Чого не вистачає томатам?

Грунт для томатів повинна бути заправлена добривами добре, але не надмірно.

Чого не вистачає томатам?- Чого не вистачає томатам?, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Якщо навесні удобрювати грядки свіжим гноєм, кущ пишно розростеться, а зав'язі майже не будуть розвиватися. Доведеться посадити помідори "на дієту": підсушити повітря і грунт, прибрати частину листя, провести кореневу та позакореневе підживлення добривами (фосфорними).

До речі, найкраща підживлення в липні коров'як (1:10) або пташиний послід (1:20) з додаванням на 10 л розчину 40 г суперфосфату і склянки деревної золи. Якщо коров'яку немає, складіть суміш з 10 г аміачної селітри, 15 г суперфосфату і 15 г хлористого калію (на 1 кв. м).

Якщо томати ростуть повільно, листя жовтіють і скручуються, багато хто думає, що рослинам не вистачає вологи, і починають посилено їх поливати. Але швидше за все їм не вистачає елементів живлення.

 

При нестачі азоту зростання обмежений, пагони швидко древеснеют. Старі листя світлішають, потім жовтіють. Плоди дрібні, дозрівають швидко.

Якщо мало фосфору, зростання сповільнюється, основний втеча тонкий, листя дрібні, з загнутими краями, мають фіолетовий відтінок. Настає некроз, і листя обсипається.

Симптоми нестачі калію – як би обпалені краю старих листків. Потім вони жовтіють і обпадають, а хлороз (пожовтіння або побіління листя зелених рослин, що викликається дефіцитом мінералів, в особливості магнію або калію) поширюється на більш молоде листя. Всередині плодів видно коричнево-чорні смуги.

Коли не вистачає кальцію, верхні листки починають жовтіти. Молоде листя деформовані, на них з'являється отмершая тканина – спочатку у вигляді окремих точок, потім вони зливаються. Плоди останніх суцвіть вражені вершинної гниллю.

При недоліку міді (зазвичай на торф'янистих грунтах) листя здаються побілілими. Молоде листя дуже дрібні, слабкі пагони. Квітки недорозвинені, обсипаються.

Про нестачі бору сигналізує відмирання точки росту і утворення безлічі пасинків, чому рослина стає кущисті. На плодах видно ділянки висохлої тканини.

Недостатня кількість магнію викликає хлороз. На старих листках з'являються жовто-зелені плями, потім сірі або коричневі. Листки засихають і обпадають, засихають плодоніжки. Плоди дрібні, дозрівають передчасно.

Щоб виправити становище, необхідно внести відповідну добриво: азотне, калійне, фосфорне або мікродобрива.