Боротьба з жуком-кравчиком

Кілька років тому на наші присадибні ділянки прийшла напасти у вигляді жука-кравчика, якого в народі ще називають цілинників, голован, стригун. Кравчик — це чорний жук довжиною 2-2,5 см. У нього велика голова і великі щелепи, якими він загрозливо рухає, коли його береш в руки або постукиваешь по спині. Живуть кравчики в нірках. Садівникам від них великої шкоди, так як жуки зрізають своїми щелепами рослини і затягують їх нірки. Спочатку комах було не дуже багато, і шкоди саду та городу від них був не дуже помітний.

Але незабаром їх стало так багато, що вони скрізь лазили і стригли все на своєму шляху. А коли цей жучок зістриг у мене всю суницю, кілька грядок сортовий полуниці, виноград, декоративні квіткові культури і навіть троянди, то це вже перетворилося в проблему.

Боротьба з жуком-кравчиком- жук,Кравчик,Методи боротьби,Як з ним боротися,як позбавитися,Спочатку ми з цією напастю пробували боротися вручну, за день до 20-30 жуков знищували. Але цей метод був неефективним. Пробували ми обробляти рослини интексицидами (отрутами), хоча б декоративні (розсаду сальвії, агератума, петуній та ін) — марно. Якщо деякі рослини і не були утащены жуками в норки, то все одно лежали на клумбі «скошені» ними. Рекомендована в літературі глибока перекопка або оранка теж не дала великого ефекту, так як навесні жуки просто розповзаються по всьому городу і квітника. На одному з форумів в мережі Інтернет був запропонований інший метод, який ми з сусідкою спробували застосувати на своїй присадибній ділянці в цьому році.

Він полягає в тому, що в норки жуків необхідно заливати водно-масляну емульсію. Спочатку ми використовували технологію, запропоновану в мережі Інтернет. В дволітрову пластикову пляшку з водою додавали 100 мл соняшникової олії, домашнього, добре пахне. Суміш взбалтывали, і вона ставала білуватою. Пляшку закривали кришкою, в якій робили отвір, через нього рідину впорскували в норки кравчиков. Жуки задихалися і вилазили назовні, так як масло вражає їх систему дихання. І навіть на поверхні вони вже не можуть дихати і дохнуть. Але головне — це самий безпечний спосіб. На цих жуків із задоволенням налітають мурашки і поїдають. Причому в нори, з яких жук не виліз, мурашки пішли юрбами — видно, жук задихнувся і не долез до поверхні.

Боротьба з жуком-кравчиком- жук,Кравчик,Методи боротьби,Як з ним боротися,як позбавитися,

Але норок було так багато, що незабаром руки втомилися натискати на пляшку, щоб з'являлася струмінь для впорскування в нірку. Тоді ми стали просто наливати суміш в норки прямо з горлечка пляшки. У перший день ми з сусідкою обробили ділянка 4-5 соток, використали понад 20 півторалітрових пляшок суміші. У наступні дні норки з'явилися знову, але їх було менше і скошених кравчик рослин теж. Таким чином, масовий шкоду від діяльності жуків-кравчиков був припинений.

Так, цей метод хоча й виявився досить трудомістким, але ефективним. Найнеприємніше для садівника — це пустирі поруч з садом, т. к. витравити, переловити кравчиков там просто не реально.

Дата публикации: 8.04.17