Червневі посадки після ранніх культур

Травень закінчується. Частина городу спорожніла. Зняли урожай, высеянный під зиму, зрізали на весняні вітамінізовані салати ранні овочі, зелені. Йде червень. Городники розбиваються на окремі групи:

  • одні – більше нічого не сіють і не висаджують; вважають, нехай земля відпочине,
  • другі починають готувати звільнилася грунт під повторні культури з коротким терміном вегетації.

Кожен з городників правий по-своєму.

Червневі посадки після ранніх культур- город,що садити,сівозміна,овочі,ранні,зміна,посадка,червень,догляд,фото

саджати чи не Саджати?

Якщо на дачі грунт малородюча і потребує підвищених кількостях органіки, то краще, зібравши врожай травневих і червневих дозрілих культур, що звільнилися грядки почати готувати до осінніх подзимним посівам або до наступного року. Завезти свіжий гній і закрити його відразу в грунт. За літній сезон полити кілька разів. Спровоковані рясним харчуванням бур'яни своєчасно знищити. Восени провести повну підготовку до наступного сезону.

Любителі свіжих овочів, вирощених на своєму полі без хімічних препаратів, що звільнилися грядки від врожаїв підзимових посівів і ранніх культур, займають повторним обігом такими ж культурами.

Чисті від бур'янів грядки поливають суцільно або по борознах майбутнього посіву або посадки. Під полив вносять нітроамофоску 15-20 г на погонний метр або 30-40 г на м2 площі. Якщо грунти гладкі або з осені були добре удобрены органікою і мінеральними добривами, то достатньо внести по 15 г суперфосфату. Висівають цибуля на перо, салати, кріп, фенхель, горох. Підбирають районовані ранньостиглі сорти.

Червневі посадки після ранніх культур- город,що садити,сівозміна,овочі,ранні,зміна,посадка,червень,догляд,фото

посадити на звільнені грядки?

Перша декада червня. Настав час кольрабі, цвітної капусти, середніх сортів білоголової. На місце прибраного цибулі, салатів в лунки через 25 30-35 см вносять під полив по 5-10 м повного добрива, коріння розсади вмочують у корневін і висаджують. Мульчують грунт. Розсаду притіняють.

На звільнену грядку з-під змішаних посадок пряно-смакових і ранніх овочевих культур (кропу, цибулі, редиски, салатів) висаджують рання картопля і середній, середньо-пізній для використання в осінньо-зимовий період і на насіння.

У першій половині червня висівають кабачки, патисони, гарбуз. У підготовлені лунки вносять до 10 г нітроамофоски або азотно-фосфорного добрива, додають води. Після вбирання розчину поглиблюють на 2-3 см по 2-3 насінини, злегка ущільнюють грунт і проводять суцільне мульчування. Мульча потрібна для збереження вологого грунту, що попередить порізи ніжних сходів від гострих кутів ґрунтової кірки, особливо на сплывающихся грунтах).

Червневі посадки після ранніх культур- город,що садити,сівозміна,овочі,ранні,зміна,посадка,червень,догляд,фото

Після суцільного збирання ранніх культур грядку займають пасльоновими. До 10-15 червня необхідно закінчити висадку розсади перців, баклажанів, томатів. У підготовлені лунки вносять нітрофоску, кумиру або азотно-фосфорні добрива, поливають достатньою кількістю води і буквально в удобрений жижу висаджують рослини. Такий спосіб сприяє швидкому нарощуванню кореневої системи і переходу до цвітіння. Після посадки грунт обов'язково мульчують для запобігання утворення кірки і більш тривалого збереження вологи в грунті. До цього часу після першої прорывки залишається велика кількість добре сформованих сіянців безрассадной культури томатів. Їх теж підсаджують на місця загиблих рослин або займають ними вільну площу.

У першу декаду на звільнену площу городніх ділянок можна спокійно садити огірки (без тимчасових укриттів на півдні і під спандбонд в середній смузі). З розвитком 2-4 справжніх листків, обприскайте їх сумішшю закуплених мікроелементів або приготовленої з борної кислоти і йоду. На 10 л теплої води додайте 2 чайні ложки без верху борної кислоти і неповну кавову ложечку йоду. У суміш можна додати 10-15 г кеміра або кристаллин. Отримавши підгодівлю, молоді рослини зможуть краще протистояти і високій температурі, і її перепадів в денні та нічні години. Іноді різниця температур становить від +6..8..10*С вночі до +20..25..30*С днем.

протягом червня можна провести за два літніх посіву моркви та буряків, в тому числі мангольда. Моркву і буряк можна висівати ранньої весни через кожні 15-20 днів. Висіяне в першій половині червня, вони сформують урожай до середини вересня і можуть бути закладені на зимове зберігання; у другій половині червня – молоді овочі поповнять меню свіжими овочами.

Червневі посадки після ранніх культур- город,що садити,сівозміна,овочі,ранні,зміна,посадка,червень,догляд,фото

Таким чином, використовуючи повторні посадки овочевих культур на звільнені грядки, можна за один сезон зняти по 2-3 врожаю. Але, інтенсивне використання грунту вимагає повного заповнення винесених поживних речовин. В іншому випадку поступово грунт почне обедняться, в першу чергу, гумусовими речовинами. При такому веденні культурооборот в осінню підготовку ґрунту обов'язково потрібно вносити перегній, зрілий компост, інші органічні добрива, використовувати посіви сидератів із закладенням в грунт восени або навесні наступного року.

Дата публикации: 9.04.17