Декоративний город

Якщо раптом ви побачили, що качан капусти схожий на ще нерозпущена бутон троянди, якщо вас радує яскрава багатокольоровість мангольда, а салат ви садите, тому що він гарний, значить, ви дозріли для створення декоративного городу.

Декоративний город- Декоративний город, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Дійсно, більшість овочевих рослин надзвичайно красиві. Треба тільки поглянути на них по-новому. Серед них є цікаві рослини для одиночних посадок (патисони, кукурудза, ревінь, високі томати тощо) і симпатичні низькорослі форми для бордюрів (салати, кучерява петрушка, коріандр). Є і ліани (квасоля, огірок), придатні для вертикального озеленення.

Якщо ж говорити про різноманітність форм, кольорів і фактури листя, то тут овочевим культурам взагалі немає рівних. Серед них можна зустріти практично всі мислимі забарвлення: від темно-фіолетового, майже чорного кольорів деяких декоративних капуст до ніжних білих листя салату. Не меншу різноманітність і по фактурі. Є листки гладенькі, а є гофровані, ніби спеціально зім'яті, при цьому ще й строкато пофарбовані... А плоди? Від величезних оранжево-жовтих гарбузів до крихітних яскраво-червоних перчиком...

Але вирощувати овочі заради врожаю і в декоративних цілях – це не одне і те ж. В останньому випадку важлива естетика, рослини повинні бути гарні самі по собі і гармонійно виглядати в групі. Практична ж складова, тобто отримання високого врожаю, – завдання другорядна. Краса річ штучна, тому на декоративному городі треба працювати з кожною рослиною, намагаючись максимально виявити його індивідуальність і підкреслити найбільш ефектні риси.

Починати створення декоративного городу потрібно з планування. І для цього в першу чергу відмовитися від "рядково-грядочного" мислення. Для початку спробуємо замість трьох грядок зробити одну, але велику. При цьому все, що планувалося посадити на них, посадимо разом. Рослини вище (кукурудза, соняшники, витка квасоля) – на задньому плані або в центрі, середньої висоти (кабачки, томати, високий цибуля) – посередині, а невисокі (суниця, петрушка, салати) – по краях.

Можна зробити грядку великий і витягнути її в довжину, і це буде вже справжній міксбордер. А хто сказав, що він повинен складатися з одних овочів? Включіть в нього, скажімо, квіти, а якщо він досить великий, то і чагарники або навіть вже ростуть на ділянці дерева.

Природно, якщо ви вирішите зайнятися декоративним городом серйозно, то до цього треба підходити вдумливо і не поспішаючи. Вивчити особливості ділянки, промальовувати плани. Прикинути, скільки знадобиться насіння і розсади. Але при цьому робота на ділянці перестане бути тільки тягарем і перетвориться в задоволення, допоможе зробити з нудного городу овочевий сад.