Детермінантний сорт помідорів

Здрастуйте, дорогі читачі нашого дачного сайту. Велика кількість сучасних сортів томатів нерідко ставить у глухий кут навіть дачників з багаторічним досвідом ведення цієї культури і отримавши новий сорт, вони відчувають труднощі при його пасинкування.

Не секрет, що томати умовно ділять на високорослі і низькорослі, що багато в чому і визначає якість і кількість одержаного врожаю. Детермінантний сорт помідорів – що це?

Детермінантний сорт помідорів-

Зміст:

  1. Особливості сортів з обмеженим ростом стебла
  2. Різновиди
  3. Відмінності між високим і низькорослими томатами
  4. Популярні сорти

Особливості сортів з обмеженим ростом стебла

Детермінантний сорт помідорів-

Що обмежує подальше збільшення розміру? Квіткова кисть. Досягнувши певної висоти, яка рідко перевищує 70 см, рослина утворює зав'язь з плодами. Надалі культура кидає всі свої сили на розвиток самого сильного пасинка в нижній пазусі листа.

На кущі формується до 5 кистей, а найперша зав'язується тільки після появи повноцінного 6 листка. Закладка всіх наступних суцвіть відбувається через 2 листка. Як тільки виникне остання п'ята кисть, зростання рослини припиняється. Ось що значить детермінантний.

Саме цей вид затребуваний городниками найбільше, адже урожай можна отримати набагато раніше, ніж від індетермінантних сортів. Так як закладання суцвіття відбувається через меншу кількість листя, і перші плоди дозрівають набагато раніше.

Крім того, на 1 м стебла їх закладається більше, а значить і ефективність віддачі врожаю вище.

Ранньостиглі сорти помідорів і віддають його дружніше, тобто практично одночасно. Як правило, їх вибирають для вирощування в умовах нічим не захищеного ділянки на півдні, а також помірній смузі, а в теплиці культивують жителі північних регіонів.

Різновиди

Детермінантний сорт помідорів-Детермінантний сорт помідорів-

Тим, хто цікавиться, що таке детермінантний сорт томатів, варто сказати, що в цій групі присутній 4 різновиди зі своїми характерними особливостями:

  1. Полудетерминантные. Цей проміжний тип між индетерминантными і детерминантными рослинами. Після формування 10-12 кистей їх ріст припиняється, але закладка здійснюється через кожні 2 листа, рідше – 3. Поява першої квіткової кисті збігається з розвитком 7-8 зеленого приквітка.
  2. Детермінантні. Класичний тип, про який я писала на самому початку статті.
  3. Супердетерминантные. Такі види відносяться до скоростиглих. Закладання суцвіть відбувається через 1-2 аркуша. Після появи 4-5 штук на кінці втечі формується останній квітконіс.
  4. Супердетерминантные. Мова йде про суперкарликовых і сверхскороспелых різновидах. На них можуть поспіль формуватися відразу 2-3 квіткових кисті. Як тільки з'явиться 3-4 квітконоса, втеча зупиняє свій ріст. Поява першої кисті можна помітити після того, як виросте 5 справжній лист, а в подальшому наступна може з'явитися через 1 аркуш.

Відмінності між високим і низькорослими томатами

Детермінантний сорт помідорів-

Індетермінантні і детермінантні сорти томатів мають відмінності вже при появі перших сходів, тому навіть якщо ви випадково перемішали насіння один з одним, ви легко розділіть їх при формуванні зелені.

Так як індетермінантні томати більш високі, то і семядольное коліно у них більш довга і досягає 3-5 см, тоді як у детермінантних – 1-3 див. Як тільки на кущі з'явиться перша кисть з квітами, відмінності стають ще більш явними.

У високорослих помідорів вона утворюється після 8-9 листків і вище, а в низькорослих – після 6-7 листків і нижче.

Якщо розсада вам дісталася вже дорослою, і ви боїтеся помилитися, не знаючи, скільки було листя до першої зав'язі, то спробуйте порахувати їх кількість між кистями. У високорослих між ними буде три аркуша, а в низькорослих менше.

На детермінантних сортів томатів ви завжди знайдете втеча, закінчується зав'яззю, тоді як на індетермінантних ви такого не побачите.

Помилитися ви можете тільки в тому випадку, якщо на высокорослом томаті втеча відразу за квіткової пензлем буде прищиплен.

Детермінантний сорт помідорів-

Однак, строгого поділу томатів на високорослі і низькорослі сьогодні вже немає. Численні селекції призвели до появи вищих рослин, що відносяться до детерминантний, у яких кисті утворюються менш, ніж через 3 листа.

До них відноситься велика частина сучасних тепличних гібридів. Крім того, у продажу вам можуть зустрітися штамбові індетермінантні сорти, в описі яких буде зроблений упор на їх низькорослість.

Раз вже мова зайшла про штамбових рослинах, то новачкам варто розповісти про них більш докладно. Головною характерною їх особливістю є потовщений центральний стебло. Він добре утримує рослину в прямостоячем стані, звільняючи городника від необхідності підв'язування. Такий кущ виростає компактним, займаючи трохи місця.

Багато хто цікавиться, чи потрібно пасинкувати низькорослі томати? Обов'язково, адже обмежене зростання призводить до перевантаження рослини зав'язі.

А цікавляться, як вирощувати, варто рекомендувати не економити на мінеральному живленні і використовувати препарати для профілактики захворювань, до яких такі сорти дуже сильно схильні саме із-за перевантаженості зав'язі.

Популярні сорти:

Детермінантний сорт помідорів-

«Білий налив»

Популярний вже в декількох поколінь завзятих любителів цієї овочевої культури. Це скоростиглий томат з хорошою стійкістю до захворювань. Для нього характерні дружна віддача врожаю, прекрасні смакові якості, невибагливість до умов погоди.

Плоди досягають 100 г у вазі і судячи з назви, червоніють поступово, змінюючи колір з блідо-зелений світлий, майже білий, а потім вже червоний.

«Астраханський»

Це середньостиглий томат, підходящий для відкритого грунту. У висоту досягає не більше 0,8 м і дає круглі, рівні, щільні і дуже смачні плоди до 150 г у вазі. Якщо ви шукайте сорт для цільноплодової консервації, то це те, що вам потрібно.

Серед переваг можна виділити високу врожайність, стійкість до захворювань.

«Рожевий слон»

Це великоплідний сорт, що дає помідори, досягають 1 кг у вазі. З 1 м2 можна зібрати 7-8 кг. Смак плодів делікатесний, насичено-солодкий, а м'якоть рожева, однотонна, без будь-яких плям.

Цей сорт досить теплолюбний і підходить для вирощування в теплиці. Збереження томати показують хорошу і відмінно переносять транспортування.

«Агата»

Ранньостиглий помідор, плодоносний плоскоокруглыми гладкими плодами, досягають 120 г у вазі. Забезпечує городників стабільно високим урожаєм і дружно його віддає. Добре переносить транспортування.

Ось і все про низькорослих сортів помідор. Сподіваюся, після прочитання статті у вас не залишилося ніяких питань, а якщо вони і є, я завжди готова відповісти в коментарях. Сподіваюся, ви виявите бажання стати передплатником нашої сторінки у Фейсбуці, чого я буду тільки рада.

Всім удачі і хорошого врожаю!

Дата публикации: 7.12.18