Дощові черв'яки для вермикопостирования

Образно кажучи, дощовий черв'як – це унікальна біофабрика, створена самою природою. Дощові черв'яки мільйони років непомітно і постійно очищали Землю від органічних відходів.

Дощові черв'яки для вермикопостирования- Дощові черв'яки для вермикопостирования, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

У шлунково-кишковому тракті хробака, як в біореакторі, поглинені органічні речовини рослинного, мікробного і тваринного походження  перетворюються  в ряд фізіологічно активних субстанцій, тобто відбувається чудове перетворення  сміття на "золото".

Відомо, що дощові черв'яки і грунтові мікроорганізми взаємодіють симбіотично, що прискорює процеси розкладання органічних речовин. Дощові черв'яки при перетравленні поглиненої їжі перетворюють частину органічної речовини у власну біомасу і продукти дихання, а решту разом з мінеральною частиною поглиненої грунту видаляють з свого кишечника у вигляді дискретного матеріалу (копролит).

З великої кількості видів дощових черв'яків, що належать до  сімейства Люмбрицид, для вермікомпостірованія придатні лише деякі види: гнойовий черв'як Eisenia fetіda і його підвиди (Eisenia fetіda fetіda і E. fetіda andrei), звичайний дощовий черв'як Lumbricus rubellus, дендробена Dendrobaena veneta і кілька інших.

Багато вважають, що найкращий вид дощового черв'яка для  вермікомпостірованія – це червоні каліфорнійські черв'яки. Під торговою маркою "Червоні каліфорнійські черв'яки" американські і канадські фірми з давніх пір і до наших днів продають різні види дощових черв'яків, що відносяться до різних родів. Наприклад, компостних черв'яків виду Eisenia fetіda, Eisenia аndrei або суміш цих двох видів, а також дощових черв'яків виду Lumbricus rubellus. Незважаючи на спеціальні генетичні дослідження досі не ясно, кого вважати справжнім "калифорнийцем". 

На території Росії для вермікомпостірованія використовується, в основному, гнойовий (компостний) черв'як Eisenia fetіda. Eisenia fetіda – найбільш універсальний вид дощового черв'яка, що підходить для самих різних цілей. Компостні черв'яки цього виду характеризуються швидким ростом і коротким циклом життя, легко адаптуються до різних видів органічних відходів. Для вермікультури вони кращі в силу своєї плодючості, а ще тому, що вырабывают протеази і ліпази –  ферменти, що розщеплюють білки і жири, що дуже важливо при утилізації харчових відходів. Для культивування компостних черв'яків виду Eisenia  fetіda  необхідні наступні умови:

  • температура субстрату середовища існування  –  20-28°С;
  • вологість  субстрату середовища існування  – 70-80%;
  • значення рН середовища харчових субстратів в діапазоні від 5,0 до 8,0;
  • регулярність додавання органічних матеріалів;
  • насиченість киснем повітря субстрату середовища існування.

Дотримання всіх цих умов сприяє активному росту і розмноженню дощових черв'яків при максимальному споживанні корму. Це призводить до прискорення переробки органічних відходів, збільшення виходу високоякісного вермикомпосту  і нарощування біомаси компостних черв'яків.

Дата публикации: 2.05.17