Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками

Борщівник Сосновського – кормове рослина, на яку агрономи СРСР покладали великі надії. У 50-х роках минулого століття біологами було запропоновано засівати великі площі сільськогосподарських угідь саме борщівником, для подальшого використання в якості корму для великої рогатої худоби.

Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками -

Пізніше виявилося, що речовина в складі соку борщівника не кращим чином впливає на якість і кількість коров'ячого молока. Сік рослини при попаданні на шкіру людини викликає важкі сонячні опіки. Тому програму з розповсюдження борщівника швидко згорнули, але рослина відступати не збирався.

Борщівник – це потужна, висока, парасолькове рослина (висота деяких екземплярів досягає 2-3 метрів), яка швидко розростається. За добу борщівник може зрости до 10см. Проростає при мінусовій температурі, добре переносить зиму і засуху. Така живучість дала поштовх для його повсюдного поширення. Рослина швидко заповнює городні ділянки, поля, узбіччя доріг. При цьому бур'ян надзвичайно небезпечний для людини. Боротьба з ним повинна починатися без зволікання.

Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками -

В даний час існують такі методи і хитрощі щодо боротьби з борщівником:

  • Викопування
  • Багаторазове скошування
  • Оранка
  • Укривання
  • Застосування хімії

Стовідсотковий результат

Якщо є невелика ділянка землі, на якому проростають поодинокі рослини, то можна скористатися таким методом, як викопування. Видаляти рослину необхідно до того, як воно піде в трубку і зацвіте. Викопування виробляють штиковою лопатою, обкопуючи кожна рослина навколо, а потім піддягають корінь і висмикують. У більшості випадків, корінь рослини невеликий до 30 см і його досить легко дістати.

Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками -

Якщо, з якихось причин це не виходить, можна перерубати корінь як можна глибше і дістати. Головне, стежити, щоб залишився в землі корінці не було молодих нирок і нових відростків. Це досить трудомісткий метод, що підходить для невеликих ділянок, але з проблемою справляється на 100%. При роботі з борщівником необхідно пам'ятати про правила безпеки.

Косимо пагони

Борщівник, як і будь-який інший бур'ян, можна скошувати. Роблять це не один раз, а декілька. Перший раз – весною, коли втеча вже позначився і лезо коси зможе його захопити. Необхідно знати, що через 2 тижні покіс слід повторити. Скошену траву необхідно спалити, щоб не дати прорости паросткам.

Скошування – метод малоефективний. За допомогою скошування можна тільки стримувати розростання бур'яну, але знищити – ні. Тим більше, що цей метод підходить лише для невеликих територій, а борщівник поширений повсюдно.

Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками -

Видаляємо і заміщаємо

Оранка – один з довгострокових, але досить дієвих методів боротьби з борщівником. В середньому цей метод розрахований на 2-3 роки. Поле орють і засівають кормовими та лучними культурами. Заміщення кормовими культурами станеться не за один рік. Борщівник може відкладати цвітіння до більш сприятливих часів, а насіння може проростати і через 5 років.

Перші паростки борщівник випускає ранньою навесні, до того, як проростуть інші рослини. Цвітіння відбувається раніше, і на початку літа грунт вже засіяна новими насінням. Тому скошування необхідно проводити якомога раніше.

Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками -

Городні хитрощі

На невеликих садових ділянках для боротьби з борщівником Сосновського можна використовувати щільну чорну плівку. На початку літа ділянку, який необхідно зачистити від бур'яну, накривають чорною плівкою. Зверху присипають грунтом. Цю конструкцію залишають до червня наступного року. Борщівник не любить відсутності повітря і світла.

Чорна плівка посилить дію палючого сонця, і рослина буде вигоряти. На наступне літо землю під плівкою необхідно перекопати і спокійно використовувати для садово-городніх цілей. Метод, перевірений дачниками, ефективність майже 100%. Підходить, якщо є можливість пропустити один дачний сезон і не засівати ділянку.

Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками -

Сучасні технології

Застосування гербіцидів в домашніх умовах і в промислових масштабах – вже не рідкість. Якщо немає загрози здоров'ю людини, тварин і загрози забруднення плодово-ягідних культур – можна сміливо використовувати цей метод. Рослина необхідно ретельно обробити хімікатами, особливу увагу приділити парасольці.

Не всі препарати добре справляються з борщівником, тому дозу препарату можна збільшувати в 2-3 рази, а обприскування повторити через тиждень або два.

Борщівник Сосновського. Методи боротьби з ворняками -

Техніка безпеки

Необхідно пам'ятати, що борщовик – отруйна рослина і дуже важливо дотримуватися правил безпеки. Від соку борщівника захистить щільна одяг, водонепроникні рукавички, а очі вбережуть окуляри.

Якщо працюєте з хімікатами, необхідний спеціальний костюм і респіратор.

Дата публикации: 7.12.18
Как выбрать оптимальный вариант вентиляции коттеджа.