Борошниста роса на огірках

Хто з городників при вирощуванні огірків не стикався з такою бідою: практично за пару днів, листя на кущах стають білими і швидко гинуть? Виною всьому підступна грибкова хвороба, ім'я якої - борошниста роса.

Борошниста роса на огірках -

Появу викликано рядом специфічних

По-перше, великі перепади температури протягом доби, висока відносна вологість.

По-друге, застосування сортів, не стійких до цієї хвороби. Ну, і звичайно, у випадку, якщо щорічно вирощувати огірки без зміни місця висадки, перезимували спори хвороби легко і просто вражають нові рослини.

Перші ознаки хвороби досить прості. Спочатку зверху листя з'являються круглі плями, на яких утворюється білий наліт. Плями ці швидко переходять на обидві сторони аркуша. Лист стає білястим, згортається і швидко гине. Хвороба здатна швидко знищити весь кущ.

Борошниста роса на огірках -

Як же боротися з цією напастю? Поєднання правильних методів профілактики і при необхідності боротьби, дадуть прекрасний результат.

Для профілактики хвороби рекомендується дотримувати наступні вимоги:

недопущення великих коливань температури в теплиці;

полив теплою водою;

провітрювання теплиці;

обов'язкова щорічна заміна місця висадки огірків (сівозміна);

обробка теплиці по закінченні сезону димом від сірчаних брикетів.

Борошниста роса на огірках -

Для профілактики, слід проводити регулярну обробку огірків мідним купоросом (чайна ложка розводиться на 10 літрів води), самої звичайної марганцівкою (3 гр. на ті ж 10 літрів), а також кальцинованої содою (на 10 літрів розводять 20 гр.). Добре використовувати і народні методи: розчин, що складається з настоєм коров'яку і води. Готують розчин так: кілограм коров'яку розводять у 3 л води, потім настоюють протягом трьох днів.

Після цієї отриману настоянку розводять у воді: на 1 частину настоявшегося розчину коров'яку, беруть 3 частини води. Обприскують рослини відразу – розчин зберіганню не підлягає. При всіх типах обприскувань важливо, щоб листя змочувалися розчином з двох сторін. Саме обприскування необхідно проводити в теплу погоду.

Борошниста роса на огірках -

Якщо все ж, незважаючи на вжиті заходи, хвороба все-таки з'явилася, уражені листя потрібно негайно прибрати з куща і знищити. Самі кущі слід перевести з азотною на калійну підгодівлю. Крім цього, рослини треба обприскувати будь-якими препаратами, призначеними для боротьби з борошнистою росою і слідувати інструкції по їх застосуванню.

У висновку можна сказати, що у боротьбі з борошнистою росою, як власне і з будь-якою хворобою, найважливішу роль відіграє саме профілактика.

Борошниста роса на огірках -
Дата публикации: 7.12.18