Цибуля-порей: посадка і догляд

Цибуля-порей дає хороші врожаї лише на досить зволожених, добре удобрених родючих грунтах.

Цибуля-порей: посадка і догляд- Цибуля-порей: посадка й догляд, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

На 1 кв. м вносять відро перегною або рослинного компосту, пару столових ложок нітрофоски і чайну ложку сечовини. Кислі грунти необхідно з осені провапнувати.

Кращими попередниками порею вважаються бобові, капуста, рання картопля. І його ні в якому разі не можна саджати там, де протягом останніх трьох років ріс якийсь цибуля – в грунті можуть розмножитися нематоди або збудники червоної кореневої гнилі.

В умовах середньої смуги врожай цибулі можна отримати за один сезон, але в цьому випадку доведеться виростити розсаду. Насіння перед посівом обробляють, використовуючи сік алое або стимулятори росту (наприклад, циркон), або просто замочують на добу в воді, кілька разів міняючи її.

20-25 березня насіння висівають в ящики, намагаючись не загущати посіви. Вдень підтримують температуру на рівні 18-20 °С, вночі знижують до 14-15 °С. Більш висока температура при проростанні небажана, це може призвести до стрілкування. Через 50-55 днів розсада готова до висадки.

В середині травня, коли грунт достатньо прогріється, розсаду можна висаджувати на постійне місце. Грядки перекопують, рівняють і роблять борозенки глибиною 10-15 см на відстані 20 см одна від іншої. На дно цих глибоких борозенок садять розсаду. Відстань між саджанцями – від 10 до 25 см (залежно від сорту).

Пересадку сіянці порею переносять добре. Листя і коріння вкорочують на третину. Важливо не дати корінцях пересохнути: їх варто вмочити в глиняну бовтанку, а посадивши в лунку, відразу полити.

Після вкорінення розсади борозенки поступово засипають, підгортаючи стебло рослини до рівня першого аркуша. Багаторазове підгортання дає можливість отримати добре вибілену ніжку. Якщо землі обмаль, її можна підсипати. Як мульчуючого матеріалу використовують товстий шар торфу, бадилля, подрібнену солому.

Грунт необхідно утримувати в чистому від бур'янів стані, регулярно розпушувати міжряддя. Поливають порей один раз у п'ять днів, витрачаючи по 10 л на 1 кв. м. Порей споживає багато поживних речовин. Першу підгодівлю проводять приблизно через три тижні після посадки, у фазі 5-6 справжніх листків, з розрахунку 1 л коров'яку на 10 л води.

Через 15-20 днів застосовують мінеральні добрива: 20 г сечовини, 30 г суперфосфату, 15 г калію на ту ж кількість води. При останній підживленні – в середині липня – збільшують частку фосфорних (до 40 м) і калійних (до 25 м) добрив.