Чому не вдається редис?

Одна з перших овочевих культур, поспевающих на наших грядках – це редис. Вона асоціюється у нас з весняною зеленню, достатньої невибагливістю і першими городніми перемогами. Однак часто редиска стає першою невдачею овочевого сезону. Давайте розберемося, чому редис не завжди вдається, і що робити, щоб його порадував урожай.

Чому не вдається редис?- редис,редька,догляд,вирощування,не вдається,стрілкою,гіркий,дрібний,порожній,лопнув,що робити,як правильно,поради,фото

Стрілкування (або кучерявість) редиски

З проблемою стрілкування редиски стикався, мабуть, кожен городник. Начебто все вчасно посіяли, досить поливали, а замість того, щоб нарощувати коренеплід редиска дає стрілку, щоб почати цвісти. Чому? Причин такому явищу може бути кілька:

  1. можливо, насіння редиски були зібрані з рослин, які залишилися від торішніх весняних посівів та не були відібрані з урахуванням якості;
  2. можливо, сівба редиски були зроблені з запізненням, і культура просто відреагувала на довшу, ніж необхідно для закладання плодів, довжину дня;
  3. можливо, вибрано невдалий сорт, не відповідає даній кліматичній зоні і умов вирощування.

Таким чином, щоб уникнути проблеми цвітушності редиски, його необхідно висівати, як тільки дозріє грунт і до середини травня, або в кінці липня – початку серпня, коли довжина світлового дня не перевищує 14 годин, тільки якісними сортовим насінням і тільки районовані сорти, з урахуванням періоду дозрівання кожного з них.

Чому не вдається редис?- редис,редька,догляд,вирощування,не вдається,стрілкою,гіркий,дрібний,порожній,лопнув,що робити,як правильно,поради,фото

Соковиті вершки, дрібні корінці

Буває і так, що редис дуже інтенсивно нарощує верх, при цьому практично не розвиваючи сам коренеплід. Ця проблема так само може бути результатом відразу декількох помилок:

  1. вирощування культури при нестачі світла;
  2. занадто глибокого загортання насіння в грунт;
  3. надлишку добрив;
  4. зайвих поливів.

Щоб редис розвивався повноцінно, утворюючи не тільки зелену масу, але і якісний коренеплід, його не можна висівати в притіненому місці, не можна загущять. Насіння необхідно закладати на глибину 2 – 2,5 см на легких ґрунтах і 1 – 1,5 см на важких. Висаджувати тільки на ті грядки, де вносився гній під попередні культури. Дотримуватися помірний режим поливу до утворення коренеплоду, дещо збільшивши його в період розвитку першого справжнього листка і суттєво – у період зав'язі редиски.

Красивий, але порожній

Нерідко зустрічається проблемою є і порожній, несмачний редис. Дане явище – ні що інше, як реакція рослини на надлишок органіки. Редису протипоказані підживлення свіжими органічними добривами в будь-якій кількості, краще підживити грунт на його грядках золою або комплексними мінеральними добривами.

Чому не вдається редис?- редис,редька,догляд,вирощування,не вдається,стрілкою,гіркий,дрібний,порожній,лопнув,що робити,як правильно,поради,фото

Апетитний, але гіркий

Досить поширені випадки і коли редис вдається красивим, повноцінним, але... гірким на смак. Це наслідки нерівномірних поливів. Будучи вологолюбною культурою, редис вимагає в період формування плодів постійній вологості ґрунту на рівні 70%. Тому поливати його необхідно не тільки рясно, 10 – 15 л на 1 кв. м, але і регулярно, краще під вечір.

Смачний, але лопнув

З неправильним поливом пов'язана і проблема розтріскування коренеплодів редиски. Зазвичай вона виникає в результаті різких перепадів показників вологості грунту. Отже, режимом зволоження грядок даної культури ні в якому разі не варто нехтувати.

Чому не вдається редис?- редис,редька,догляд,вирощування,не вдається,стрілкою,гіркий,дрібний,порожній,лопнув,що робити,як правильно,поради,фото

І, наостанок...

Якщо ви хочете зібрати зі своєї грядки гарний, соковитий, солодкий редис – подбайте про її стан (чистоту, поживності і пухкості) заздалегідь. Дана культура не любить прополок, погано реагує на розпушування і негативно ставиться до проріджування. Зайве занепокоєння дає їй сигнал до прояву захисних властивостей, а саме: змушує набирати гіркоту, призводить до огрубіння волокон, підштовхує до цвітіння. Тому висівайте насіння редиски рядами з відстанню між рослинами 4 – 5 см, залишаючи між рядками 10 – 12 см Для кращого освітлення орієнтуйте грядки з півночі на південь. І як можна менше турбуйте рослини, піклуючись, головним чином, лише про якісному своєчасному поливі.

Дата публикации: 8.04.17