Черемша: як приручити дикороса

Потрапивши з лісу в культурні умови, черемша відчуває себе чудово: розвивається швидко, відрощує великі листя.

Черемша: як приручити дикороса- Черемша: як приручити дикороса, Сад, город, ділянка, будинок, дача, ландшафтний дизайн, дизайн ділянки, енциклопедія рослин, кімнатні рослини, садово-городні культури, облаштування дачі, ,

Обидва виду, і цибуля ведмежа, цибуля переможний, мають подібну агротехніку, хоча треба сказати, що лук переможний більш невибагливий і морозостійкий. Для плантації місце потрібно підібрати у відповідності з природними вимогами – де-небудь в тінистому куточку саду, під деревами, чагарниками. Якщо розташувати її на добре освітленому місці, листя виростають дрібними і починають швидко грубіти. Догляд полягає в прополюванні, поливах, обережному розпушуванні.

Коли гнізда розростуться до 6-7 цибулин і почнуть ущільнюватися, їх ділять і розсаджують. Це найпростіший спосіб розмноження черемші. Свежевыкопанные цибулини рано навесні або в серпні-вересні легко приживаються.

Можна виростити черемшу і з насіння, але це, напевно, зважаться не багато, щоб отримати повноцінне рослина, буде потрібно від трьох до п'яти років. Кращий підзимовий посів. Пізньої восени насіння висівають у горщики або ящики і прикопують в городі. Природну стратифікацію можна замінити штучною, витримавши їх у холодильнику при температурі 0-3°С протягом трьох місяців у вологому піску. Потім їх підсушують до сипучості, висівають на вирівняній і ретельно очищеному від бур'янів ділянці, присипають сантиметровим шаром родючої землі, злегка накочують. Грунт підтримують у вологому стані. Спочатку з'являються "голчасті", як у цибулі, сходи, потім маленький справжній лист.

За посадками знадобиться тривалий і постійний догляд – перші два роки рослини розвиваються дуже повільно. Імітуючи природні процеси, можна підкладати для їх живлення компост та опале листя ліщини, в'яза, берези. Така ж підживлення підходить і для дорослих рослин.

У середній смузі зростання листя черемші триває три-чотири тижні. Коли починається цвітіння, погіршується їх смак. Цілком надземну частину зрізають тільки у великих рослин, у дрібних прибирають один лист. У сіянців перший лист зрізають тільки на третій рік.

Сорти цибулі ведмежої

'Ведмежа'. Листя великі (до 30 см), темно-зелені, соковиті. Розетка висотою до 60 див. Перший збір через 15 днів після початку відростання листя. Врожайність близько 1,6 кг зеленої маси з 1 кв. м.

'Ведмежий делікатес'. Ранньостиглий. Листки ніжні, соковиті, довжиною 20-25 см, зелені, зі слабким восковим нальотом. Розетка вертикальна, близько 55 див. Врожайність до 2 кг з 1 кв. м.