Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування

Багато людей, для поліпшення здоров'я або зовнішнього вигляду, починають використовувати цікорний салат в їжу. Інші воліють робити вітамінні коктейлі, так як ендивій багатий вітамінами, має низьку калорійність. Не дивно, що цей овоч приваблює настільки пильну увагу.

Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування -

Цікорний салат – це народна назва овочу ендивій, який є рекордсменом за вмісту в ньому вітаміну (A). Ендивій корисний людям, страждаючим порушенням зору, а також його приймають для підтяжки шкіри і омолодження організму. Цикорій стимулює вироблення колагену.

Група вітамінів (B) здійснює підтримку нервової системи. Основним показником для застосування цієї групи вітамінів, є стресові стани або нервові зриви. Вони регулюють сон, впливають заспокійливо на нерви, а також в купе з іншими, сприяють збільшенню метаболізму, живлять тканини для нормальної роботи м'язів.

Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування -

Вітамін (C – аскорбінова кислота). Покращує імунітет, допомагає боротися з простудними захворюваннями, уповільнює старіння, бореться з пігментними плямами на поверхні дерми. Також він здатний загоювати, відновлювати і живити тканини. Прописується при гепатиті(будь-якому), цирозі печінки, захворюваннях ШЛУНКОВО-кишкового тракту і виразкових хворобах. Здатний запобігати або припиняти, в тому числі і маткові кровотечі.

Цей продукт багатий такими мікроелементами як інулін. Він здатний допомогти страждаючим цукровим діабетом.

Інші складові продукту, теж вражають – це інтибін, калій, марганець, магній, каротин, рибофлавін, мінеральні солі.

Особливість салатного цикорію в тому, що він благотворно впливає на весь організм в цілому. Це відразу видно, що становить даного продукту.

Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування -

Культивування салатного цикорію

Вирощування цього продукту проходить в 2 етапи. Перед цим варто добре удобрити місце висадки насіння. Для цього заздалегідь грунт мульчують, і в неї додають перегній. Деякі воліють заважати грунт з тирсою. Посадковий матеріал перед висадкою, замочують водою для кращого пророста. Висаджують не пізніше травня.

1. Спочатку насіння висаджують у відкритий грунт. Відстань між насінням, має становити 2-3 сантиметри. Після висадки грядку рясно поливають. По мірі росту, салат час від часу проріджують. Необхідний рясний полив.

Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування -

2. Прибирають урожай у жовтні. Бульби складають під навіс один на одного, бадиллям назовні, і зберігають 2 тижні. Після закінчення цього часу, обрізають верхню частину листя. Під час обрізки листя, важливо не пошкодити верхню бруньку рослини. Після цього бульби перебивають, ті які цілісні спускають в льох. Їх складають стоячи в ящики, і присипають підготовленій для цього рихлим грунтом.

Протипоказання

Ендивій не слід застосовувати людям, страждаючим алергією на даний продукт. Він також погано поєднується з алкоголем.

Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування -
Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування -
Цикорій салатний. Корисні властивості, вирощування -
Дата публикации: 7.12.18