Чим підживити буряк, щоб отримаєте великий врожай

Кожна городня культура вимагає уваги. Деяким піклування та догляд потрібні щодня, багато рослини не дуже люблять, коли втручаються в їх особисте життя». Буряк – одне з примхливих рослин, які люблять, коли їх пестять так годують.

Що поробиш – добрий борщ без буряка не звариш, так і оселедець «під шубою» стала улюбленим стравам не тільки на святковому столі, що вже говорити про вінегретах та свекольниках. Корисна буряк для здоров'я – нормалізує травлення, допомагає серцю працювати правильно. Для власного здоров'я не гріх і попрацювати на грядці.

Чим підживити буряк, щоб отримаєте великий врожай -

Вередник на грядці

Буряк – рослина, яка до холоду стійко набагато менше, ніж інші коренеплоди. Витримуючи низькі температури повітря до +40С, вона може змусити дачника похвилюватися, затримавшись в землі до трьох тижнів. При більш високих температурах повітря і достатньої вологості перші паростки можуть з'явитися вже через тиждень, а при 20-25 градусах – через 3-4 дні.

Це необхідно враховувати при посадці, але занадто затягувати з нею не варто – швидка схожість не дасть хорошого врожаю. Оптимальною вважається посів буряків при +6-80С, а ріст і розвиток рослин – при +15-23 градусах.

Чим підживити буряк, щоб отримаєте великий врожай -

Не менш вимоглива буряк до землі. Вона воліє слабокислий або нейтральний грунт. Для поліпшення родючості в грунт необхідно вносити мінеральні добрива в швидкозасвоюваній формі. Добре реагує буряк на післядію органічних добрив, для чого досвідчені городники вміло використовують правила сівозміни.

Вирощувати буряки краще на нешироких грядках, посіявши її в 3 ряди з відстанню між ними 15-20 см. Кращими попередниками для коренеплоду вважаються:

  • томати;
  • огірки;
  • цибуля ріпчаста;
  • перець;
  • баклажан;
  • зернові та бобові культури.

Не рекомендується сіяти буряки після картоплі, капусти, ріпаку. Ідеально висівати буряки на грядку на третій рік після внесення на неї органічних добрив, а в період росту вносити тільки мінеральні підгодівлі.

Чим підживити буряк, щоб отримаєте великий врожай -

Завітайте до столу, дорога буряк!

Мікроелементів буряках потрібно чимало. Це фосфор і азот, мідь і молібден, калій та інші. Про їх нестачі культура буде сигналізувати зміною кольору листя: при нестачі калію вони будуть світлішати, на бадиллі з'являться жовті плями. Червоний колір бадилля свідчить про нестачу в грунті натрію.

Чим підживити буряк, щоб отримаєте великий врожай -

Щоб підгодувати буряк натрієм, можна зробити дощування солоною водою – розчинити в 10 літрах теплої води 1 ст. ложку кухонної солі і полити буряк цієї води. Крім цього, в період росту проводять ще мінімум 2 підживлення:

  • після другого проріджування – коли в рослин буде 4-5 листків, а сам коренеплід підросте до 3-4 см в діаметрі;
  • коли бадилля зросте до того, що приховає міжряддя.

Першу підгодівлю проводять азотними добривами (сечовиною з розрахунку 10 г на кв. метр), другу – калійно-фосфорними (суперфосфатом і хлористим калієм: 8 і 10 г на 1 кв. метр відповідно). Це дозволить отримати хороший урожай міцних коренеплодів, а «солоне» дощування додасть плодам цукристості та насиченого смаку.

Чим підживити буряк, щоб отримаєте великий врожай -
Дата публикации: 7.12.18
Пакера для инъектирования injekt-msk.ru.