Догляд за садом восени

Вересень

У вересні після збирання врожаю знімають і спалюють ловильні пояси або, знищивши в них шкідників (проварюють), зберігають для використання в наступному році.

Збирають всі пошкоджені, гнилі, роздавлені плоди і вивозять їх із саду і знищують або використовують для господарських потреб.

Вивозять з саду підпори, а прокладки з розвилки, які запобігали пошкодження гілок, збирають і спалюють для знищення гусениць плодожерки, що збираються в них. З цією ж метою збирають і спалюють залишки тари і т. п.

Догляд за садом восени-

© Fletty Flicks

Жовтень

У жовтні проводять обстеження садових насаджень на зараженість шкідниками. Для цього по діагоналі саду або кварталу виділяють облікові дерева, оглядають їх і визначають чисельність зимуючих гнізд бояришніци і золотогузки, яйцекладок непарного і кільчастого шовкопрядів, ступінь зараження щитівками, кліщами, шашіль тощо.Вирізають і спалюють пагони і тонкі гілки, пошкоджені гусеницями древоточцев.

Молоді дерева обв'язують стеблами соняшнику, очерету або іншими матеріалами проти зайців.

Догляд за садом восени-

© oien

Листопад

Плоди в саду вже зібрані. Тепер залишається повністю згребти листя і спалити, тому що в них дуже багато яйцекладок шкідників.

Дуже корисно перекопати грунт у дерев, щоб не пошкодити коріння, – на 10-12 см, а вже на відстані метр-півтора від стовбура можна заглиблюватися на всю лопату.

Перекапывая, ви внесете добрива. Мінеральні, зокрема, в таких дозах: 100-120 г під дерево суперфосфату, по 50-60 г – азотних і калійних. Але найкращі добрива, звичайно, органічні. На шість соток цілком достатньо 2-2,5 т перегною.

І ще: добре огляньте дерева. Зберіть всі гнізда гусениць і спаліть їх. Корисно також звільнити стовбури від старої кори і спалити її, так як під нею теж поховалися на зиму шкідники.

Догляд за садом восени-

© softestthing

Можна було б ще і побілити дерева, якщо не встигнете, то неодмінно зробіть це ранньою весною, навіть в кінці лютого. Цим вбережете їх від сонячних опіків. А ось полити сад саме зараз дуже корисно – підвищиться його зимостійкість.

У листопаді та грудні зчищають і спалюють відмерлу кору на стовбурах і товстих гілках, після чого дерева білять гашеним вапном для захисту кори від морозу та сонячних опіків.

Знімають з дерев і спалюють зимові гнізда бояришніци, златогуза, а також муміфіковані плоди. Знищують яйцекладки непарного шовкопряда на стовбурах і товстих гілках шляхом змазування їх гасом або нафтовим маслом.

У грудні на основі даних обстеження садів і спостережень за розвитком шкідників і хвороб протягом вегетаційного періоду складають план проведення боротьби з ними на наступний рік.

Догляд за садом восени-

© zenera