Ех і часник вродив! Збираємо врожай

Часник додає пікантності та гостроти вашим стравам, тому є чудовою приправою. Крім того, часник володіє хорошими антисептичні властивості, буде корисний для профілактики і лікування вірусних та простудних захворювань. Саме за ці властивості багато дачники прагнуть вирощувати часник на своїх ділянках.

Розрізняють два види часнику - озимий та ярий. Розрізнити їх досить просто. В озимого часнику в зав'язі 5-7 великих зубчиків, між якими розташовується помилковий стебло. У ярого безліч зубчиків, близько 15-20, а несправжнє стебло відсутня. Ще одним розходженням є термін висадки рослини. Озимий висаджують в кінці осені, а ярої - ранньою весною. Зупинимося докладніше на озимому, так як він актуальніше серед дачників.

Ех і часник вродив! Збираємо врожай -

З часом посадки озимого часнику не виникає багато питань, зазвичай його садять восени, набагато важливіше визначити терміни збору врожаю. Якщо рослина переспело, то для зберігання воно вже не придатне, і потрібно знайти йому якнайшвидше застосування, інакше часник просто-напросто зіпсується і буде непридатна в їжу. Встановити, що часник перезріло дуже просто. По-перше, цибулина стає рихлою і млявою. По-друге, при викопуванні з землі, цибулина розвалюється на окремі зубчики.

Час збирання озимого часнику

Терміни збирання часнику залежать від сорту, регіону, середньої температури і вологості в даному регіоні. Ранні сорти часнику дозрівають через 90-100 днів після появи перших сходів, пізнім для дозрівання потрібно 110-115 днів. У південних регіонах часник дозріває швидше, а в більш холодних не рекомендується садити пізні сорти, так як вони можуть не встигнути встигнути до настання заморозків.

Ех і часник вродив! Збираємо врожай -

Досвідчені городники відзначають, що якщо зібрати ще зелений часник, він надалі дозріє, але це і позначиться на врожайності. Перезрілий часник теж може принести клопоти: при складанні цибулини можуть розвалитися, а зубчики розсипатися.

Як визначити зрілий часник

Існує кілька відмінних особливості, які кажуть, що часник поспів

  • стрілки стають прямими;
  • висихає шийка;
  • тріскається поверхню;
  • перестають з'являтися листя;
  • колір цибулини лілово-фіолетовий.

Ех і часник вродив! Збираємо врожай -

Рекомендації садівникам

Необхідно розпушити і розчистити землю навколо грядок. Городники рекомендують робити за 23-25 днів перед збором врожаю.

Необхідна зав'язка стрілок. Ця міра необхідна для того, щоб поживні речовини йшли тільки на розвиток цибулин, а не листя і пагонів. Городники рекомендують проводити цю процедуру на третьому тижні липня.

За місяць до передбачуваної збирання врожаю потрібно припинити полив рослини, щоб запобігти процеси гниття в грунті. Так само необхідно обламати стрілки часнику, залишаючи лише кілька зразкових. Агрономи радять проводити це на першому тижні липня.

Ех і часник вродив! Збираємо врожай -

Викопувати часник слід в ясну погоду або рано вранці, або пізно ввечері, щоб рослина не довго перебувало під сонячним світлом, інакше зубчики просто-напросто висохнуть. Викопування виробляти краще всього за допомогою вил. Не можна виривати часник руками, це може пошкодити кореневу систему.

Після збору врожаю необхідно просушити часник. Якщо погода стоїть ясна і дощів найближчим часом не передбачається, то можна сушити на прямо на грядці, протягом 4-5 діб. Якщо погода дощова, то врожай слід занести в сухе провітрюване приміщення, в таких умовах часник сушиться 8-10 діб.

Ех і часник вродив! Збираємо врожай -

Щоб підготувати часник до зберігання, рекомендується обрізати коріння, але залишити маленьку частинку до одного сантиметрів, бадилля й листя обрізають до довжини близько десяти міліметрів. Далі рекомендується сортувати за розміром цибулини. В першу чергу рекомендують використовувати в їжу більш маленькі голівки, більш великі ж зберігаються довше. Крім цього слід відібрати цибулини для подальшої посадки.

Дата публикации: 7.12.18