Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Щиро радий новій зустрічі з усіма, хто любить відпочити на дачі, покопатися в землі, виростити екологічно чисті продукти. Впевнений, що не раз траплялося, залишаючи на ніч город в цілковитому порядку, вранці знаходити поїджені листя, квіти, огризки від ягід, фруктів і овочів.

Хтось вражено чухав потилицю, а хто-то добре підготовлений і вооружался, знаючи, що майбутня боротьба з равликами на садовій ділянці буде нелегкою.

А адже це вони, під покривом ночі, коли виступає перша роса, здійснюють «набіги» на Ваші помідори, огірки, капусту, поїдають полуницю, обносять клумби в саду, і т. д. Як від них позбутися? Які кошти потрібні для захисту? Що ж, будемо розбиратися разом.

Зміст:

  1. Що робити?
  2. Зменшити «поголів'я»
  3. Не пустити
  4. Зловити
  5. Знищити
  6. Відео: Боротьба з равликами на дачній ділянці
Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Що робити?

Сказати, що слимаки і равлики творять на городі одне беззаконня не можна. Все-таки вони очищають територію від мертвих, загниваючих рослин, відмерлих листків і т. д. Але коли вони збираються в зграї», то в хід йдуть і цілком здорові рослини. Об'їдаючи листя, вони зменшують їх здатність до фотосинтезу, нападаючи на квіти, позбавляють запилення, а про плоди я взагалі мовчу.

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Краще всього, звичайно, використовувати гуманні методи боротьби, надавши самій матінці-природі регулювати за допомогою природного відбору поголів'я «ковзних».

Ну або використовувати профілактичні заходи, яких безліч, адже обмежити їх пересування не так вже складно, і, як мені здається, краще це зробити саме народними засобами.

Але якщо вони дістали Вас настільки, що Ви готові оголосити їм тотальну війну та стерти їх з лиця землі, то знайдуться способи серйозніше.

Зменшити «поголів'я»

Почніть з того, що визначити ворога і з'ясуйте причини його скупчення на Вашій території.

Щодо першого пункту, то якщо Ви знаходите його поїдають молоді стебла винограду, на капусті та інших овочевих культурах, то це точно виноградні равлики. Якщо Ви не збираєтеся влаштовувати равликову ферму, то будемо, значить, боротися.

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Другий пункт, то це волога, висока густа трава, багато різного роду скупчень перегною і компостних куп. Доведеться косити і позбавлятися – це найперші заходи профілактики, так як саме в них коротають сонячні дні і слимаки і равлики, здійснюючи набіги в дощ і вночі, коли на землі починає збиратися роса.

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Зменшити популяцію і тих, і інших, можна надати природі. Тільки треба трохи допомогти, влаштувавши переїзд на свою ділянку жаб, сприяючи ящіркам і підгодовуючи їжачків – все це звірі великі любителі Ваших повільних шкідників.

до Речі, качки й каченята теж великі мисливці до слимаків, але от тільки хто з них більше нашкодить городу – велике питання.

Черевоногі відкладають своє потомство під землею. Тому якщо при перекопуванні Ви натрапите на «гніздо» - знищити.

Можна відловлювати і самостійно, рано вранці або після дощу, коли равлики виповзли із засідки – зібрати вручну і забрати подалі від своєї ділянки.

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Не пустити

Щоб просто не пускати слимаків та равликів на свою ділянку або хоча б не підпускати до дорогих Вам рослинам, потрібно створити кордони.

Захистити територію можна різними способами. Наприклад, за допомогою пластикової стрічки, якими сьогодні часто оточують клумби у садах і парках. Напевно таке зустрічали. Особливо цінні квіти можна захистити кільцем з загнутими назовні верхніми краями, вирізаним з пластикової пляшки.

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Влаштуйте їм водний заслін, по периметру грядок проклавши і прикопав жолоб з водою – «повзуть» точно не зможуть його подолати.

Народна мудрість говорить, що «повільні» бояться запаху часнику, лаванди, шавлії, розмарину, лавра і багатьох інших. У зв'язку з цим має сенс по периметру грядок висадити ці рослини. А щоб не пустити в теплицю, треба, навпаки, розкласти навколо неї те, що вони особливо люблять: салат, листя капусти, бадилля помідорів. Влаштувавши бенкет на них, вони просто не доберуться до тепличних посівів.

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Вкрай ефективний спосіб – посипати по периметру битими черепашками або яєчною шкарлупою. Питання тільки в тому, де ж взяти черепашки або стільки яєць?

Тому можна використати дрібний гравій. Або навіть тирса, але після першого ж дощу вони розм'якнуть, а суть методу в тому, що равлики і слимаки не переносять гострих і шорстких поверхонь, а тирса взагалі для них як паніровка!

Мульчування, звичайно, буде також корисним, тим більше, що воно ще й сприяє збереженню вологи в ґрунті. Тут особливо ефективною буде хвоя. Але є і більш агресивні засоби.

Наприклад, мідні стрічки, лупящие струмом равликів, якими обв'язують стовбури дерев. Або мідний купорос, або вапно. Так, розчини гірчиці, часнику, гіркого перцю, кофеїну, обприскати якими віджахнете всіх слимаків надовго.

Зловити

Хто б міг подумати, але равлики і слимаки – знатні пивоголики. Використовуючи в своїх цілях цю їхню згубну звичку, можна зробити пастку. Візьміть миску глибше і зробіть їй апгрейд – встановіть кришку, щоб не потрапляла дощова вода або при поливі. Наповніть її пивом, тільки не до країв, і прикопайте в землю в тих місцях, де спостерігається їх особлива активність. Ви здивуєтеся, але вранці, після всього однієї ночі, в мисці буде чимало «злочинців».

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

до Речі, подібні ємності продаються вже готовими в господарських магазинах. А замість пива можна використовувати компот, фруктовий сік або мед, розведений з водою.
Що робити з п'яними равликами – дивіться самі.

Знищити

найрадикальнішим способом позбутися від повільного ворога є, звичайно, тотальний терор з допомогою засобів хімічної атаки, яких, насправді, чимало.

Взяти хоча б суперфосфат – 30г порошку на 1м2, і равлики втрачають здатність виділяти слиз, чорніють і вмирають. Від дотику з залізним купоросом їх також чекає гірка погибель. Ефективним вважається засіб «Зубр», який має пролонговану дію і не смываемое дощем.

Боротьба з равликами - жорсткий відповідь ворогові слизькому-

Окреме місце варто відвести препаратів, що містять метальдегид: «Мета», «Гроза». Вони, звичайно, дуже ефективні в боротьбі з равликами, тільки ця отрута також небезпечна і для людини, не кажучи вже про тварин. Тому особисто я не рекомендував би.

Є ще біологічна зброя – «Nemaslug», «Slug», що вбивають равликів паразитами. Але, по-перше, воно зовсім недешеве, а по-друге, всього вищесказаного Вам точно вистачить з головою.

Проте я все ж раджу застосовувати більш гуманні заходи боротьби, наприклад, народними засобами, щоб не брати гріх на душу.

Відео: Боротьба з равликами на дачній ділянці

Впевнений, що Вам на користь піде сьогоднішня наша зустріч, а скільки їх ще може бути попереду! Поділіться в соціальних мережах з друзями посиланням на нас – разом буде веселіше і цікавіше.

Всього доброго.

Максим Колесніченко

Дата публикации: 6.12.18
Кокосовые матрасы ортопедические для маленьких как выбрать матрас namatrase.ru.