Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами

Добрий день, дорогі читачі! Городники – народ не тільки працьовитий, але і азартний. Багато примудряються вирощувати на своїх часом невеликих ділянках різні городні культури. А як можна раціонально заощадити місце на грядках і, наприклад, що можна вирощувати в теплицях з помідорами? Варіанти пропонуються різні, і тільки від вас залежить, що ви виберете.

Зміст

 1. Специфіка вирощування культур в теплицях
 2. Кого вибирають сусіди томати?

Специфіка вирощування культур в теплицях

Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами-

Використання різних укриттів на ділянці є виправданим, так як це дозволяє вирощувати різні овочі навіть у несприятливих для городництва регіонах. Найбільш звичними культурами, які зазвичай культивують у теплицях, є помідори, огірки, перці. Усім їм необхідно тепло, захист від вітрів, опадів, і теплиці є ідеальним варіантом.

Але для багатьох дачників актуальним є питання про те, що можна посадити поруч з помідорами. Пов'язано це і з бажанням отримати більше овочів з городу, і з нестачею квадратних метрів. Між тим, змішані посадки дозволяють:

 • отримати більш ранні врожаї;
 • використовувати раціонально і ефективно площі ділянки.
Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами-

Але для того, щоб був результат, важливо знати особливості рослин, їх агротехніку та умови вирощування. Не можна висаджувати в одній теплиці разом культури, у яких різні прийоми культивування. Також пам'ятайте, що існує і таке поняття як сумісність культур, і якщо не враховувати його, можна отримати пригнічення одних рослин іншими, зниження врожайності, різні напасті у вигляді хвороб.

Існує навіть наука – алелопатія, яка вивчає можливості вирощування городніх культур в суміщених посадках та їх вплив один на одного.

Отже, беремо на замітку:

 1. При посадці враховуємо особливості агротехніки культур.
 2. Розбираємося з показниками сумісності.
 3. Використовуючи змішані посадки, не забуваємо про міру і раціональність.
 4. Посадки в теплиці повинні бути виконані так, щоб культури не заважали один одному

Практика досвідчених городників показує, що якщо розумно підійти до планування посадок в теплиці, можна отримати дуже хороші врожаї.

Кого вибирають сусіди томати?

Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами-

Список городніх культур, яких можна «підселяти» у теплицю до помідорів, досить великий:

 • перці;
 • часник;
 • базилік;
 • петрушка;
 • баштанні (кавун, дыня);
 • сельдерей;
 • фасоль;
 • баклажаны;
 • редиска;
 • салат.

Як бачимо, тут немає звичних всім огірків, адже саме з ними найчастіше на дачних ділянках сусідять томати.

Огірки і помідори: що необхідно знати

Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами-

Спільне вирощування цих культур можливо, тільки якщо в теплиці зроблена «стінка», що розділяє укриття на дві частини, а також два входи (їх зручно робити з торців укриття).

Все пов'язано з тим, що у культур абсолютно різні умови вирощування:

 • огірки відмінно ростуть і дають врожаї в теплих і вологих умовах, а для помідорів такий мікроклімат неприйнятний і небезпечний;
 • томати люблять протягів, а огірки від цього хворіють;
 • огірки чуйні на дощування, а полив томатів здійснюється строго під корінь.

При суміщеній посадці без поділу знижується врожайність, при цьому зазвичай більше страждають томати. Тому тут буде такий девіз: даєш роздільне існування!

З ким томат дружить

Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами-

Відмінними сусідами для помідорів будуть перці. При цьому поряд з центральним проходах висаджують томати, а от «друзів» розміщують ближче до бічних елементів теплиці. Однаково добре ростуть і солодкий болгарський, і гострий перець. Непогано уживаються з ними і баклажани, а також капуста.

Ще один варіант – разом з помідорами посадити між рядами часник, петрушку, цибулю або кореневої селера. Судячи з відгуків дачників, часник виростає великий, не хворіє, та й зелень також обов'язково порадує.

Часто, поряд з проходом, з тієї та іншої сторони в рядок садять моркву, буряки, які можна буде використовувати влітку для супів і заправок.

Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами-

Якщо на вашому городі росте спаржева квасоля, її також можна вирощувати в теплиці з томатами. Урожай буде більше, при цьому квасоля оздоровлює ґрунт, благотворно впливає на рослини.

Ще один варіант взаємовигідного сусідства – підсадити у теплицю кущі томатів аніс, м'яту, базилік. Ці культури відмінно ростуть в теплиці, помідори їх не затінюють, при цьому завдяки своєму аромату вони ще й відлякують різних шкідників.

ВАЖЛИВО! Не кожна зелена культура входить в коло друзів помідорів. Наприклад, кріп і фенхель томати не люблять, тому не варто експериментувати і краще вибрати для цих рослин місце на грядках.

Даємо поради з ущільнюючим посадкам: що можна вирощувати в теплицях з помідорами-

Обов'язково враховуйте густоту насаджень, пам'ятаючи, що загущення шкодить томатам. Також не забувайте підв'язувати кущі, контролювати рівень вологості, вчасно прибирати бур'яни.

В цілому правильний підбір «сусідів» облік і сумісності культур дозволяє уникнути багатьох проблем з хворобами, а також збільшити врожай приблизно на 15-25%.

Наталія Сєвєрова

Дата публикации: 6.12.18
Шихиди николай георгиевич биография открытое письмо жителей хосты к застройщику шихиди.