Чим корисне сусідство буряків і томата на грядці

Будь-овочівник вирощує на своєму городі томати, стикався у своїй практиці із захворюванням на фітофтороз. А бувають і деякі , які навіть не здогадуються, що це за захворювання вражає плоди і листя помідорів чорними плямами, в кінці літнього сезону призводять до загибелі томатів. Якщо дачник не любитель хім - обробки томатів, то він давно змирився з тим, що його урожай помідорів гине кожен рік і він не знає як їх захистити.

Чим корисне сусідство буряків і томата на грядці -

Яку шкоду робить фітофтора на овочеві культури

Фітофтороз – це грибкове захворювання, що викликається Phytophthora infestans(на російську мову перекладається як - фітофтора). В основному їй схильні овочі сімейства пасльонових, в особливих випадках томати.

Вся причина полягає у зміні денних і нічних температур призводять до великої вологості на томатних кущах. Середній показник температури повітря не більше +15+20С, без жари. А ось якщо літо видається дощовим, то грибок веде активний спосіб життя з раннім розвитком.

Чим корисне сусідство буряків і томата на грядці -

Фітофтора добре себе почуває на вапнованих ґрунтах і густих насадженнях, з поганою прохідністю свіжого повітря. А ось в суху погоду процес її повільно сповільнюється і боротися з нею стає простіше. Але його можна запобігти, якщо поруч з томатами висаджувати деякі овочеві культури, наприклад - буряк.

Користь буряків і її позитивні якості

Буряк - це дворічна рослина родини лободових. Фахівці підтверджують, що в її кореневі виділення володіють властивостями антибіотика і тому підсадка її до томатів, може чинити на них оздоровлюючий ефект.

Чим корисне сусідство буряків і томата на грядці -

Вважається, що буряк під час росту виділяє у ґрунт речовини антибактеріальної дії, що оздоровчий діє на овочеві культури. Як сусід, буряк позитивно буде діяти на томат, але і на інші овочі таких як: огірки, картоплю, квасолю. Але по сусідству з помідорами вона має нейтральне взаємодія, тому їх спільна посадка вважається прийнятною ситуацією. До того ж вона добре стимулює томат і благотворно впливає на його зростання.

Чим корисне сусідство буряків і томата на грядці -

Як правильно посадити буряк поруч з томатом

У чому якості правильної сівозміни? Вважається, що посадці буряків на колишньому місці посадки томатів, є кращою профілактикою розвитку нематоди. Любить дощової полив і після другого проріджування підгодовується мінеральними добривами.

Краще всього буряк росте на середніх грядах, з невеликою шириною, де між рослинами повинна бути невелика відстань від 15-17 див. Перед посадкою томатів рекомендується посадити листову гірчицю, а після висаджувати томати у теплицю. Потім навколо кожного стовбура томату посадити розсаду буряків. Дотримуйтесь припуски, щоб було розташування не дуже близьке поруч з кущами. Візьміть тонку мідну дріт (2 см) і проткніть трохи низ стовбура розсади помідорів над землею 1,5-2 див.

А посіяна вздовж томатів буряк допоможе їм впоратися з фітофторозом.

Чим корисне сусідство буряків і томата на грядці -
Дата публикации: 7.12.18