Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами?

Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -

Більшість людей вважають, що з бур'янами треба боротися усіма можливими і не можливими способами, інакше врожаю не видно, а ідеальний ділянку видається гладкою землею без зайвої травички. Думки ці спонукають вставати ні світ ні зоря і зігнувшись у три погибелі, смикати траву, в прагненні до зразково-показовому ділянці.

І як результат бур'янів стає більше і більше, фізичних сил і ентузіазму все менше.З природою не посперечаєшся, у неї свій погляд на баланс навколишнього світу.

• Корисні властивості бур'янів

• Контроль за бур'янами

1.Бур'яни як сидерати. Завдяки своїй глибокій і дуже розгалуженою кореневою системою, бур'яни мають властивість витягати корисні речовини з самих глибин грунту і накопичують у своїй зелені. Сидерати, які садівники сіють у весняний і осінній сезон, володіють тими ж властивостями.

Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -

Щоб не відчувати недолік у мульчі, не варто висмикувати бур'ян з коренем, а лише його зрізати зелень за рівнем землі і тут же залишити, не чіпаючи корінь

2.Бур'яни-це органіка. Довгі коріння бур'янів розпушують землю, а також годують комах. Зрізані листя не потрібно поспішати викидати, перегнилі вони стануть природним джерелом живлення для рослин. При повній відсутності бур'янів, грунт втрачає цінного органіки, на такій землі не будуть зростати і садово-городні культури.

3.Захист від спеки.Виросли бур'яни, в жарку погоду захищають землю від пересихання, а корисних комах від загибелі.У відсутності мульчі, бур'яни відмінно справляються з її роботою.

4.Змішана посадка. Городники які вирощують виключно одну культуру, часто стикаються з низькою врожайністю або поганим ростом і розвитком овочів. Бур'яни в цій ситуації відмінні помічники, вони можуть виконувати роль додаткового рослини, здатні благотворно позначатися на смак, зростання врожайності овочів.

Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -

5.Бур'яни як репеленти. Більшість з них відлякує шкідливих комах або приймає удар на себе, таким чином рятуючи город і сад. До приміряю пижмо посаджена під плодовим деревом, відлякує зелену тлю і збирає чорну, тим самим захищаючи дерево.

6.Лікувальна допомога. Безліч бур'янів, має лікарської силою, наприклад подорожник і оман, варто вивчити їх корисні властивості і при бажанні застосувати, перш ніж остаточно знищувати.

Контроль за бур'янами

З бур'янами можна цілком мирно сусідити, витягаючи всю користь, що давно доведений факт всілякими аграріями.Обробляючи землю різними засобами, бур'ян зникають на якийсь момент, а потім виростають більш міцні і теж саме засіб вже не допоможе. Своєрідне селекціонування більш сильних і стійких до різного виду впливу.

Може з ними і не варто боротися, а подивитися на ситуацію з іншого боку. Звичайно не потрібно, зовсім все пускати на самоплив, але є методи, які допоможуть контролювати їх ріст і чисельність без особливих зусиль, а шкода звернути на користь.

1.Не варто глибоко копати землю, щоб дикороси не мали можливість зійти і залишалися в її глибинах, досить поверхнево розпушити грунт

2.Мульчування, метод природного землеробства. Якщо бур'яну не вистачає світла, він буде рости вкрай погано або зовсім загине

Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -

3.Перед посадкою городніх культур,а також після неї необхідно сіяти сидерати. При відсутності будь-яких рослин, бур'яни розмножуються швидше, легше і самі укриють землю зеленим покровом у відсутності таких.

4. Не допускайте насіннєвого розмноження бур'яну. Нехай вони ростуть, але не більше ніж до фази цвітіння, після їх необхідно зрізати. Всім відомий факт, що накопичивши достатньо сили в кореневій системі, рослина починає пробиватися на поверхню, виростає і починає цвісти.

Якщо його зрізати, він незабаром дасть новий пагін, а при цвітінні сили кореня виснажені і зрізаний бур'ян не скоро знову виросте. Тому не доводьте до фанатизму,виколупуючи тільки намітився бур'ян.

5.Особливо важливо контролювати ріст і розмноження бур'янів на стадії зростання і зростання овочевих і садових культур, оскільки в цей період вони найбільш уразливі, а набравши сил і зростання, бур'ян вже не такий страшний. Щоб бур'яни проросли раніше посівних робіт, їх слід поквапити.

Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -

Як тільки зійшов сніг, і грунт підсохла потрібно місцями її розпушити, наповнена повітрям, вона швидше прогріється і дасть сходи. Бур'яни разрыхлят грунт після зимової сплячки, готуючи до наших культур. Потім знову плоскорізом потрібно пройтися по ділянці, знищуючи непотрібні і висаджувати рослини.

Бур'яни при правильному до них ставлення можуть стати гарними помічниками у не легкому сільсько-господарському працю, і відмовившись від боротьби з ними, на користь контролю, можна зберегти багато часу і енергії на більш приємні клопоти.

Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -
Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -
Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -
Бур'яни - користь і контроль. Що робити з бур'янами? -
Дата публикации: 7.12.18