Де зберігається врожай. Поради садівникам

Де зберігається врожай. Поради садівникам -

Осінь – повноправна господиня в саду і на городі. Підганяє дачників скоріше впоратися зі своїми справами. Урожай успішно зібраний, але от питання: як і де його зберігати? Частково фрукти і овочі законсервовані, зварені варення, компоти та інші заготовки.

А ось для решти потрібно льох – місце для зберігання врожаю зі стелажами і полицями, на яких розмістяться всі баночки з різноманітною їжею, діжки з квашеними помідорами та огірками, картоплю, буряк і моркву. Температура в погребі вище нуля градусів, так що запаси не замерзнуть.

Якщо погреби поки немає, то значить настав час його спорудити. Тільки спочатку слід визначитися, буде він в підвалі або окремо від будинку.

Льох у підвалі

Підвал під будинком – це дуже добре, але невелику його частину можна цілком виділити під льох. Для цього частина підвального приміщення просто відділяється дерев'яною перегородкою. Всередині встановлюються полиці і стелажі, обладнуються вентиляція і внутрішнє освітлення.

Знаючи з власного досвіду, промерзає взимку підвальне приміщення, продумайте необхідність утеплення стін, тільки спочатку побілити їх вапном, можна з додаванням мідного купоросу. Ось здається і все.

Де зберігається врожай. Поради садівникам -

Погріб сам по собі

Обладнати підвал в підвалі з якихось причин не виходить? Значить, доведеться побудувати його окремо. Найпростіше викопати яму, забетонувати її і накрити кришкою. Дешево і сердито. Але цей спосіб навряд чи підійде тим, хто зберігає зібраний урожай на дачі. Швидше за все, запаси подмерзнут і зіпсуються.

яка ж тоді користь від подібного споруди? Справа в тому, що влітку такий льох стане виконувати роль своєрідного холодильника, так і восени послужить для зберігання зібраного врожаю, але лише до справжніх морозів.

Побудуємо солідний погріб, якому не страшна зимова холоднеча. Як і в будь-якому іншому випадку, доведеться починати з вибору місця. Тут дуже важливо не помилитися і відшукати на ділянці хоча б невеликий пагорб. Це і буде саме підходяще місце, грунтові води вашим запасів не зашкодять.

При відсутності височини для відведення ґрунтових вод доведеться подбати про дренажі. Тепер потрібно вирити котлован розміром 2х2 м, поглибивши його на метр – півтора. Щоб стіни не обсипалися, потрібно їх забетонувати. Але спочатку засиплемо земляна підлога льоху щебінкою товщиною до 10 см, укладемо армовану сітку, а поверх неї каркас з металевого куточка або дві скріплені навхрест дошки.

Зміцнимо стіни арматурою і можна приступати до бетонних робіт. Тільки не забути б про вентиляції, вивівши назовні звичайну трубу і прикривши її зверху сіточкою для захисту від шкідників. Верх погреби зміцнюється міцною дерев'яною рамою з бруса, до якої кріпиться дверцята.

Де зберігається врожай. Поради садівникам -
Де зберігається врожай. Поради садівникам -
Де зберігається врожай. Поради садівникам -
Де зберігається врожай. Поради садівникам -
Де зберігається врожай. Поради садівникам -
Де зберігається врожай. Поради садівникам -
Дата публикации: 7.12.18