Цибулю-шалот без «маточок» і «тичинок»

Лук-шалот – невибагливий овоч, який полюбився багатьом городникам своїм тонким смаком, позбавленим гіркоти.

Для вирощування цього виду цибулі досить висадити кілька цибулин і почекати. Дана різновид настільки невибагливий, що не має особливого значення, період висадки: рання весна, кінець зими, або середина осені. Не вередує цибулю-шалот і тоді, коли мова заходить про поливі. Для оптимального росту врожаю слід злегка зволожити землю раз в два-три дні, залишаючи грядки вологими.

Цибулю-шалот без «маточок» і «тичинок» -

Незважаючи на схожість, цибуля-шалот істотно відрізняється від ріпчастої. В першу чергу це відбивається у кількості та розмірі луковок. У шалоту безліч цибулинок невеликого розміру і вагою до 35 грам. За це його часто називають сімейним. У теж час головки ріпчастої цибулі великі. Ще одна відмінна риса – різкий смак цибулі, який програє на контрасті з легким, ледве помітним смаком цибулі-шалот.

Цибулю-шалот без «маточок» і «тичинок» -

Але головна відмінність, на думку овочівників полягає в тому, що цибуля-шалот не викидає стрілок. Проте, чи так це? Спробуємо розібратися!

Примножимо урожай

Лук-шалот в більшості своїй розмножується вегетативним способом, тобто без поділу на «маточки» і «тичинки». Тому викидати стрілки йому немає необхідності. Але досвідчені садівники кажуть про те, що його можна змусити викидати стрілку і тим самим збільшити кількість врожаю на наступний рік. Проте розмноження з участю гамет все ж необхідно для шалот. В першу чергу це пояснюється тим, що вегатитвный спосіб розмноження не дає «оновлення», тобто накопичуються і переносяться всі хвороби рослини, в той час як цибулини стають дрібніше.

Цибулю-шалот без «маточок» і «тичинок» -

Для того, щоб ваш цибуля шалот викинув стрілку, скористайтеся нашою простою інструкцією.

  1. переберіть торішні цибулини. Вибирайте тільки найбільші і цілі. Саме вони будуть викидати наші майбутні стрілки.
  2. для майбутнього розмноження шалот необхідно підморозити цибулини. Для цього потрібно зберігати в холодильнику при температурі від 4-10 градусів.
  3. вам необхідно посадити дві грядки цибулин. Одні будуть викидати стрілку, другі продовжать розмножуватися вегетативним шляхом.
  4. для того, щоб змусити цибулю-шалот викинути стрілку необхідно вкоротити світловий день його грядок. Для цього достатньо накрити грядки щільну тканину.

Цибулю-шалот без «маточок» і «тичинок» -

Однак, варто пам'ятати, що селекція може бути як південної, так і північної.При південній селекції світловий день необхідно вкоротити 12-15 годин на добу до 6-8. Якщо ж у вас північний тип селекції, то світловий день необхідно продовжити.

На цьому наші приготування закінчені, тепер залишилося лише почекати. Слід зазначити, що створити умови при яких цибуля шалот викидає стрілку складно. Як показує практика, лише 1/4 частина з посаджених цибулин робить це.

Цибулю-шалот без «маточок» і «тичинок» -

Дотримуючись цієї нехитрої інструкції, вам вдасться виростити вдалий врожай цибулі шалот і збільшувати його кількість з року в рік!

Дата публикации: 7.12.18
https://shkola5sosva.ru консультация класс на тему что нужно первокласснику.