Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти!

Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти! -

Інколи, на цибулині з'являються квітконоси або, як кажуть городники, цибуля росте в стрілку, така рослина замість цибулини може дати по осені тільки насіння. Досвідчені та компетентні овочівники виділяють кілька причин цього явища:

1.Одним з головних обставин, які призводять до появи у рослин стрілок, досвідчені городники вважають надмірно великий розмір посадкового матеріалу, коли высаживаемая цибулина має розміри більше трьох сантиметрів в діаметрі.

2.Ще однією причиною вважаються несприятливі фактори зберігання цибулі, надмірна вологість, перепади температури, недостатня циркуляція повітря, погана провітрюваність приміщення.

3.Висаджування цибулі в недостатньо прогрітий ґрунт теж сприяє зростанню лука в стрілку, уникнути це можна зміною строків висіву насіння.

Щоб уникнути вигонки цибулі в стрілку, необхідні профілактичні заходи, що усувають можливість непотрібного садівникам розвитку рослин та зниження врожайності цього широко використовуваного продукту. Перш за все, потрібно забезпечити необхідні умови зберігання цибулі до сезону посадки.

Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти! -

Зберігання цибулі

Звичайними і найбільш часто застосовуваними для наших кліматичних умов вважаються два способи збереження цибулин:

1.Один із способів припускає зберігати постійну температуру повітря в сховище цибулин від одного до трьох градусах нижче нуля при низькому рівні вологості і достатньої вентиляції місця зберігання. Дуже важливо при цьому не допустити підмерзання цибулин, тому що тоді цибулини буде важко зберегти і висадка таких насіння призведе до вигонці рослиною квітконосів.

2.Наступний спосіб полягає в тому, щоб зберігати цибулини при двадцяти градусах в теплий сезон і при температурі від одного до трьох градусів вище нуля в холодну пору. Вологість при зберіганні цибулі повинна бути невисокою, підвищена вологість може призвести до проростання цибулин і прискорює процес гниття.

З приходом весни для підготовки до висіву слід кілька днів потримати посівний матеріал при тридцяти градусах, бажано біля теплої батареї.

Зберігати цибулю можна в звичайних картонних коробках або кошиках, важливо забезпечити прохолоду і достатню вентиляцію для зменшення можливості загнивання рослини. Рекомендується раз в місяць робити перегородку цибулин і вибракування пророслих і непридатних до подальшого зберігання.

Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти! -

Коса з лука

Деякі городники використовують спосіб зберігання цибулин разом з висохлої бадиллям заплетеним у косу. Заплетенный в кіски урожай підвішують у сухому темному і прохолодному місці і зберігають у такому вигляді до посадки.

Щоб збільшити збереження лука деякими овочівниками використовується застосування вапна, коли після збирання обрізають корінці, місце зрізу обмазується вапняної пастою і піддається сушці, надалі цибуля зберігається звичайним способом.

Ще одним способом забезпечити збереження цибулин є обпалення корінців після прибирання. При цьому способі цибулини можуть бути використані тільки в їжу. Для посадки вони непридатні, але цей спосіб забезпечує хорошу схоронність.

Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти! -

Які секрети успішного вирощування цибулі

Головним і основним секретом багатих врожаїв лука, як і інших культур, є якість посадкового матеріалу, всі досвідчені городники прекрасно знають цей секрет. Для отримання хорошого врожаю потрібно ретельно здійснювати підбір насіння.

Насамперед, збережені і підготовлені насіння потрібно перебрати, вибракувати зіпсовані і відсортувати за розмірами цибулин, для висадки підходять тільки дрібні цибулини або севок.

Цибулини середнього розміру варто вжити для приготування їжі, а великі підійдуть для вигонки пір'я цибулі, що дозволить збагатити сімейний раціон необхідними вітамінами.

Другим секретом є визначення оптимальних строків посадки, цибулю треба висаджувати в кінці квітня або на початку літа, при цьому грунт повинен бути досить прогрітій і підготовленої до висадки цибулі.

У разі використання для посадки покупних насіння, умови зберігання яких невідомі, такі насіння перед посадкою додатково підготувати до сівби, за місяць до висадки їх треба розкласти на вміщену на теплу батарею дошку з дерева, потім відібрати для посадки кращі насіння.

Особливо дрібні, менше сантиметра в діаметрі цибулини необхідно зберігати в сухому прохолодному місці, щоб уникнути їх висихання.

Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти! -

Що робити, якщо зросли квітконоси, стрілки цибулі

У разі появи стрілок, єдине, що в силах овочівника, це вдатися до їх своєчасному видаленню як можна ближче до цибулині.

Випустив стрілки цибуля може дати непоганий урожай досить великих цибулин, тільки зберігатися вони будуть набагато гірше, тому господиням варто використати їх в першу чергу, на приготування різних консервів і маринадів або приготування їжі, салатів і закусок.

Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти! -
Чому цибуля йде в стрілку: причини та рішення проблеми. Не пропусти! -
Дата публикации: 7.12.18
Детальное описание плиты гсп для стен тут.