Деревна зола в якості розкислювача, фунгіциду та інсектициду

Коли потрапляєш у "димову завісу", влаштовану сусідами, які спалюють спиляні гілки та інший садовий сміття, хочеться, щоб розведення багать на ділянках заборонили скоріше і назавжди. Але тоді той, у кого немає домашньої печі або хоча б мангалу, позбудеться цінного і легко одержуваного добрива – деревної золи.

Деревна зола в якості розкислювача, фунгіциду та інсектициду- Деревна зола в якості розкислювача, як раскислить грунт, пониження кислотності грунту, підготовка грунту, вапнування грунту, зола як фунгіцид і інсектицид, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Не кожен знає, що зола – не тільки добриво. Вона володіє здатністю розпушувати грунт і змінювати її структуру. Крім того, завдяки високої лужності зола нейтралізує надлишкову ґрунтову кислотність. Застосовувати її корисно на всіх грунтах кислого ряду – підзолистих, дерново-підзолистих, світло-сірих лісових, бурих лісових, торфово-болотних і болотно-підзолистих. Норми внесення залежать від рівня кислотності, вмісту в ґрунті органічної речовини, а також від того, важка або легка. На глинистих і торф'яних грунтах додають її у великих кількостях.

Середня доза внесення в грунт золи в якості розкислювача висока і залежить від вмісту в ній кальцію: на 1 кв. м використовують 0,7–1,5 кг деревної золи, а попелу, що утворилася після спалювання трави, бур'янів чи соломи, більше – 1,5–3 кг. Якщо ж золу застосовують тільки як ефективний калійно-фосфорне добриво, то достатньо внести 100-150 г на 1 кв. м.

Золу закладають в грунт в сухому вигляді, зазвичай при весняній перекопуванні, хоча на глинах і суглинках її вносять восени. Практикують також внесення золи в лунки, борозни і посадочні ями, але робити це треба обережно, щоб не обпалити коріння. Під час вегетаційного сезону можна проводити і рідку підгодівлю рослин, розмішавши 50-100 г золи (за обсягом це півсклянки-стакан) у відрі води.

Осіння підготовка грунту до наступного сезону >>>. 

На внесення цього довготривалого добрива добре відгукуються практично всі рослини. Виняток становлять ті, що воліють кисле середовище, наприклад, вереси, рододендрони, гортензії, магонії і деякі хвойні.

Нарешті, зола допомагає захистити сад від хвороб і шкідників, виконуючи функції натурального фунгіциду та інсектициду. З цією метою просіяної попелом посипають зволожені листя городніх культур, таких як цибулю, редис, картопля або суниця, припудрюють нею грунт навколо рослин, створюючи перешкоди для просування слимаків та равликів.

Профильтрованным настоєм попелу (20-30 г на 1 л гарячої води) корисно обприскувати посіви овочевих і декоративних культур. Настій попелу, тютюну і господарського мила, узятих в рівних пропорціях, допомагає успішно боротися з цибулевою мухою і попелиць, борошнистою росою смородині і агрусі, з кілою капусти і чорною ніжкою, вражає сходи.

Золу корисно використовувати для прискорення дозрівання і збагачення компосту, періодично пересипаючи нею шари органічних залишків. Особливо ретельного дозування не потрібно. На 100 кг відходів достатньо 3-5 кг золи.

Зберігають золу, не допускаючи зволоження. У сухому вигляді вона не втрачає своїх властивостей протягом тривалого часу.

Як використовувати доломітове борошно в якості розкислювача грунту

Дізнатися про те, як вирощувати рослини,  які роботи по саду і городу потрібно запланувати, можна статей з нашого сайту. Також зверніть, будь ласка, увагу на інформаційний блок ліворуч від тексту. Розташовані в ньому ведуть посилання на статті суміжної тематики.

Задати питання експерту по внесенню добрив, захист рослин від хвороб і шкідників можна тут >>> 

Дата публикации: 1.05.17