Ефективна дріжджова підживлення

Практично кожен городник і любитель кімнатних квітів користується добривами. Хтось купує в магазинах готові добрива, хтось робить сам. Зараз ми поговоримо про доступною і корисною підгодівлі на основі звичайних пекарських дріжджів.

Що таке дріжджі? Дріжджі — група одноклітинних грибів. Об'єднує близько 1500 видів. Типові розміри дріжджових клітин складають 3-7 мкм у діаметрі. Дріжджі, ймовірно, одні з найбільш стародавніх «домашніх організмів». Тисячі років люди використовували їх для ферментації і випічки.

Отже, дріжджі виділяють багато корисних речовин для рослин: тіамін, вітаміни групи В, ауксини, цитокініни. На всі ці речовини рослини дуже добре реагують. У тому числі дріжджові підживлення підвищують активність мікроорганізмів у ґрунті, активують переробку органіки з виділенням фосфору та азоту і мають стимулюючий вплив на коріння рослин.

Ефективна дріжджова підживлення- дріжджі,органічне добриво,підживлення,стимулятор росту,рецепт

Також за проведеним дослідженням стало відомо, що речовини виділяються дріжджовими клітинами, прискорюють укорінення живців, прискорюють появу коренів на 10-12 днів і збільшують їх кількість у декілька разів.

Для вкорінення витримують держак в дріжджовому настої добу, а потім ставлять у ємність, наполовину заповнену теплою водою. Також дріжджовий настій використовують перед посадкою насіння, після замочування в настої насіння не тільки швидше проросте, але і зросте більш сильним і міцним рослиною.

Подібний ефект буде і при поливі рослин живим квасом або живим пивом, але на такі крайнощі йти не слід.

Рецепт приготування настою з пекарських дріжджів:

  1. На один літр теплої води беремо один грамів сухих дріжджів, додаємо цукор, одну чайну ложку, перемішуємо і даємо настоятися не менше двох годин. Отриманий розчин перед застосуванням розвести в пропорції 1:5 (п'ять літрів води один літр настою) і поливаємо наші рослини.

    (1г. сух. дріжджів + 1л. води + 1 ч. л. цукру) + 5л води
  2. На один літр теплої води беремо п'ятдесят грамів живих дріжджів. Отриманий розчин перед застосуванням розвести в пропорції 1:5 (п'ять літрів води один літр настою). Розчин готовий до застосування.

    (50г. дріжджів + 1л. води) + 5л води
Ефективна дріжджова підживлення- дріжджі,органічне добриво,підживлення,стимулятор росту,рецепт

На замітку:

Як і більшість препаратів ефективних мікроорганізмів (ЕМ), дріжджі активні тільки в теплі. Охолодження грунту, розчину або середовища, якщо і не погубить мікроорганізми, загальмує її розвиток і харчування, а значить і ефекту або не буде, або він буде незначний.

Переконайтеся, що дріжджі або розчин на їх основі не прострочений. Застосування простроченого продукту, в кращому випадку, не принесе ніякого ефекту.

Пам'ятайте, що зловживати підгодівлями не слід, все корисне в міру. За сезон дві, три підживлення буде достатньо. Навесні для стимуляції вегетації і утворення зав'язей, влітку для утворення плодів і квітконосів. Так само при пересадці рослин.

Процес бродіння викликає посилене поглинання кальцію і калію. Отже, такі підживлення необхідно поєднувати з внесенням, наприклад, подрібненої шкаралупи або золи.