Екологічне садівництво

Земля годує людину – людина годує землю. Чим дбайливіше наше до неї ставлення, тим більше вона дарує нам: корисні овочі, солодкі фрукти і прекрасні квіти. Як навчитися діяти з природою заодно, щоб нашим дітям залишилася здорова, родюча земля?

Екологічне садівництво називається також органічним, біологічним, природним, натуральним або природосообразным: всі ці назви говорять про дії, максимально нешкідливих для грунту і рослин.

Вивчіть принципи сівозміни

У слов'ян ця агротехніка називалася многопольем. Вона перевірена тисячоліттями і науково обґрунтована у XX столітті. Суть в тому, щоб правильно чергувати на ділянці висадку культур – так можна відновлювати баланс мікроелементів у ґрунті і підвищувати її родючість.

Екологічне садівництво- хороший урожай,садівництво,технологія,екологічна садівництво

«що Живе» на одному місці з року в рік, рослина забирає з грунту одні речовини, виснажуючи її, і перенасичує іншими. Тепер тут доцільніше садити культуру, якої не підходить «оновлений» склад ґрунту; таких циклів буде кілька, потім потрібно зробити паузу. Поле, яке не засівають, щоб земля «відпочила», називається чистим паром. Якщо ж землю не засівають більше року, вона називається покладами.

Найпростіше викласти принципи сівозміни так: спочатку на ділянці висаджують самі «ненажерливі» і охочі до поживних речовин рослини, потім – ті, що можуть жити й плодоносити на бідних грунтах.

Отучитесь копати

Як би дивно не звучало таке речення, зробіть це – і земля буде вдячна вам. Глибока перекопка руйнує структуру грунту і порушує діяльність дрібних тварин і мікроорганізмів.

Ви самі не раз з жалем виявляли, що перерубили лопатою живу земляну жабу або хробака: цього можна уникнути, рыхля землю плоскорізом на глибині кількох сантиметрів. Цього цілком достатньо, щоб підрізати бур'яни і наситити ґрунт киснем – при цьому ви не знищите жодної живої істоти.

Екологічне садівництво- хороший урожай,садівництво,технологія,екологічна садівництво

Плоскоріз замінює лопату, сапу, граблі – і при цьому завдає мінімальної шкоди ґрунту і рослинності.

Сійте сидерати

Щоб знизити кислотність грунту, а також збагатити її азотом і органічними добривами, в неї заорюють зелені добрива – сидерати. Зазвичай це бобові: конюшина, люпин, конюшина.

Сидерати залучають на ділянку опыляющих комах своїми яскравими квітами, доставляють з нижніх шарів ґрунту корисні речовини у верхні; деякі – «відлякують шкідників і хвороби (нематоду, паршу та інші).

Екологічне садівництво- хороший урожай,садівництво,технологія,екологічна садівництво

Висаджують сидерати в міжряддях основних культур, в міжсезоння або під час «відпочинку» ґрунту. Сидерацию добре поєднувати з сівозміною.

Мульчируйте грунт

Замульчированная грунт добре захищена від перегріву і промерзання, зберігає більшу частину води і рихлість структури.

  • Органічна мульча може бути представлена тирсою, хвоєю, перегноєм (наприклад, з вищезгаданих сидератів), горіховою шкарлупою. З часом вона потребує заміни, так як її можуть розтягувати птахи і гризуни.
  • Неорганічна мульча – це чорна плівка, садові неткані матеріали, гравій, керамзит. Якщо використовуєте крупний гравій або інший камінь, ви забезпечуєте так званий «сухий полив»: вранці там конденсується роса.
Екологічне садівництво- хороший урожай,садівництво,технологія,екологічна садівництво

Для оригіналів існує кольорова мульча – яскраво забарвлена деревна тріска. Під декоративними рослинами виглядає дуже естетично.

Влаштовуйте теплі грядки

Теплою називається грядка, влаштована прямо на компості. Починають робити такі конструкції ще восени (щоб не використовувати свіжу органіку, з-за якої можуть розвинутися грибкові захворювання рослин). З шиферу, жердин, обрізної дошки або бруса роблять високі бортики, заповнюють простір компостом, гілками, листям.

Навесні встановлюють дуги і натягують укривний матеріал (найчастіше плівку – щоб створити ефект парилки). Мають такі теплі грядки по напрямку з півночі на південь, щоб рослини протягом дня отримували максимум світла.

Екологічне садівництво- хороший урожай,садівництво,технологія,екологічна садівництво

В теплу грядку розсаду можна висаджувати на 2-4 тижні раніше, ніж в грунт: температура там на 2-3º C вище, ніж у навколишнього середовища.

Не втручатися у справи природи, а допомагати їй – філософія кожного вмілого садівника.