Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження

Декоративні гарбузи завдяки своїй невеликій формі зовні трохи нагадують яблука. Але тільки їх яскраво вираженна помаранчева забарвлення дещо видавати інше походження такого плоду.

Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -

Проте в природі існує велика різноманітність декоративних гарбузів, істотно відрізняються один від одного не тільки форми, але й самої забарвленням.

Які умови важливі для гарного росту декоративних гарбузів

Багато садівники, які бажають виростити у себе на городі декоративні гарбузи, прагнуть забезпечити для цього відповідні умови. Однак тим, хто ще не стикався з цим процесом, слід дати рекомендації ретельно прислухатися до порад більш досвідчених хліборобів.

Серед основних правил, дотримання яких певною мірою може сприяти чудовому зростання даної культури, виділяють наступні:

 1. висаджувати декоративну гарбуз слід в тих місцях, які надійно захищені від холодного вітру і добре забезпечуються необхідним для них прогріванням;
 2. грунт, на якому ростуть такі гарбуза, повинен бути забезпечений достатньою кількістю вологи, а також різними корисними компонентами. Адже в «бідній ґрунті», не забезпеченою різноманітними добривами, культура росте погано;
 3. якщо в тих місцях, в яких висаджені декоративні гарбузи, не потрапляє достатньо сонячного світла, процес дозрівання плодів може значно затягнутися у часі. Та й сама їх забарвлення надалі може стати кілька тьмяною. Тому, якщо ці рослини отримують ультрафіолет в необхідній кількості, на них дозрівають красиві по колірній гамі гарбуза, які також є досить смачними на напитанными корисними вітамінами.

Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -

Як правильно здійснити посадку

Першим ділом садівник повинен визначитися, в якому саме місці декоративна гарбуз буде зростати. При цьому важливо врахувати, що це рослина завжди спирається на опору. Тому ідеальними місцями для його розсадження будуть альтанка, яка-небудь господарча будівля або паркан або перегородка.

Насіння для отримання декоративного гарбуза найкраще висівати в спеціальні стаканчики або маленькі торф'яні горщики, діаметр яких може становити 10-15 сантиметрів. Подібна «тара» для розсади повинна мати у своєму складі якісну землю, насичену спеціальної живильною сумішшю. Готується розсада в період з 25 квітня по 5 травня.

Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -

Самі сіянці в грунт вже сідають на своє постійне місце в червні. Саме в цьому місяці не буває нічних заморозків, які можуть згубно вплинути на розвиток процесу зростання декоративного гарбуза.

Для висаджування саджанців в землю виконують спеціальні лунки, глибина яких складає 15-20 сантиметрів. При цьому повинна дотримуватися відстань між лунками в 70 або 80 сантиметрів. В лунки попередньо додається жменю мінерального добрива для підживлення грунту.

Якщо на самому підставі стебла рослини утворилися кореневі горбки, до нього слід підсипати в потрібній кількості грунт.

Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -

Поради щодо правильного догляду за декоративною гарбузом

Щоб досягти хороших результатів в плані отримання рясного врожаю, за декоративною гарбузом постійно потрібно доглядати і стежити за його зростанням. Тому всім тим, хто бажає займатися цією справою, бажано з'ясувати для себе такі нюанси:

 1. здійснювати полив рослини бажано тільки теплою водою;
 2. при поганому рості культури грунт розпушують, а також підживлюють перегноєм або торфом;
 3. за місяць до початку заморозків петлі декоративного гарбуза потребують того, щоб їх прищипывали.
 4. збір отриманого врожаю виробляється десь в кінці вересня або на початку жовтня.

Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -

З яких насіння можна виростити цю культуру

недалеко минулому в магазинах в основному продавалися насіння з суміші таких сортів декоративної гарбуза, як Зорепад і Мозаїка. Цим і обумовлювалось, що форми і забарвлення отриманих у плодів з таких насіння були абсолютно різноманітними за формою і забарвленням. Проте в сучасних реаліях вже виведені певні сорти насіння. Найбільш популярні серед них:

1. Морська зірка;

 • Турецький тюрбан;
 • помаранчеву кулю;
 • Бородавчаста сім;
 • Різнокольорові зірки.
 • Для наведення міні-декору найчастіше застосовуються «карликові» гарбуза Baby Boo, Jack-be-little, Sweet Dumpling. Жовте забарвлення мають плоди Jack-be-little. А білий колір дають гарбуза Baby Boo, які зовні можуть мати схожість з головкою часнику.

  Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -

  Такі сорти насіння, як Мигдалевий, Грибовська кущова і Мозолеевская дають плоди абсолютно непередбачувані по структурі. По своєму смаку такі гарбуза гіркуваті, тому вживати їх у їжу можуть далеко не всі люди.

  Зрізуючи плід декоративного гарбуза, його слід зберігати протягом 1 місяця в якомусь теплому приміщенні. Однак якщо період його збереження затягнеться, то всередині плоду з насіння може прорости нові зав'язі!

  Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -
  Декоративні гарбузи: посадка, догляд та розмноження -

   

   

   

  Дата публикации: 7.12.18
  Российский рынок пива bestofbeer.ru.