Боротьба з кротами на дачі своїми руками

Привіт! Хотілося б поділитися з вами власним досвідом з «вигнання» кротів зі своєї ділянки. І якщо вже ми з вами зустрілися, досвід цього вам точно буде корисний!

Зізнаюся заздалегідь: боротьба з кротами на дачі виявилося завданням не з легких, так як власних пізнань в області «кротологии» не було ніяких, і довелося покладатися виключно на віртуальних порадників. А інтернет-то, якщо поглянете, буквально рясніє всілякими способами і методами, один ефективніше і простіше іншого!

Боротьба з кротами на дачі своїми руками-

Отже, пропоную переходити від слів до справи і, в першу чергу, трохи прояснити, хто ж такі «кроти» і що це взагалі за звір такий.

Зміст:

 1. Досьє: кріт
 2. Кріт: корисний чи шкідливий?
 3. Як не пустити крота на свою ділянку
 4. Як позбутися кротів на садовій ділянці
 5. "Народ говорить: дій на нюх
 6. " Народ говорить: дій на слух
 7. Цей народ нікому не перемогти!
 8. Техно-боротьба
 9. Хімія нам не потрібна! Чи потрібна?

Досьє: кріт

Не знаю, як у вас, але особисто у мене, на тлі всіх мультфільмів, переглянутих в дитинстві, кріт здавався якимсь таким зворушливим звірятком. І побачивши на своїй ділянці характерні горбки, я відчув навіть якусь подобу захоплення, як це ні дивно.

Боротьба з кротами на дачі своїми руками-

Не повторюйте моїх помилок – зворушливого в цьому підземному звірка немає абсолютно нічого!

 • 100% кріт заглянув до вас не один, а з цілою родиною, яке вкрай рідко налічує менше 5 особин, що, природно, істотно ускладнює ваше протистояння;
 • Круглий рік кроти проводять під землею. Взимку вони впадають у сплячку, вириваючи собі нору побільше і, як правило, на пагорбі або інший височини – щоб обігріло сонечко раніше і сніг зійшов скоріше;
Боротьба з кротами на дачі своїми руками-
 • насправді, всі «лабіринти», побудовані кротами, а вони можуть бути просто невимірні, розташовані не глибше 20 см від поверхні – як раз у так званому «родючому» шарі. Однак, так як звір цей – м'ясоїдний, корінці його зовсім не цікавлять. А ось личинки, черв'ячки і т. п. – те, що треба;
 • Активність звіра вкрай висока – ви можете проштовхнути його перебіг, робити це регулярно і чекати, коли він з'явиться. Але, варто вам відвернутися на мить – а хід вже відновлений;
 • По своїх норах кроти пересуваються дуже швидко. Перешкода ж або, наприклад, зруйнований хід, найчастіше «обходять» знизу, рідше – збоку. Зовсім вже рідко, хоча буває, що виповзають назовні і переходять перешкоду, незважаючи на те, що нібито кроти не переносять відкритого простору;

  Боротьба з кротами на дачі своїми руками-
 • Беручи до уваги спосіб життя крота, навіть не намагайтеся зловити його своїми руками і, тим більше, взяти ними. Кріт – це, по суті, клубок м'язів, постійно живиться білками. Ви точно не зможете його утримати, а от бути укушеними або оцарапанными – це будь ласка!

Кріт: корисний чи шкідливий?

Здавалося б, знаючи, чим харчуються кроти, за город можна було б і не переживати. З одного боку, ви, звичайно, праві. Але подивіться на фото... Ось результат діяльності однієї, так би мовити, сімейки. Тим більше, що «працюючи» в плодоносному шарі, ці копачі руйнують кореневу систему рослин.

А от з іншого боку... наприклад: метро побудували метробудівники, але ж далеко не тільки вони ним користуються! Так і тут: аж ніяк не тільки кроти подорожують власними магістралями. Зате такі подорожні, як, наприклад, мишка полівка або який-небудь ховрашок – це вже кампанія, яка з величезним апетитом розправиться з вашими корінням!

Боротьба з кротами на дачі своїми руками-

Ось вам, власне кажучи, і відповідь на запитання: корисний чи шкідливий тварина цей кріт. Хоча вважається, що мешкають вони тільки в добротній, родючому грунті. Мабуть, це єдиний плюс від їх появи – усвідомлення того, що земля у тебе диво як хороша.

Сподіваюся, я вас трохи просвітив і, головне, переконав, що боротьба з кротами – вимушена необхідність.

Як не пустити крота на свою ділянку

Давайте почнемо по порядку – від самого простого і гуманного.

Отже, якщо, прогулюючись по своєму садовому товариству або селі, недалеко від землі власній, вам на очі попалися характерні вулканоподобные горбки, вам потрібно заздалегідь убезпечитися від проникнення кротів.

Боротьба з кротами на дачі своїми руками-

Власне кажучи, це і є самим простим способом боротьби – профілактика. Запасіться, на ваш вибір, шифером, толем (руберойдом) або дрібної рабицею. Ваше завдання буде полягати в тому, щоб по периметру своєї ділянки (городу) вертикально вкопати той чи інший матеріал не менш, ніж на 0,5 м у глибину і так, щоб він виступав над землею хоча б на 20 см, краще більше – до 0,4 м.

Так, доведеться попрацювати. Але зате результат практично абсолютний.

Як позбутися кротів на садовій ділянці

Але що, якщо момент упущений, і полуслепая, але дуже спритна живність вже щосили підкорює підземні простори вашої ділянки? Як вивести з городу крота?

Тут є два варіанти: просто прогнати непроханих гостей, то взяти гріх на душу. Особисто я позбавлявся радикально, так як інші методи, в тому числі і сучасні різного роду відлякувачі і хімічні препарати, які, в принципі, повинні були б і працювати, належного і очікуваного ефекту не принесли. А робити щось треба було, і терміново.

Народ каже: дій на нюх

Отже, найгуманнішим варіантом, мабуть, буде боротьба з кротами народними засобами. Що вони мають на увазі? Ми вже з вами говорили, що, втративши зір, кроти дуже і дуже придбали нюх і слух. Що ж, народна мудрість нам рекомендує впливати саме на ці рецептори:

 • Сьогоднішні наші вороги стороною обходять грядки з цибулею, часником, гострим перцем. Втім, вони не переносять аромати практично будь-яких пряних рослин. Використовуйте це в боротьбі!

  Боротьба з кротами на дачі своїми руками-
 • Від насаджень різних бобових і деяких цибулинних рослин (нарцис, декоративний лук, рябчик імператорський і ін) кроти так само воліють триматися подалі.

Народ каже: дій на слух

 • На слух впливати пропонується наступним чином: нарізати довгих, до 2 м, стебел очерету, очистити і просунути в горизонтальній площині в кротові нори приблизно на три чверті. Вітер, у теорії, буде створювати ефект завивання труб. І саме він-то і повинен відлякати і, в підсумку, відвадити лиходіїв з вашого городу.

  Боротьба з кротами на дачі своїми руками-
 • «Метод очерету», природно, дійшов до нас крізь століття. Але такого ж «виючого» ефекту можна домогтися і за допомогою пляшки з-під шампанського. Всього-то й треба, що зарити їх в декількох місцях на ділянці приблизно під кутом в 45 градусів, бажано за напрямом вітру.
 • Так само на слух впливати можна за допомогою звичайної пластикової пляшки. До речі, це досить популярний метод, його вихваляють, проте, зізнаюся, особисто мені він особливо не допоміг, як і інші, втім.
Боротьба з кротами на дачі своїми руками-

Ваше завдання – створити пристрій, аналогічний зображеному на малюнку. Все просто, повірте. Вам знадобляться: пляшка, невеликий шматок труби, типу пластикової водопровідної, і який-небудь металевий стрижень, у крайньому випадку – довгий цвях. Суть – типу флюгера.

 • Більш простим аналогом такого методу може послужити звичайна порожня консервна банка, надіта на воткнутую в землю палицю. На вітрі вона гримить і дзвенить, а це якраз те, що нам і треба.

Цей народ нікому не перемогти!

Як відомо, наш народ нікому не перемогти! А кротів і поготів! Хіба можна впоратися з людьми, які пристосували для боротьби з кротами навіть будильники?! Логіка винахідника, в принципі, зрозуміла: ненависний вранці дзвін можна ж і направити в правильне русло!

Боротьба з кротами на дачі своїми руками-
 • Щоб спробувати вигнати кротів з допомогою будильника, вам знадобиться пара звичайних, дешевих будильників і пара відповідних за розміром скляних банок з кришками. Заводите будильники: один на 6 ранку, другий на 12 ночі, і засовує їх у банки. Далі просто закапуєте їх в різних кінцях свого городу на глибині кротовьего проживання, тобто приблизно 20 см

Як пронизливий дзвін, так і вібрація, в теорії, просто зобов'язані відвадити «ворога» від вашої території. Народ каже: працює.

Є ще безліч рекомендацій народного характеру, типу розіпхати по норах тампони з маззю Вишневського або гасом, або взагалі тухлу рибу. Але це вже зовсім круто, і не рекомендую на цьому загострювати свою увагу.

Техно-боротьба

Звісно, і сучасні технології не залишили осторонь проблему боротьби з кротами. Сьогодні існує цілий ряд різного роду електричних, ультразвукових та інших відлякувачів. Все на тих же форумах хвалять «Торнадо» - вибросейсмический відлякувач.

Боротьба з кротами на дачі своїми руками-

Принцип його роботи такий: купуєте кілька штук, залежно від розміру ділянки (приблизно на 2 сотки), встромляєте в землю, натискаєте Вкл., і все. Пристрій видає поперемінно звуки і вібрації, що призводять кротів в невимовний жах, і схопивши в оберемок крота-дружину і кротят-дітей, кроти-мужики поспішають подалі від вашого городу.

Хімія нам не потрібна! Чи потрібна?

Існує також величезна різноманітність методів хімічної боротьби: від відлякування до отруєння. Але перш, ніж використовувати отруйні речовини, задумайтеся про те, що ви отруюєте і грунт.

Отже, до відлякуючим можна віднести газові бомби. Так, вам не здалося, - газові бомби. Справ-то: зірвав чеком (якщо вона є) і закинув в нору. А вже там газ сам поширюється по лабіринтах, відлякуючи кротів і отруюючи грунт. Тому, якщо вже вирішили використовувати саме такий варіант боротьби, будьте вкрай уважні з дозами.

Боротьба з кротами на дачі своїми руками-

Сюди ж віднесемо і фосфід цинку, приманки з якого часто рекомендують використовувати в боротьбі з кротами, а так само інсектициди.

Інсектициди діють таким чином, що не залишають шансу на вашій землі ні жучка, ні черв'ячку, ні інший комашці. А адже вони-то і є улюблена страва вашого ворога. Добре це чи погано – судити вам, але земляні черв'яки все-таки реально корисні – це раз, а два – така хімічна обробка території явно не дуже корисно вплинути на вашому врожаї.

Максим Колесніченко

Дата публикации: 6.12.18
Смотрите информацию ремонт ipad замена стекла тут.