Цибуля ріпчаста Эксибишен

Я вважаю, як любив починати свої монологи один з героїв роману «Анна Кареніна», всім дачникам знайоме відчуття, коли, опанувавши елементарні прийоми агротехніки вирощування традиційних на своєму городі культур, виникає бажання вирощувати що-небудь з овочів і плодів більш урожайних, кращої якості, «що-небудь цікавіше, новіші». Так от, кажуть, що яких-небудь десяток років тому ніхто не знав про існування ріпчастої цибулі сорту Эксибишен.

Цибуля ріпчаста Эксибишен- Цибуля ріпчаста,сорт Эксибишен,вирощування,розсадний спосіб,посів,догляд,

Виведений цей сорт цибулі в Голландії. Цибулини його досить великі за розміром, вага однієї може доходити до 500 гр. (за деякими відомостями – до 1 кг). При правильній агротехніці з одного кв. метра отримують до 3-х кг цибулин. На відміну від звичайних, вони солодкі, без присмаку гіркоти, тому, коли вам доведеться різати їх для приготування салату, сльози не брызнут з ваших очей. Деякі вважають такий лук ласощами за його солодкість і вживають в свіжому вигляді, подібно яблук. До недоліків ріпчастої цибулі сорту Эксибишен слід віднести короткий термін його зберігання: при температурі до плюс 4 градусів такий цибуля зберігається тільки до Нового року.

Вирощування

Слід пам'ятати, що при дотриманні необхідних агротехнічних рекомендацій по вирощуванню цієї цибулі період його вегетації становить до 80 днів. З цієї причини при вирощуванні цибулі сорту Эксибишен в регіонах Росії з коротким влітку доцільно вирощувати його розсадним методом. Незважаючи на те, що багато хто вважають цей метод досить клопіткою, однак, в цьому випадку можна отримати максимально великі цибулини.

Цибулю висівають на розсаду в кінці лютого – початку березня. Попередньо насіння замочують на кілька годин у теплій воді. Після цього їх слід обернути вологою тканиною і в такому вигляді залишити на 2-е – 3-е суток. Для знезараження насіння їх потрібно перед посадкою помістити в розчин марганцівки (1г на 1л води) приблизно на 8 годин при температурі близько 40 градусів.

Грунтом для посіву може бути торфоперегнойная суміш з додаванням комплексного мінерального добрива. Є й інші рекомендації: 10 частин дернової землі змішується з 9-ма частинами перегною і 1-й частиною перепрілого коров'яку.

Цибуля ріпчаста Эксибишен- Цибуля ріпчаста,сорт Эксибишен,вирощування,розсадний спосіб,посів,догляд,

Глибина загортання насіння 1,5 див. Посіви слід тримати при температурі 20-25 град. При появі сходів цибулі посівні ємності переносять у більш прохолодне місце (14-17 град.), але освітленість повинна бути високою. За період вирощування розсади рекомендується проводити два підживлення рослин мінеральним азотним добривом з інтервалом між підгодівлями в два тижні.

Грунт на грядках для цибулі сорту Эксибишен рекомендується супіщаний. Грядка заправляється добривом: 2 відра на кв. м. перегною, 50-60 гр комплексного мінерального добрива, 2 літра добре растолченого деревного вугілля (я б віддав перевагу золу, тому що вважаю товкти вугілля – це вже «шедеври»). Висаджують розсаду з інтервалом у міжряддях до 30 см, між рослинами в ряду – 20 див. Розсаду заглиблюють в грунт на 3 див.

Цибуля ріпчаста Эксибишен- Цибуля ріпчаста,сорт Эксибишен,вирощування,розсадний спосіб,посів,догляд,

Зрозуміло, що необхідно уникнути ризику травневих заморозків, а на грядці розмістити дуги, щоб можна було накрити її покривним матеріалом

При висадці розсади в грунт робиться рясний полив. Щоб запобігти виляганню пір'їнок розсади, які можуть бути довгими і тонкими, їх підстригають до довжини не більше 10 див. Рекомендується в першій половині літа рясно поливати і підгодовувати рослини азотними добривами, але не можна перестаратися (для лука це шкідливо). Підгодівля робиться 1 раз в 2 тижні або коров'яком розчином карбаміду (сечовини).

Цибуля ріпчаста Эксибишен- Цибуля ріпчаста,сорт Эксибишен,вирощування,розсадний спосіб,посів,догляд,

Після кожного поливу і підгодівлі грунт слід розпушувати. У другій половині літа полив значно скорочують, створюючи тим самим умови для хорошого визрівання цибулин і набуття ними більшої здатності до тривалого зберігання.

З настанням осені цибулини підкопуються вилами і відправляються на просушку в сухе приміщення, наприклад, на горище. Перо можна не зрізати, щоб не травмувалася шийка і цибулини довше зберігалися.

Слід зауважити, що є рекомендації з вирощування ріпчастої цибулі сорту Эксибишен безрозсадним способом (тобто прямо в грядку, обладнавши її для укриття від холодів). Але, мабуть, ці рекомендації все ж для тих російських регіонів, де тепліше. Тим більше, слід критично поставитися до ідеї попереднього нанесення насіння на паперову стрічку, нібито для полегшення їх посіву безпосередньо у відкритий грунт. Здається, що нічого, окрім затримки у проростанні насіння така затія не принесе.

Цибуля ріпчаста Эксибишен- Цибуля ріпчаста,сорт Эксибишен,вирощування,розсадний спосіб,посів,догляд,

P. S. Друзі мої!

Дозвольте мені пожартувати, щоб нам відволіктися від трудів праведних, на тему про Олексія Олександровича Каренине, при всій моїй повазі і любові до цьому «святому» і нещасній людині, раз вже я почав свою статтю з його улюбленого передмови «Я вважаю...». Уявіть собі, Кареніна, його дружину Ганну і княгині Бетсі не на іподромі під час перегонів, а на який-небудь сільськогосподарській виставці або ярмарку, де так само, як і на скачках багатолюдно, особливо стосовно персон вищого світу. Кареніну потрібно, як члена законодавчих зборів і продуктом своєї епохи і оточення, показати перед сильними світу сього свою значимість, а заодно і заховати в глибінь своєї душі тугу, пов'язану з непристойною поведінкою Анни останнім часом. Яким би міг бути його монолог землеробським питання, як ви думаєте? Може бути, такий? – читайте, будь ласка:

– «Я вважаю, – міг би почати Каренін свій монолог, – що значні витрати людської праці є необхідна умова успіхів у землеробстві. Ті країни, які можуть вказати в цій області блискучі результати, то тільки завдяки тому, що вони історично розвивали в себе цю діяльність. І, тим не менш, тут ми бачимо тільки поверхневі результати».

– «Дозвольте, дорогий Олексій Олександрович, як же поверхневі? – перервала несподівано монолог Кареніна княгиня Бетсі. – Он у сусідньому павільйоні графа Кулебякіна, який ми тільки що пройшли, пригощають пирогами з грибами. Я спробувала, дуже смачні пироги. Його селяни вирощують в льохах круглий рік печериці. Кажуть, він дуже розбагатів на грибах, став мільйонером, а був гол, як сокіл, програвшись начисто в молодості! А ви самі звідки берете свіжу полуницю до Різдва, хіба не у графа Безрукова? Ні, голубе, я думаю, що відчуття від їжі не поверхневі, а самі, що ні на є, внутрішні».

Олексій Олександрович посміхнувся своєю посмішкою, тільки открывавшею зуби, але нічого не говорившею.

– «Покладемо, княгиня, що не поверхневі, – сказав він, – але внутрішні, але не забудьте, що вирощують продукти землероби, які вибрали цю діяльність, і погодьтеся, що кожне покликання має свій зворотний бік медалі. Землеробство без застосування наукових агротехнічних прийомів, яке ми зустрічаємо на кожному кроці в Росії, є ознака варварства, а землеробство на основі досягнень науки є ознака розвитку».

Ганна не брала жодної участі в розмові, вона думала про Вронском і постійно відчувала спрямований на себе погляд холодних очей свого чоловіка...

Дата публикации: 29.04.17