найбільшим успіхом у дачників користуються «Актара», «Бі-58», «Престиж». Насіння можна обробити пульверизатором, а проросле рослина просто полити розчином.
  • гранульовані. Не вимагають розчинення в рідині, їх засипають в нори або розміщуючи в пастках. Найбільш відомий «Феноксин+». Головний мінус гранульованих препаратів - їх висока токсичність, яка не дозволяє розміщувати їх на відкритих ділянках території.

Якщо ви боїтеся використовувати отрути, існує альтернативне рішення - біологічно активні препарати. Можна застосовувати грибкові спори, які, потрапляючи в організм комахи, починають інтенсивно розмножуватися, що призводить до неминучої загибелі паразита.

Дата публикации: 7.12.18