Боротьба з мишами в будинку і на дачній ділянці

У світі тварин певну нішу займає загін гризунів. В процесі еволюції вони освоїли практично всі куточки на планеті, де можна знайти їжу і притулок. Особливо докучливі і доставляють великі неприємності людині порівняно дрібні види тварин цього загону – миші, а де вирощують у господарстві домашніх тварин, то й щури. Не всі гризуни, які проживають на одній території з людиною, є шкідниками і підлягають знищенню. Деякі все життя живуть в природному середовищі і не цікавляться вмістом засіків людини, але окремі види є постійними супутниками людини, хоча вільно живуть і в природних умовах навколишнього середовища. Такі види тварин називають синатропными. До них відносяться хатня миша. Домова миша всеїдна і спокійно приживається в будь-якому місці, де є їжа, але воліє все ж «комфортні» умови співіснування з людьми в їх оселях.

Боротьба з мишами в будинку і на дачній ділянці- миші,щурі,гризуни,боротьба,захист,в будинку,на дачі,на ділянці,пастки,засоби,народні,отрута,фото

Маленька, від 6 до 9 см завдовжки, з м'якою сіренькою шерстю і чорними намистинками великих очей, така невинна на вигляд, миша будинкова є грізним шкідником. Вона не тільки псує продукти і речі в будинку, але і є рознощиком всіляких захворювань, в тому числі чуми, черевного тифу, туляремії, геморагічної гарячки, ієрсиніозу або псевдотуберкульозу, лептоспірозу та інших. Миші можуть заразити продукти, білизну, одяг і передати людині яйця гельмінтів, у тому числі стрічкових, кишкову паличку, бліх, кліщів. Є не тільки прямим, а й опосередкованим джерелом інфікування людини через собак, кішок та інших тварин. Люди можуть перезаражать один одного через укуси паразитів. Тому боротьба з домашніми гризунами – необхідна міра захисту від шкідників, є джерелом інфікування людини і тварин. Одноразова розкладка отрут або народних засобів не допоможуть позбутися від будинкових мишей. Потрібна система заходів з захисту від шкідників. Щоб прибрати гризунів з дому і обмежити їх кількість на присадибній ділянці, необхідні комплексні заходи, що включають:

 • профілактичні,
 • хімічні,
 • фізичні,
 • використання відлякувачів,
 • використання народних коштів.

Профілактичні заходи від мишей

При зведенні дачних будівель в якості будівельних матеріалів, особливо внутристеновых утеплювачів, потрібно використовувати ті, що не підходять домашнім гризунів для проживання (мінеральна і базальтова вата, скловата і ін). Всі порожнечі зашпаровують від мишей цементом з битим склом.

Житловий будинок зовні необхідно захистити від проникнення мишей у внутрішні приміщення. Встановити на вентиляційних трубах, віконцях дрібні металеві решітки або інші пристрої, що перешкоджають проникненню мишей всередину будинку.

Містити в чистоті всі господарські придворовые споруди та систематично проводити дератизацію прибудинкових приміщень.

Прибирання в будинку і підсобних приміщеннях необхідно завжди виконувати вологим способом, використовуючи дезінфікуючі засоби.

Продукти харчування та їх запаси тримати в недоступних для гризунів закупореній посуді.

Вести постійний контроль санітарного стану двору (прибирати смітники, сміттєві ями), контроль підвалів, погребів, овочевих ям та інших підсобних та прибудинкових приміщень.

Боротьба з мишами в будинку і на дачній ділянці- миші,щурі,гризуни,боротьба,захист,в будинку,на дачі,на ділянці,пастки,засоби,народні,отрута,фото

Як захистити дім від мишей?

Хімічні препарати від щурів і мишей

Хімічні препарати поділяють на отрутохімікати термінового та пролонгованої дії. Отрутохімікати термінового дії викликають смерть шкідника через кілька годин після з'їденої приманки. Отрутохімікати з пролонгованою дією поступово накопичуються в організмі шкідника і викликають смерть через певний час.

Хімічна промисловість поставляє на ринки величезна кількість отрутохімікатів у вигляді порошків, гелів, паст, клеїв, рідких розчинів. Застосовуючи хімічні отруйні речовини необхідно бути гранично акуратним, так як вони знищують не тільки мишей, але є смертельно небезпечними для домашніх тварин, впливають на здоров'я господарів будинку, дітей. В даний час найбільш поширеними є препарати «Циклон», «Шторм», «смерть щурам». Вони викликають задуху шкідника, він виходить зі свого помешкання на відкритий простір подихати, де й гине. Вихід шкідника на відкритий простір полегшує його збирання з житлового приміщення. Аналогічними властивостями володіють препарати «Лускунчик», «Антигрызун», «Зоокумарин», «Хантер». Відрізняються хімічні препарати добавками, що привертають шкідників. Ці препарати використовують тільки в закритих приміщеннях. Перед застосуванням необхідно ретельно ознайомитися з рекомендаціями та неухильно їх дотримуватися.

Увага! Слід пам'ятати про те, що одним з перших симптоми дії отрути на гризуна є уповільнення дій і реакцій. Такі гризуни і стають найчастіше здобиччю диких хижаків і домашніх вихованців. Тобто в організм тварини разом з мишею і потрапляє отрута, чому відбувається отруєння, у деяких випадках з летальним результатом.

Щоб знищення шкідників носило масовий характер, застосовують біопрепарат «Бактороденцид», викликає зараження мишачим тиф всієї популяції за з'їдену приманку (оброблене зерно, крупу та ін). Основою препарату є мікроорганізми, не небезпечні для людей і тварин.

Фізичне знищення шкідників

У кожному сільському будинку живуть кішки. Є порода кішок-крысоловок. Кошенят сільські жителі розбирають миттєво. Дуже гарний «пристосування» з вилову мишей. Але, в такому разі отруйні приманки потрібно закладати в місця, недоступні для тварин і використовувати препарати, які не впливають на їх здоров'я. Доцільніше використовувати отрутохімікати вже восени, коли тварин вивезуть на зимову квартиру.

До методів фізичного знищення мишей та інших домашніх гризунів-шкідників належать різні типи і види пасток.

Мишоловки

Знімаючи з гачка приманку, миша звільняє пружину і гине від удару.

Приманки для мишей у пластмасових пляшках

Можна виготовити самостійно кілька видів мишоловок. Найпростіший – відрізати верх по плічках пляшки. Внутрішню поверхню змастити будь-яким рідким маслом або смужками клею від мишей і покласти на дно приманку. Відрізаний верх пляшки вкласти кришку у вазу і заклеїти скотчем. Закріпити пляшку на столі і покласти набік. Миша за приманкою залізе в пляшку, а вийти не зможе. У пляшку наб'ється кілька мишей. Можна пляшку не відрізаючи верх, закріпити на шпагаті або волосіні за горлечко і покласти на край столу. Всередину помістити шматочок сала, змащеного не рафінованою соняшниковою олією, або шматочок ковбаси. Миша заліз всередину і під її тягарем пляшка повисне в повітрі на шпагаті. Пастки з пластмасових пляшок мають багато різновидів. Варто тільки докласти фантазію.

Ловля миші в металеве відро

У високе металеве відро наливають до половини воду, зверху закривають газетою з Х-подібним розрізом в центрі. На ньому мають легку приманку, а до відра приставляють лінійку. Миша на запах підіймається по лінійці і намагається добігти до приманки. На Х-подібному розрізі провалюється у відро з водою і тоне. Можна воду не наливати, а просто подалі віднести і викинути миша, що впала у відро. Відро беруть металевий, всередині змащують маслом, щоб миша не втекла. З низького відра вони можуть навіть вистрибнути.

Боротьба з мишами в будинку і на дачній ділянці- миші,щурі,гризуни,боротьба,захист,в будинку,на дачі,на ділянці,пастки,засоби,народні,отрута,фото

Клейовий пастка для мишей

Для людей з міцними нервами можна використовувати «клейовий капкан». Спеціальний клей від мишей «Котофей», «Чистий дім», «Alt», «Euroguard» наносять на будь-яку тверду поверхню (картон, дощечку) шаром не менше 1 см, а в середині поміщають пахучу приманку. На клейову поверхню можуть прилипнути кілька мишей, але їх писк не будь витримає. Прилипаючи до приманки, миші не можуть сховатися. Їх можна знищити за межами житла.

Электроловушки

Електронна пастка забезпечена датчиком і як тільки миша проникає всередину пастки за приманкою, спрацьовує датчик і включається, смертельний для тварини, електричний розряд. Электроловушка хороша тим, що безпечна при використанні і не шкодить здоров'ю господарів і домашніх тварин.

Всі види пасток мають один недолік. Вони потребують перезарядки після одноразової дії.

Рослини репеленти від мишей

В природних умовах ростуть дикі трав'янисті і чагарникові рослини, які використовують для боротьби з кімнатними гризунами. До них належать рослини репеленти, що володіють специфічним запахом, який не переносять гризуни.

 • бузина чорна, червона, трав'яниста,
 • полин звичайний, полин гіркий,
 • багно болотний,
 • чорнокорінь або крысогон,
 • м'ята перцева,
 • ромашка аптечна,
 • піретрум дівочий,
 • пижмо звичайна,
 • лаванда,
 • хризантеми.

Рослини репеленти є отруйними для гризунів. Миші не виносять запаху цих рослин і залишають такі місця на тривалий період, а іноді і назавжди. У літній період використовують свіжі пагони, суцвіття (ромашка, піретрум), розсипаючи їх по підлозі, підвішують прибудинкових в будівлях пучками по всьому приміщенню. Взимку дрібно нарізають, укладають у невеликі мішечки з натуральної тканини і розкладають в місцях найбільш частого появи гризунів.

Якщо господарі не хочуть возитися з травами, можна купити в аптеці або спеціалізованих магазинах ароматичні масла. Просочити невеликі серветки або шматочки вати і розкласти по будинку в місцях, де можуть розташуватися гризуни. Можна використовувати масло перцевої м'яти. Але через сильну подразнюючу аромату просочену їм ганчір'я краще помістити безпосередньо в мишачі нори і закласти їх наглухо.

Рослини ратициды

Інша група рослин ратицидов використовується для приготування отруйних принад від мишей і щурів. Потрібно пам'ятати, що ці рослини дуже отруйні для людей і тварин. З ними при приготуванні приманок потрібно працювати дуже акуратно, відповідної санітарної екіпіровці (закритий халат, окуляри і рукавички, багатошарова марлева пов'язка обов'язкові).

Приманки виготовляють у вигляді сумішей із рослин ратицидов і будь харчової приманки (крупи, зерна). Суміш ретельно перемішують і розкладають в місцях, недоступних для домашніх тварин (кішок, собак, папуг та ін).

 • Вороняче око четирехлістний. Кореневища розмелюють, додають для залучення підсмажене насіння або цілі насіння соняшнику. Приманку готують з суміші 5 г кореневищ воронячого ока і 100 г насіння соняшнику.
 • Аконіт. З бульб готують порошок, який зберігають у недоступному місці. 1 кг будь їстівної приманки (крупа, зерно) змішують з 50 г порошку.
 • Термопсис ланцетний. Насіння і верхню частину надземної маси подрібнюють товкачиком, змішують з хлібом і розкладають по вибраних місцях.
 • Чемериця Лобелієва. 100 г свіжих кореневищ чемериці заливають склянкою гарячої води, змішаної з декількома краплями соляної кислоти. Цю суміш настоюють 4-5 діб. У настій на 6-й день додають зерно і залишають до набухання. Розкладають по вибраних місцях або безпосередньо в норки, як і інші суміші.
 • Рицина звичайна. Насіння розмелюють, змішують з крупою, додають трохи не рафінованої соняшникової олії. Принаду розкладають в місцях, де виявлені мишачі нірки й інші місця їх проживання.
 • Пізньоцвіт осінній. 20-30 г насіння змішують з кг крупи або борошна і розкладають в місцях проживання мишей.

З інших рослин до смертельно отруйних відносяться:

 • дурман звичайний,
 • блекота чорна,
 • болиголов плямистий,
 • блекота та інші.

Пам'ятаєте! З отруйними рослинами, особливо з групи смертельно отруйних, обов'язково працювати в рукавичках, окулярах, лицьової пов'язці і захисному одязі.

Боротьба з мишами в будинку і на дачній ділянці- миші,щурі,гризуни,боротьба,захист,в будинку,на дачі,на ділянці,пастки,засоби,народні,отрута,фото

Рослини колючконосы від мишей

Миші відрізняються підвищеною охайністю. Весь час, вільний від пошуків їжі, вони витрачають на санітарну чистку своєї шубки. Будь-які рослини, формують колючі плоди, є їхніми ворогами. Миші ненавидять рослини, чиї колючі плоди чіпляються за їх шерстку і назавжди покидають такі місця. До таких рослин відносяться

 • насіння чорнокореня,
 • осоту городнього,
 • череди трироздільної,
 • лопуха звичайного і багато інші.

Колючі плоди розкидають навколо місць, де зберігають зерно, овочі, фрукти та іншу продукцію. Миші в таких сховищах не водяться.

Кошти від мишей своїми руками

Бувають випадки, коли в будинку виявлено миші, а під рукою немає ніяких препаратів. Можна скористатися самими звичайними, самостійно виготовленими принадами у вигляді розчинів або твердих сумішей.

Восени при остаточному від'їзді можна в кімнатах і підсобних приміщеннях розставити блюдця, тарілочки з розчином оцтової есенції. Миші не виносять запаху і йдуть, іноді назавжди з таких приміщень. Розчин повинен простояти в приміщенні не менше 7-10 днів.

Покидаючи до весни житло, можна змішати нафталін з будь-яким сипучим матеріалом (торфом, тирсою) і розкласти на плівці, фанерках, картоні по приміщенню. Запах нафталіну нестерпний для мишоподібних гризунів і вони залишають приміщення.

Закладаючи продукцію на зимове зберігання, для відлякування мишоподібних гризунів поверх овочів укладаємо пучки полину. Навколо по підлозі розсипаємо борну кислоту, золу. Роздратування від використовуваних препаратів жене шкідників з приміщень.

У весняно-літній період можна приготувати самостійно приманки, безпечні для господарів і дачних тварин.

 • Кульки з вуглекислого барію. Змішують у співвідношенні 4 до 2-х частинах відповідно борошно і вуглекислий барій. Замішують тісто і кульки розставляють у норок або місцях, де миші з'являються найчастіше.
 • Змішують борошно і суху шпаклівку у такому ж співвідношенні, додають воду і з тіста ліплять кульки, кубики і розкладають у норок або заштовхують в норки.
 • Готують суміш з гіпсу і борошна відповідно в співвідношенні 1:3. У суміш додають кілька крапель не рафінованої соняшникової олії і, ретельно перемішавши, розкладають на блюдцях в затишних місцях приміщення.
 • Готують суміш із 2-х частин каніфолі, 2-х частин цукрової пудри і 1,5-х частин бури. Ця суміш смертельною і для щурів.
 • Готують оцтові кульки. Борошно замішують на столовому оцті замість води.

Врахуйте, при приготуванні приманок суміші готують в рукавичках, Якщо в будинку є щури, вони не візьмуть приманку із запахом людини. Працювати слід тільки в рукавичках, змішуючи інгредієнти лопаточками.

Боротьба з мишами в будинку і на дачній ділянці- миші,щурі,гризуни,боротьба,захист,в будинку,на дачі,на ділянці,пастки,засоби,народні,отрута,фото

Боротьба з гризунами на ділянці і в городньо-садових насадженнях

Різні види гризунів на прибудинковій території можуть завдати значної шкоди. Вони гризуть кору і коріння молодих садово-ягідних культур, що призводить до загибелі рослин. Найпоширеніший вид дрібних гризунів – це польові та лісові миші, дикі, сірі та чорні пацюки. У природних умовах мишоподібні гризуни живуть не більше 1,5-2,0 років, але вони володіють великою плодючістю і можуть в короткий термін заполонити садовово-ягідні та городні посадки. Протягом життя кожна особина приносить 7-10 приплодів і в кожному посліді по 15 і більше новонароджених мишенят. Вони здатні проникати і залишатися на тривалий зимовий час в будинках, завдаючи шкоди продуктів, меблів, носильным і іншим речам. Крім цих гризунів в саду часто живуть землерийки. На відміну від мишей у них дуже маленькі очі і подовжено-мордочка витягнута. Землерийки – санітари дачних ділянок і знищувати їх не можна. Вони використовують в їжу гусениць, комах, павуків, слимаків, черв'яків, жуків, мокриць і інших дрібних шкідників. Звичайно, і вони можуть завдавати шкоди городних рослин, коли в пошуках їжі підривають коріння городніх культур, але користі приносять все ж більше. Дуже шкода, що з-за зовнішньої схожості з мишоподібними шкідниками, землерийки часто гинуть при травленні гризунів.

Приманки на основі харчових продуктів

Щоб зберегти землерийок і вигнати шкідників можна використовувати способи, що залучають тільки мишей і щурів.

Основою є приманки різних отрутохімікатів на основі рослинних харчових продуктів: відварених овочів, каш, хліба, круп, зерна, борошна. Приманки розташовують безпосередньо у норок або навіть в самих нірках. Через 3-6 днів перевіряють дію приманок і повторюють процедуру. Більш ефективними є профілактичні заходи, в тому числі використання рослин репелентів і ратицидов.

Використання рослин репелентів і ратицидов

Посадити навколо дачної ділянки за огорожею кущі бузини, багно, пижмо, м'яту, полин та інші рослини репеленти. Не виносять гризуни і запах деяких городніх рослин: часнику, коріандру, бадилля томатів і картоплі. Обсадите городні грядки коріандром, лавандою, посадками хризантем, часником. Буде і користь і захист. До речі, рослини репеленти ефективно захищають кореневі системи квіткових культур від пошкоджень гризунами.

Для зимової захисту молодих посадок ягідників та садів від нашестя гризунів використовують бадилля томатів і картоплі. Бадилля подрібнюють і розкладають навколо штамбів садових і ягідних культур. Навесні полусгнившую бадилля закладають в грунт. Виходить додатково органічне добриво.

Кореневища чемериці подрібнюють в порошок і додають в суміш для побілки дерев. Таким чином використовують настій трави термопсису. Настій термопсису змішують з наповнювачем (тирса, стружка, торф) і закладають в грунт неглибоко пристовбурового кола.

Як правило, молоді саджанці в перші роки на зиму вкривають від морозів, використовуючи в якості утеплювача різні покривні тканини, очерет, хвойні лапи і інший матеріал. Якщо змішати або переслоить використовується захисний матеріал зі стеблами рослин репелентів і ратицидов, жоден дрібний шкідник не наблизиться до молодим посадкам. Нижній край захисного матеріалу потрібно вкопати в грунт на глибину 4-5 див Взимку, навідуючись на дачу після чергового снігопаду, потрібно притоптати сніг навколо будинку, штамбів дерев. Миші під снігом втратять доріжки і підуть в безпечне місце.

З нерослинних засобів ефективними є суміш тирси з розчином креоліну у співвідношенні 1:10 частин препарату і води. Від зайців допоможуть пучки трав, измазанных березовим дьогтем або пучки собачої шерсті дворових собак. Псиный запах виганяє зайців.

Боротьба з мишами в будинку і на дачній ділянці- миші,щурі,гризуни,боротьба,захист,в будинку,на дачі,на ділянці,пастки,засоби,народні,отрута,фото

Використання відлякувачів щурів і мишей

Нешкідливим, але досить ефективним засобом вигнання гризунів з дачної ділянки є відлякувачі. Вони поділяються на кілька типів:

 • механічні,
 • електронні,
 • комбіновані.

Найбільш прості і часто використовувані відлякувачі – механічні. Їх можна виготовити самостійно у вигляді різних вертушок. Вібрація не подобається землеройкам і кротів і вони першими залишають ділянку, переселяючись на тиху зону.

Електронні відлякувачі засновані на створенні ультразвукових коливань, що постійно змінюють свою частоту. Працюють вони на батарейках. Радіус дії одного приладу не менше 20 кв. м. Встановлюють на садово-городній ділянці кілька штук. При безперервній роботі протягом місяця гризуни залишають неприємне місце. Останнім часом розроблені нові види ультразвукових відлякувачів. Їх дія охоплює площу до 1 сотки, що дуже зручно. Найбільш знайомі дачникам ультразвукові відлякувачі Антикрот, Град, Торнадо, Чистон. При їх встановленні обов'язково виконання всіх пунктів рекомендацій по установці і експлуатації.

Природно в одній статті неможливо охопити всі способи, знищення гризунів у приміщеннях та в садово-ягідно-городніх посадках. Запрошуємо читачів поділитися своїми секретами захисту від шкідників гризунів.

Информация дешевые трюковые самокаты здесь.